RU

Адвокат пояснив, чому Яценюка зробили "чеченським бойовиком"

10.11.2016, 10:40
Адвокат пояснив, чому Яценюка зробили
Фото: Фотожаба на тему Яценюк і Чечня
Колишнього прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка російські слідчі вплели в справу проти громадян України, які нібито воювали в Чечні, щоб порадувати керівництво країни. Про це заявив російський адвокат українських політв'язнів Станіслава Клиха і Миколи Карпюка Ілля Новіков 24 каналу.

За словами Новікова, спочатку справу Карпюка і Клиха мало бути справою Яроша.

"Ця історія починалася в лютому 2014 року, якщо не раніше. Тоді Ярош був в Росії головним пугалом - якщо у нас буде Майдан, то в Москву прийде Ярош, і їстиме дітей. За різними каналами йому передавалися сигнали з Росії, з ним хочуть говорити. Мовляв, раз Ви настільки сильні, що скинули Януковича, то Ви - нова сила, і ми хочемо, щоб тепер Ви були нашим Януковичем", - сказав Новіков.

Він додав, що Яроша готувалися відразу ж заарештувати на кордоні і мати готову кримінальну справу, яку відразу можна вивести в паблік.

"І сказати, що ось у нас показовий процес над фашистами - він воював у нас в Чечні, через 20 років ми його взяли і справедливість торжествує", - зазначив адвокат.

Він повідомив, що існуюча справа проти російських солдатів і офіцерів, які були вбиті в Грозному в новорічних боях з 1994 на 1995 рік, вирішили прив'язати до нових обставин.

Тому виникла ідея "створити" певний український батальйон з українськими нацистами, які приїхали воювати в Чечні проти російських.

За словами адвоката, для реалізації цього плану з колонії витягли раніше судимого Малофєєва, який в режимі нон-стоп почав давати свідчення про те, що він нібито воював у складі українського підрозділу Вікінг в Чечні.

"У Чечні такого батальйону не було. Була якась група Вікінг, не впевнений, що батальйонного масштабу, в Придністров'ї. Тобто, взагалі в іншому місці, з іншого приводу і в іншому році. Але щоб добро просто так не пропадало, вирішили, що в Чечні теж намалюють Вікінг... Малофєєв став говорити, що була українська група Вікінг, він там був, там був Музичко, головним в групі був Ярош. Факт, що тоді в показаннях Малофєєва прізвища Карпюка не було. Як і прізвища Клиха. Зате там був Яценюк. Ось на його свідченнях намалювали таку групу: Музичко, Ярош, брати Тягнибоки, Корчинський, Мазур, Тополя і Яценюк", - підкреслив Новіков.

Адвокат вважає, що Яценюк туди потрапив, оскільки його вважали лідером Майдану.

"Прем'єр-міністром він на той момент не був. Якби він вже був прем'єром, можливо, його б не стали туди вписувати. Але на той момент вирішили, що начальству буде приємно, якщо в купі в цій справі буде ще і Яценюк, які не особливо замислюючись над тим, ким він був під час першої чеченської війни і що робив", - пояснив він.

Читайте також: Яценюк-каратель і Чечня: добірка кращих фотожаб

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини