Аласанія: За недопуск РФ на Євробачення Україну оштрафують

29.06.2017, 15:08
Аласанія: За недопуск РФ на Євробачення Україну оштрафують - Фото
Зураб Аласанія

Розглядався варіант усунути Україну від участі в майбутніх конкурсах на рік або більше, однак було вирішено обмежитися грошовим штрафом

За недопуск російської співачки Юлії Самойлової до участі в конкурсі Євробачення-2017 Національна громадська телерадіокомпанія України (НГТУ) повинна буде заплатити штраф у розмірі €200 тисяч. Про це йдеться в листі, про який каналу 112 Україна  розповів глава НГТУ Зураб Аласанія.

Він уточнив, що лист з повідомленням про те, що на Україну будуть накладені санкції отримав сьогодні вранці. "Дуже довгий лист, зазначені порушення незначні, єдине значне щодо недопуску Самойлової", - сказав Аласанія. При цьому глава НГТУ зазначив, що поки не відомо, чи є офіційна заява Європейської мовної спілки з цього питання.

За словами Аласанії, розглядався варіант усунути Україну від участі в майбутніх конкурсах на рік або більше, однак було вирішено обмежитися грошовим штрафом.

"Сума штрафу може скласти до € 200 тис, які буде зобов'язана виплатити Національна громадська телерадіокомпанія", - сказав глава НГТУ.

Аласанія зазначив, що в України є 20 діб на оскарження рішення, і цей процес вже почався. "Будемо оскаржувати рішення в Наглядовій раді Євробачення, хоча є відчуття, що це ні до чого не приведе. Власне, остаточне рішення ними прийнято", - сказав він.

"Європейський мовний союз не хоче втрачати Росію. Тому, наскільки відомо, вирішили все обнулити, а саме: Росію також оштрафують за те, що вони, всупереч взятим зобов'язанням, запропонували до участі в конкурсі співачку, яка порушила закон України. І все - після цього запропонують почати з чистого аркуша", - сказав Аласанія.

Він підкреслив, що накладені санкції можуть стати непідйомною ношею для Громадської телерадіокомпанії, якщо взяти до уваги недофінансування Громадського мовника Кабміном на 300 млн грн, також €15 млн, які заморожені в Швейцарському банку, як борг за Євроньюс (процес триває з 2010 року), і позов, який готує Росія в зв'язку з недопуском Самойлової.

22 березня 2017 року Україна оголосила Самойлову персоною нон грата через незаконне відвідування нею окупованого Криму.

У відповідь на це РФ відмовилася від участі в пісенному конкурсі в цьому році. Також російський Перший канал відмовився транслювати Євробачення-2017.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у TwitterFacebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии