RU

Адвокат Тимошенко: Підзахисна діяла, як Путін

25.09.2011, 09:02
Адвокат Тимошенко: Підзахисна діяла, як Путін - Фото
f6c249633128295901b6128aa4c78da1.jpg

Адвокат Тимошенко: Підзахисна діяла, як Путін

Адвокат екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко Микола Сірий вважає, що судовий процес над нею по розгляду справи про газові угоди 2009 року підриває довір'я до України як відповідального учасника міжнародних відносин.

"Цілий рік цивілізований світ вголос говорить про вибірковість правосуддя і політичне переслідування в Україні. Підірване довір'я до Української держави як відповідального учасника міжнародних відносин, зокрема в енергетичних питаннях. Перекреслена двадцятирічна робота по розвитку механізмів державного управління і юридичної системи. Істотно нівельовані принципи парламентаризму і розділення влади. Нарешті, під загрозою - європейський вибір нашої країни. За все це, напевно, варто попросити прощення у усього українського народу", - заявив Микола Сірий, якого цитує прес-служба БЮТ.

Адвокат Юлії Тимошенко підкреслив, що як на момент пред'явлення екс-прем'єру обвинувачення, так і в цей час немає обгрунтованої підозри (в юридичному значенні, зокрема згідно з практикою Європейського суду з прав людини) в здійсненні нею хоч би якогось кримінального діяння у вигляді перевищення влади або службових повноважень. "Згідно з висновком Датського хельсинського комітету з прав людини, висунене Юлії Тимошенко обвинувачення "криміналізує звичайні політичні рішення, з якими не може погодитися діючий уряд", а також по своєму характеру є таким, яке ніколи не вважалося б карним злочином в країнах з іншими правовими традиціями і не вирішувалося б в рамках системи карного правосуддя", - пише Микола Сірий.

У сучасній системі демократичних цінностей, відмічає адвокат, панує чітке розуміння того, що міждержавний (міжурядовий) переговорний процес є сферою політики. "У цій області домінують інструменти компромісів і домовленостей, а не формально-юридичні вимоги прав і обов'язків. Переговорний процес сам і виступає інструментом майбутньої правової визначеності", - вважає він.

Микола Сирий переконаний, що Юлії Тимошенко пред'явлено не тільки логічно помилкове, але і юридично неконкретне обвинувачення. "У діях прем'єр-міністра України і керівника офіційної української урядової делегації не було ніяких ознак явного перевищення влади або службових повноважень, тому що так само, тільки "в дзеркальному відображенні", в той же період діяв і прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін, який також одночасно був керівником офіційної урядової делегації на переговорах з газових питань. При цьому потрібно врахувати, що сучасний український карний закон в значній мірі тотожний сучасному російському карному закону, передусім, за змістом і характеру кримінально-правових заборон, що стосуються службових злочинів", - пояснює Микола Сірий.

Адвокат Юлії Тимошенко переконаний, що цілком логічним підсумком судового процесу був би судовий вирок про виправдання. Хоч, на його думку, соціально м'якше звучало б рішення про закриття справи в зв'язку з відсутністю складу злочину.

Юлія Тимошенко: біографія, новини>>>
Справа Тімошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини