RU

Адвокат розповів подробиці затримання Данилишина

21.10.2010, 12:20
Адвокат розповів подробиці затримання Данилишина - Фото
82d05288fc0e681969c11167217924bd.jpg

Адвокат розповів подробиці затримання Данилишина
Колишнього Міністра економіки України Богдана Данилишина у Чехії затримали не співробітники поліції, а українські слідчі. Про це в інтерв'ю радіо "Свобода" розповів адвокат політика Степан Українець.

За словами С.Українця, його підзахисний добровільно приїхав із Німеччини на зустріч з українськими слідчими у Посольство України в Празі. Саме українська сторона, за його словами, затримала екс-чиновника і тільки потім передала чеській поліції. У свою чергу українські дипломати заявляють, що у Посольстві екс-міністра не бачили.

За словами С.Українця, Б.Данилишин не приховував свого місця перебування: спілкувався із рідними і журналістами, і за бажанням його можна було "легко знайти".

Адвокат зазначив, що як тільки Б.Данилишин дізнався з Інтернету про порушення проти нього кримінальної справи в Україні, то сам захотів зустрітися зі слідчими. Коли ця зустріч відбулася, слідчі затримали Б.Данилишина прямо на території Посольства України в Празі в понеділок, а потім передали його чеській стороні.

"Згідно з чинним законодавством, кримінально-процесуального кодексу вони зобов'язані були скласти протокол затримання. Грубо ігноруючи вимогу цієї статті, вони його (Данилишина, - ред.) примусово вивели з Посольства, і як тільки вийшли за ворота, відразу передали представникам кримінальної поліції Чеської Республіки ", - зазначив С.Українець.

Після цього, за словами адвоката, його підзахисного доставили у поліцейську дільницю, де вже склали протокол, а Б.Данилишин дав пояснення, в яких зазначив, що "не розуміє, навіщо це все шоу, і чому українська прокуратура руками чеської поліції хоче вирішувати ті чи інші питання".

Про висуненні проти Б.Данилишина обвинувачення С.Українець сказав: "Йому не пред'явили жодного доказу, що є такі збитки (екс-чиновника підозрюють у завданні збитків державі на 4,5 млн. грн., - ред.). Йому не пред'явили мотиви і підстави порушення кримінальної справи і документи, якими мотивується його затримання. Тобто дії прокуратури були грубо незаконними. Ці дії порушували чинне законодавство України".

Адвокат також зазначив, що він разом з ще одним адвокатом привіз Б.Данилишина на зустріч в українське Посольство у Празі на автомобілі з Німеччини, де екс-міністр лікувався. За словами С.Українця, джерела, через які захисники Б.Данилишина спілкувалися з представниками української прокуратури, дали зрозуміти, що українські слідчі хочуть зустрітися з екс-міністром саме на території Чехії.

У свою чергу Посольство України в Чехії заперечує те, що Б.Данилишин відвідував на цього тижня відомство. Про це заявив прес-секретар Посольства Андрій Моторний. "У мене немає інформації про відвідування паном Данилишиним Посольства. У робочому графіку зустрічей в Посольстві або консульському відділі Посольства ні його прізвища, ні прізвищ осіб, які його офіційно представляли, немає ", - зазначив він.

Також А.Моторний заявив, що йому нічого невідомо про факт затримання чеською поліцією Б.Данилишина поблизу Посольства цього тижня.

За інформацією міського суду Праги, колишній Міністр економіки України перебуває у Празі у камері попереднього ув’язнення. Згідно з Кримінальним кодексом Чехії, протягом 48 годин від затримання, тобто до ранку четверга 21 жовтня, суд чеської столиці повинен відповісти українській стороні на заяву щодо екстрадиції в Україну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Б.Данилишин затриманий у Чехії. Генеральна прокуратура України вже почала процедуру його екстрадиції.

Богдан Данилишин: біографія та добірка новин >>>
Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини