RU

Адвокат: Якщо Янукович захоче, Тимошенко випустять за 5 хвилин

15.06.2012, 16:33
Адвокат: Якщо Янукович захоче, Тимошенко випустять за 5 хвилин - Фото
e2d44ee1982fa1fcd6a7fa1400a9afcc.jpg
У президента України Віктора Януковича достатньо повноважень для того, щоб звільнити Юлію Тимошенко з-під варти протягом п'яти хвилин. Про це заявив її адвокат Микола Титаренко, коментуючи слова голови української держави про те, що він хоче, але не може помилувати Тимошенко.

Як повідомляє прес-служба БЮТ, Титаренко зазначив, що Янукович "тиражує на весь світ брехню про те, що не може звільнити незаконно засуджену Юлію Тимошенко".

"Гидко читати цинічні й відверто брехливі заяви Віктора Януковича про те, що він нібито хоче звільнити і помилувати Юлію Тимошенко, але не може. Питання помилування - справа п'яти хвилин", - сказав він, додавши, що треба набратися мужності і "змінити указ, яким керується президент при вирішенні питання про помилування ". За його словами, чинний указ був виданий самим Януковичем у 2010 році, коли почалося переслідування Тимошенко. Титаренко вважає, що Янукович свідомо звузив коло осіб, які можуть просити про помилування.

"Янукович чудово розумів, що Тимошенко в житті не попросить його про помилування, оскільки не здійснювала ніяких незаконних дій, тому він змінив указ про порядок помилування і вивів з кола осіб, які можуть просити про помилування, рідних, захисників, громадські організації і т. п.", - констатував адвокат.

Титаренко також нагадав, що порядок помилування не містить положень, які забороняли б піднімати питання про помилування до закінчення розгляду справи в Європейському суді з прав людини.

"За Конституцією, президент наділений повноваженнями видавати укази й розпорядження та вносити в них зміни, тому Тимошенко може бути звільнена хоч завтра, повноважень для цього у Януковича достатньо, законодавчо визначених заборон з цього приводу не існує, а потрібна тільки політична воля", - сказав він.

При цьому Титаренко підкреслив, що Тимошенко знаходиться за гратами вже десять з половиною місяців, "весь світ вважає лідера опозиції політичною ув'язненою, а справа проти неї - рекомендованим".

Нагадаємо, раніше сьогодні президент Янукович заявив, що дуже хоче помилувати Тимошенко, але не може цього зробити, поки всі судові інстанції в Україні та Європейський суд з прав людини не приймуть рішення у її справі. "Моя реакція на це така: я не можу діяти поза рамками закону ... Президент не має таких інструментів. Мені доведеться зробити все по закону", - додав він. Тимошенко не раз заявляла, що помилування Януковича їй не потрібно.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини