Адвокат розповів, як суд у Харкові звільняв терористів

28.12.2019, 15:29
Адвокат розповів, як суд у Харкові звільняв терористів - Фото
фото - Суспільне Харків

Прокурор у своєму клопотанні до суду про звільнення засуджених до довічного ув'язнення за скоєння теракту в Харкові послався на якийсь "міжнародний договір, підписаний Україною в нормандському форматі". Про це в коментарі LIGA.net розповів адвокат сторони потерпілих Олег Головков.

Сьогодні Фрунзенський районний суд Харкова виніс вирок трьом особам: Володимиру Дворнікову, Віктору Тетюцькому та Сергію Башликову за вчинення теракту в Харкові 22 лютого 2015 року, під час якого загинули чотири людини. Суд визнав їх провину і засудив до довічного позбавлення волі.

Однак відомо, що Росія "принципово" включила цих людей у списки на обмін, тому прокурор подав до суду клопотання на зміну запобіжного заходу для засуджених на період, поки для них зберігається можливість оскаржити вирок. Суд відпустив засуджених із СІЗО під особисте зобов'язання.

"Це явище (рішення суду відпустити засуджених під особисте зобов'язання - ред.) в принципі з Кримінально-процесуальним кодексом, з кримінальним процесом взагалі не має ніякого зв'язку", - говорить адвокат.

За його словами, прокурор обґрунтував своє прохання суду міжнародним договором, який Україна нібито уклала в нормандському форматі.

"Прокурор обґрунтовував своє клопотання необхідністю виконання зобов'язань, передбачених у міжнародному договорі з приводу обміну. ​​Такого договору немає. Немає жодного міжнародного договору на цю тему, ратифікованого Радою", - говорить Головков.

Він переказав близько до тексту клопотання прокурора: "У зв'язку з виконанням зобов'язань, прийнятих на себе державою Україна в рамках міжнародного договору, укладеного в нормандському форматі..."

Як відомо, Україна не підписувала в нормандському форматі ніяких міжнародних договорів, які були б ратифіковані згодом Верховною Радою. Відомо лише, що на зустрічі в Парижі 9 грудня була досягнута попередня домовленість про обмін полоненими "всіх на всіх" до кінця 2019 року.

За словами Головкова, також не існує домовленості про те, що видані терористи будуть відбувати своє покарання на тій території, де вони опиняться. Адвокат зазначає, що поки невідомо, кому будуть видані засуджені - Росії або бойовикам на Донбасі.

Головков повідомив, що позиція потерпілих у цій справі полягала в тому, що засуджених можна віддати Росії тільки в тому випадку, якщо вона визнає їх своїми офіційними особами і звернеться до України з запитом про їх видачу. "Відповідно Росія стала б спонсором терористів", - сказав адвокат.

За словами Головкова, зараз він буде з'ясовувати, хто та яким чином погодив засуджених за харківською справою на обмін.

"Якщо виявиться, що їх видали бойовикам, то це буде прямим порушенням зобов'язань держави перед жертвами злочину", - сказав адвокат, додавши, що має намір піднімати це питання в судах України, а також в Європейському суді з прав людини.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников