Американські радари не підвищать боєздатність сил АТО - експерт

25.11.2014, 16:52
Американські радари не підвищать боєздатність сил АТО - експерт - Фото
Сергій Згурець (фото - скріншот)

Через недостатню максимальну дальність виявлення привезені зі США радарні системи не нададуть суттєвої допомоги силам АТО

Привезені зі США противомінометні радарні системи, які надійдуть на озброєння української армії, не допоможуть істотно підвищити боєздатність сил АТО, зважаючи на  слабкі технічні характеристики пристроїв. Про це заявив керівник інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

Перші три радіолокаційні станції зарубки мінометних позицій LCMR (Lightweight Counter-Mortar Radar) в рамках загального пакету з 20 одиниць вже в Україні.

"РЛС має круговий огляд. Мінімальна дальність виявлення і зарубки координат - 500 м. Точність виявлення позицій стріляючих мінометів становить до 50-60 м. Максимальна дальність виявлення і зарубки координат позицій 81-мм мінометів до 8 км, а 120-мм мінометів - до 10 км. Цього недостатньо, оскільки не дозволяє повною мірою оцінювати всі ризики і загрози (включаючи і вогонь з російської території), і не дозволяє повноцінно використовувати весь потенціал наших ракетних військ і артилерії на максимальну дальність відповідь вогню", - зазначає Згурець.

Американські радари не підвищать боєздатність сил АТО - експерт

Фото - defense-ua.com
За його словами, для максимальної ефективності необхідно використовувати засоби звукометричної і радіолокаційної розвідки в умовах протистояння РФ і України, коли на перший план виходить застосування артилерії і РСЗВ.

"Так як в нинішніх реаліях саме артилерія і ракетні війська завдають до 80% збитку живій силі і техніці, вирішальне значення у збройному протистоянні має оперативне інформування своїх артилерійських підрозділів про місцезнаходження вогневих засобів противника. Саме комплекси розвідки дозволяють своєчасно визначити координати позиції ворожої артилерії і оперативно нанести удар у відповідь", - зазначив експерт.

"Але у нашої артилерії в зоні АТО сучасних комплексів звукометричних і радіолокаційної розвідки сьогодні немає. Це правда. Вони там вкрай потрібні. Це аксіома. Без них українська артилерія у відповідь на обстріл противника змушена лупити по площах, замість того, щоб вести ефективну контрбатарейну боротьбу, і оперативно вражати виявлення та демаскувати власним вогнем цілі ворога. Це при тому, що в Україні є два підприємства, що входять в ГК "Укроборонпром", здатні розробляти і серійно виробляти продукцію аналогічного призначення. Але на полі бою у наших військ виробленої ними техніки до досі немає", - резюмує Згурець.

"Їх треба виробляти і закуповувати. Вони не поступаються за своїми можливостями "повнорозмірним"американським РЛС зарубки артилерійських позицій (типу AN/TPQ-36 або AN/TPQ-37 Firefinder, AN/TPQ-47), які мають дальність роботи по цілях значно вище і які Україна не пропонуються. Так, AN/TPQ-47 виявляє позиції мінометів на відстані до 30 км, артилерійські установки - на відстані до 60 км, РСЗВ - до 100 км, тактичні балістичні ракети - до 300 км. Користь від них була б явно вище, ніж від станцій ранніх поколінь (AN/TPQ-48...50)", - вважає експерт.

Нагадаємо, 21 листопада американські військові
доставили в Україну перші три легкі противомінометні радарні системи, які надійдуть на озброєння української армії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами