Адвокати Януковича "голосно грюкнули дверима": засідання зірвано

01.08.2018, 11:05
Адвокати Януковича
Віктор Овсянніков (скріншот з відеозапису)

Прокурори запропонували винести поведінку захисників екс-президента Віктора Януковича на Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатів

Юридичні захисники екс-президента Віктора Януковича, включаючи призначеного вчора безкоштовного адвоката, після безуспішних спроб зірвати старт дебатів у справі про державну зраду втікача знову пішли із зали суду під час засідання. Про це із залу засідань повідомляє кореспондент LIGA.net.

Адвокат Віталій Сердюк після вчорашнього демаршу в суді так і не з'явився: замість нього інтереси Януковича прибули представляти держзахисник Віктор Овсянніков і "комерційний" адвокат Олександр Байдик.

Спочатку суд надав слово в дебатах сторони обвинувачення. "Суд, у мене буде клопотання", - перебив суддю Владислава Дев'ятка адвокат Байдик. "Стадія клопотань закінчена", - відреагував суддя. "Шановний суд. Йдеться про допит свідка (Миколи) Азарова", - знову перебив адвокат.

На цьому тлі прокурор Руслан Кравченко почав зачитувати виступ. Байдик підійшов до нього, став навпроти і зажадав: "Прокурор, припиніть дебати... Не сприяйте. Що ви включили мікрофон?" - і потягнувся до мікрофона.

Кравченко продовжив зачитувати текст, і Байдик підійшов до колегії суддів: "Шановний суд, я не буду брати участь в такому засіданні. Це порушення права на захист. Дайте ознайомитися (новим адвокатам з матеріалами справи, - ред.). Перенесіть судове засідання".

Відразу ж після цього він повернувся до прокурора з вимогою припинити дебати. Коли ж стало зрозуміло, що дебати не зупинять, Овсянников і Байдик вийшли із залу, голосно грюкнувши дверима.

В результаті суд зупинив прокурора і перервав дебати у зв'язку з тим, що адвокати покинули засідання.

"Зараз негайно буде поінформовано центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги про те, що призначений за рахунок держави захисник покинув зал судового засідання", - сказав Дев'ятко. Він зажадав, щоб центр або забезпечив явку Овсяннікова в суд, або призначив "більш адекватного" адвоката.

Читайте також: Справа Януковича: "справжність" Путіна на відео підтверджена

Вчора, 31 липня, адвокати Януковича пішли з суду, зірвавши дебати вдруге поспіль. Через постійні демарші захисту Януковичу призначили безкоштовного адвоката.

4 березня 2017 року прокуратура передала в суд обвинувальний акт: Януковича підозрюють в кількох злочинах: держзраді, пособництві в умисних діях для зміни кордону і в веденні агресивної війни.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить