RU

Адвокати: Вчора Тимошенко катували втомою і холодом

26.07.2011, 12:46

Вчора суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв перетворив судовий процес у справі Юлії Тимошенко на повний хаос. У цьому впевнений адвокат екс-прем'єра Микола Сірий, про що він заявив у своєму виступі в ході сьогоднішнього судового засідання.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Сірий наголосив, що вчора в судовому засіданні Тимошенко та її адвокати "вичерпним образом довели, що відсутня подія злочину". Зі слів Сірого, це означає, що розсипається цілий букет кримінальних справ, не тільки по Тимошенко, але і по Діденку, Макаренку, Шепітьку.

"Безумовно, це некомфортна ситуація. Реагуючи на цю некомфортну ситуацію, головуючий суддя Кірєєв перетворив судовий процес в якийсь повний хаос. Не даючи можливості адвокатам виконувати свою функцію, переводячи реалізацію своїх повноважень в агресивний стан, суддя Кірєєв довів суть процесу до того, що допустив два випадки тортур", - заявив адвокат.

Перший факт, з його слів, полягає в тому, що по завершенні робочого дня, близько 18:30, суддя чинив тиск на Тимошенко з тим, щоб вона дала свідчення у справі. При цьому Тимошенко неодноразово заявляла про те, що вона втомилася і не може належно брати участь в процесі.

"На це суддя Кірєєв не реагував і продовжував агресивно чинити тиск на Юлію Володимирівну Тимошенко. Ці дії підпадають...", - на цьому суддя Кірєєв перервав Сірого, заявивши, що замість того, щоб висловлюватися з приводу заяви Тимошенко про відмову від захисників, Сірий розлого висловлюється.

Сірий, в свою чергу, заявив, що він обгрунтовує свою позицію. Він продовжив і заявив, що такі дії судді підпадають під дію статті 3 Європейської конвенції з прав людини "Про заборону тортур".

"У названих мною діях є в повному обсязі правопорушення, визначене статтею 3 Європейської конвенції з прав людини. Більш того, ці дії були посилені...", - Сірий, судячи з усього, хотів розказати про історію з кондиціонером, який було включено на вечірньому засіданні за спиною Тимошенко і адвокатів і який згодом під тиском захисту і присутніх в залі судді довелося вимкнути. Однак суддя перервав Сирого і не дав йому продовжити.

Після цього інший адвокат Тимошенко, Олександр Плахотнюк, зробив заяву на дії головуючого. Він наголосив, що протестує проти дій головуючого, який не дає можливості адвокатам обгрунтувати свою позицію з поставленого питання.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
Справа Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини