RU

Афганець з Майдану: Ми були "за річкою" і не відступимо

08.02.2014, 17:01
Афганець з Майдану: Ми були
Ігор Івженко, фото часів бойових дій в Афганістані
Про силовий  сценарій розгону Майдану: Розігнати Майдан можна. Але нехай спробують. Боюся, це призведе тільки до того, що політиків взагалі перестануть чути, і революцію візьмуть у свої руки польові командири. Тоді вже не буде кому зупинити хвилю насильства. А Царьову (нардеп - регіонал Олег Царьов заявляв, що кримський спецназ захопить будівлю КМДА як в Афганістані "Альфа" взяла палац Аміна, - ред.) я відповім просто: сподіваюся, що людина, що дозволяє собі такі слова, сама буде в перших рядах штурмують. Разом з Чечетовим, Колесніченком і Олійником.

Про переговори влади й опозиції: Ми розуміємо, що переговори повинні вибудовуватися і через них, але нам незрозуміло, наскільки враховуються в цих переговорах позиції найактивніших громадських організацій Євромайдану. Ми не бажаємо заважати переговорам і не тягнемо на себе ковдру. Але ми наполягаємо, щоб представник "афганців" брав участь у переговорах - хоча б просто як спостерігач. Щоб ми отримували інформацію з перших рук.

Про Правий сектор: Ми проти радикальних дій, проти силового конфлікту. Ми вважаємо, що влада зобов'язана рахуватися з народом, і не допускати загострення конфлікту. Але ми з розумінням ставимося до дій "Правого сектора" в даному випадку. Це теж бійці. На жаль, коли протягом двох місяців влада ухиляється від будь-яких переговорів, люди, доведені до відчаю, офіційно названі злочинцями, люди, яких щоночі викрадають, вбивають, кидають у в'язницю, можуть перейти до радикальних дій.

Про місію афганців на Майдані: Афганці намагалися запобігти зіткненням і на Банковій першого грудня, і на Грушевського, але повністю зупинити людей було неможливо. Тому ми вимушено виявилися втягнутими в протистояння. Але ми не проявляли агресії, і нічого не кидали в солдатів по ту сторону барикад... ми нікого на Майдані не вчимо воювати. Коли виникає конфліктна ситуація і загроза насильства, як це було під час блокади міліції в "Українському домі", ми самі йдемо туди, де небезпечно, щоб забезпечити мирне вирішення.

Про "афганців-провокаторів": Ми поважаємо наших побратимів незалежно від їх політичних уподобань, за умови, звичайно, що і вони поважають наші погляди. Тому мене вкрай покоробило, коли якийсь громадянин заявив, що він - керівник УСВА в Харкові і збирається з якимись "афганцями" йти на Київ, щоб "зачистити" Євромайдан. Нехай спробує. Тут стоять люди, які були "за річкою" і які не відступлять.

За матеріалами ZN.UA

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини