RU

Адвокати побитих на Банковій журналістів шукають свідків

10.12.2013, 13:56
Адвокати побитих на Банковій журналістів шукають свідків - Фото
Бійці "Беркута" б'ють фотожурналіста Олександра Перевозника
Ініціативу щодо притягнення до відповідальності винних у побитті журналістів на вулиці Банковій у Києві 1 грудня підтримали більше двадцяти відомих адвокатів. Правозахисники вже супроводжують десять журналістів, які висвітлювали масову антиурядову акцію протесту і отримали травми під час інциденту з міліцією. Про це повідомили учасники ініціативної групи, підбиваючи підсумки першого тижня своєї роботи.

За цей період зафіксовані отримані журналістами травми і нанесений їм матеріальний збиток, проведені перші допити в прокуратурі. За словами організаторів ініціативи, зараз вони збирають матеріали події, щоб відновити хронологію і всіх учасників подій. На даний момент зібрано більше 300 фото- і відеоматеріалів, і ця робота продовжуватиметься.

Як розповіли правозахисники, з 9 грудня почався важливий етап роботи групи - пошук і опитування свідків подій, що сталися на вулиці Банковій біля Адміністрації президента України 1 грудня. Адвокати закликали всіх, хто володіє будь-якою інформацією про те, що трапилося, звернутися на "гарячу лінію" за тел. +38 066 606 28 17, [email protected]

"Щоб домогтися покарання винних, щоб журналісти могли вільно виконувати свої професійні обов'язки  а саме поняття "свобода " в нашій країні не було порожнім звуком, нам дуже важлива інформація від очевидців подій. Просимо всіх, у кого є така інформація, зв'язатися з нами. Не будьте байдужими, не залишайтеся осторонь!" - зявили учасники робочої групи.

Організатори ініціативи також закликали всі засоби масової інформації, співробітники яких постраждали на Банковій, об'єднати зусилля, щоб досягти максимального результату з пошуку і покаранню винних у злочині.

"Ми закликаємо всіх роботодавців постраждалих журналістів, які мають намір захищати права своїх співробітників, об'єднати зусилля і координувати наші дії. У нас спільна мета - захистити професію журналіста в Україні, і разом досягти її шанси набагато , - сказали учасники робочої групи.

Для інформування ЗМІ і громадськості про хід роботи організатори ініціативи створили відкриту групу в Facebook "Побиття журналістів на Банковій: сзбережемо свободу слова!", де можна буде отримати всі актуальні дані по цій темі.

Нагадаємо, про створення ініціативної групи щодо притягнення до відповідальності винних за побиття журналістів на Банковій її учасники повідомили на прес-конференції 3 грудня. Організатори ініціативи - інформаційне агентство ЛІГАБізнесІнформ і юридична компанія "Юскутум" . До ініціативи приєдналися адвокати юридичних компаній Vox Legum, "Алексєєв, Боярчуков і партнери", "Титич і партнери", " Солодко і партнери" та інші. А також ряд громадських організацій, серед яких Інститут масової інформації, Інститут медіа- права, Асоціація правників України та інші.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини