RU

Американські радари не підвищать боєздатність сил АТО - експерт

25.11.2014, 16:52
Американські радари не підвищать боєздатність сил АТО - експерт - Фото
Сергій Згурець (фото - скріншот)
Привезені зі США противомінометні радарні системи, які надійдуть на озброєння української армії, не допоможуть істотно підвищити боєздатність сил АТО, зважаючи на  слабкі технічні характеристики пристроїв. Про це заявив керівник інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

Перші три радіолокаційні станції зарубки мінометних позицій LCMR (Lightweight Counter-Mortar Radar) в рамках загального пакету з 20 одиниць вже в Україні.

"РЛС має круговий огляд. Мінімальна дальність виявлення і зарубки координат - 500 м. Точність виявлення позицій стріляючих мінометів становить до 50-60 м. Максимальна дальність виявлення і зарубки координат позицій 81-мм мінометів до 8 км, а 120-мм мінометів - до 10 км. Цього недостатньо, оскільки не дозволяє повною мірою оцінювати всі ризики і загрози (включаючи і вогонь з російської території), і не дозволяє повноцінно використовувати весь потенціал наших ракетних військ і артилерії на максимальну дальність відповідь вогню", - зазначає Згурець.

Американські радари не підвищать боєздатність сил АТО - експерт

Фото - defense-ua.com
За його словами, для максимальної ефективності необхідно використовувати засоби звукометричної і радіолокаційної розвідки в умовах протистояння РФ і України, коли на перший план виходить застосування артилерії і РСЗВ.

"Так як в нинішніх реаліях саме артилерія і ракетні війська завдають до 80% збитку живій силі і техніці, вирішальне значення у збройному протистоянні має оперативне інформування своїх артилерійських підрозділів про місцезнаходження вогневих засобів противника. Саме комплекси розвідки дозволяють своєчасно визначити координати позиції ворожої артилерії і оперативно нанести удар у відповідь", - зазначив експерт.

"Але у нашої артилерії в зоні АТО сучасних комплексів звукометричних і радіолокаційної розвідки сьогодні немає. Це правда. Вони там вкрай потрібні. Це аксіома. Без них українська артилерія у відповідь на обстріл противника змушена лупити по площах, замість того, щоб вести ефективну контрбатарейну боротьбу, і оперативно вражати виявлення та демаскувати власним вогнем цілі ворога. Це при тому, що в Україні є два підприємства, що входять в ГК "Укроборонпром", здатні розробляти і серійно виробляти продукцію аналогічного призначення. Але на полі бою у наших військ виробленої ними техніки до досі немає", - резюмує Згурець.

"Їх треба виробляти і закуповувати. Вони не поступаються за своїми можливостями "повнорозмірним"американським РЛС зарубки артилерійських позицій (типу AN/TPQ-36 або AN/TPQ-37 Firefinder, AN/TPQ-47), які мають дальність роботи по цілях значно вище і які Україна не пропонуються. Так, AN/TPQ-47 виявляє позиції мінометів на відстані до 30 км, артилерійські установки - на відстані до 60 км, РСЗВ - до 100 км, тактичні балістичні ракети - до 300 км. Користь від них була б явно вище, ніж від станцій ранніх поколінь (AN/TPQ-48...50)", - вважає експерт.

Нагадаємо, 21 листопада американські військові
доставили в Україну перші три легкі противомінометні радарні системи, які надійдуть на озброєння української армії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини