RU

Ахметов потрапив до списку "судових туристів"

15.01.2010, 11:40

Український бізнесмен, народний депутат від Партії регіонів Ринат Ахметов потрапив в опубліковану американським Центром міжнародної допомоги ЗМІ (CIMA) доповідь з назвою "Судовий туризм: залякування преси під загрозою закону".

Автори доповіді стверджують, що бізнесмени, політики і представники злочинного світу з європейських країн дедалі частіше займаються "судовим туризмом" у Великобританії для залякування преси. Для журналістів британські суди справді становлять певну небезпеку, оскільки закон у Великобританії на боці позивача - ЗМІ вважаються винними у наклепі, поки не буде доведено зворотнє.

У доповіді CIMA перераховуються прізвища людей, які скористалися цією "лазівкою", що відсутня у законодавствах інших країн. Серед них - Ринат Ахметов, який у 2008 році пред'явив позов газеті "Kyev Post" і сайту "Оглядач" за статті про нього.

"Kyev Post" навряд чи нараховував 100 передплатників у Британії, у "Оглядача" також не було відвідувачів з Сполученого Королівства, публікував матеріали він тільки українською (мовою, - ред.). "Kyev Post" швидко відступила і вибачилася. "Оглядач" не захищався, - це могло коштувати дорожче, ніж сайт міг собі дозволити, - і Р.Ахметов у червні 2008 року виграв компенсацію у розмірі 50 тис. фунтів. Р.Ахметов зараз - успішний бізнесмен", - зазначають автори доповіді.

Вважається, що, крім Великобританії, напрями "судового туризму" популярні останнім часом в Ірландії та Франції.

Ринат Ахметов: біографія та добірка новин>>>
ЗМІ і реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини