RU

Афанасьєв повідомив подробиці тортур у російській в'язниці

22.06.2016, 15:41
Афанасьєв повідомив подробиці тортур у російській в'язниці - Фото
Геннадій Афанасьєв
Звільнений з полону окупантів Геннадій Афанасьєв повідомив, як в російських в'язницях вибивають зізнання з українських політв'язнів. Про це він розповів сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент ЛІГА.net.

Афанасьєв повідомив, що взяли його 9 травня 2014 року на мітингу з нагоди Дня перемоги в окупованому Сімферополі. "На мене накинулися люди, повалили на землю, вивернули руки за спину і наділи наручники, які не знімали 767 днів", - сказав він.

За словами Афанасьєва, йому надягли на голову мішок, кинули в машину, били, погрожували вивезти в ліс і вимагали інформації про його "спільників", називаючи при цьому прізвища, яких він не знав.

Кілька разів повторювали прізвище політв'язня Сенцова. Потім його відвезли додому, де провели обшук, який, як заявив Афанасьєв, фактично був пограбуванням: з будинку винесли фотоапаратуру та цінні речі. На допитах у ФСБ питання задавали не завжди. "Іноді катували, як вони говорили, для профілактики", - сказав він.

На голову одягали протигаз, перекривали доступ повітря, а коли Афанасьєв уже починав непритомніти, доступ до повітря відкривали, одночасно бризкаючи в шланг протигаза рідиною, якою Афанасьєв захлинався, намагаючись зловити повітря.

Після цього його відкачували водою і нашатирем. Протягом десяти діб на ніч його відвозили в ізолятор. При цьому йому не давали спати, кожні десять хвилин він повинен був підходити до віконця, називати своє ім'я, прізвище, по батькові та статті, за якими його затримали.

"Мені не давали ні матраца, ні туалетного паперу. Коли до мене підсаджували співкамерника, йому говорили: "З тобою сидить бандерівець, нічого йому не давай, бо ми теж у тебе все заберемо". Але люди добрі, вони ділилися, не боялися", - додав Афанасьєв.

За його словами, від нього вимагали підписати зізнання своєї вини в причетності до тероризму. "Мене роздягали догола, клали на підлогу, брали міліцейський кийок, проводили по статевим органам і говорили:  "Ми тебе зараз зґвалтуємо... Потім вони брали паяльник, і один з них говорив: "Зараз ми в тебе його засунемо холодним, а потім включимо, і він буде нагріватися. Ти сам збудишся, у тебе буде ерекція... а потім у тебе там все згорить. Ти не зможеш сідати. Ти нічого не зможеш. І в тюрмі ти нікому не доведеш, що ти нормальний чоловік нормальної орієнтації", - сказав Афанасьєв.

За його словами, з нього знімали одяг і до статевих органів приєднували оголені дроти. "Вони крутили якусь котушку, схожу на польовий телефон, і я відчував цей струм. Це правда дуже важко і дуже боляче. Вони постійно говорили: "Те ж саме буде і з твоєю матір'ю". Вони говорили: "Ніхто тебе не врятує. Ти нікому не потрібен. Ти просто зникнеш з радарів, і всі про тебе забудуть", - розповів Афанасьєв.

Він зазначив, що так його змусили визнати свою провину і дати свідчення на Олега Сенцова і Олександра Кольченка. "Я вважаю, що я повинен був витримати... Минуло трохи часу, я прийшов до тями після тортур у слідчому ізоляторі. І коли я залишився один на один з бетонними стінами, я повинен був подумати, чи варто моє життя, мій порятунок і просто те, що мене перестали бити, життя двох людей, які постраждають більше, ніж я. Я вирішив, що ні", - пояснив Афанасьєв.

Після цього в суді він зробив заяву про те, що свідчення були дані ним під тиском. Після цього його відвезли в СІЗО і вимагали сказати, що він відмовився від своїх свідчень під тиском адвоката Сенцова. "Я не погодився. Мене побили і етапували", - сказав він.

Афанасьєв зазначив, що його історія - це свідчення того, що держава Україна бореться за своїх громадян. "Я хотів би звернутися до політв'язнів, які перебувають в тортурах Кремля: не втрачайте надії, ми вас повернемо. Ми будемо за вас боротися. Ви будете вдома. Ми все зробимо заради цього", - сказав він.

Стан здоров'я звільнених з ув'язнення в Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенко лікарі характеризують як середнього ступеня тяжкості.

Геннадію Афанасьєву в РФ інкримінували "підготовку терактів в Севастополі" і дали сім років в'язниці.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини