RU

Адвокат побоюється, що Іващенко помре в СІЗО

12.07.2011, 15:33

Адвокати колишнього в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка в черговий раз просять суд звільнити його з-під варти в зв'язку з різким погіршенням стану здоров'я і неможливістю лікуватися в умовах слідчого ізолятора.

Як повідомляє УНІАН, адвокат Борис Нечипоренко нагадав, що Іващенко вже майже 11 місяців утримується під вартою і за цей час він дуже серйозно захворів.

З його слів, 29 червня суд доручив головному лікарю Київської лікарні швидкої медичної допомоги провести всебічне обстеження Іващенка, зокрема, в ендокринолога, онколога і стоматолога. Однак головний лікар зазначив, що медична установа, яку він очолює, не має відповідних можливостей для проведення таких обстежень.

Нечипоренко вважає, що неможливість в умовах СІЗО і лікарні швидкої допомоги надати Іващенку адекватну медичну допомогу робить його подальший зміст під вартою "недоцільним і негуманним".

"А при подальшому перебуванні Іващенка у в'язничних умовах в кращому випадку він може стати інвалідом, в гіршому - померти", - зазначив адвокат.

Сам Іващенко підтримав клопотання адвоката і нагадав суду, що недавно Київський апеляційний суд звільнив під підписку про невиїзд в зв'язку з погіршенням стану здоров'я екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка.

"Чому до мене таке ексклюзивне ставлення? В чому я така соціально небезпечна людина?" - спитав Іващенко, звертаючись до суду.

Прокурор виступив проти задоволення клопотання, зазначивши, що "більшість хвороб, які є у Іващенка, є у більшості чоловіків його віку".

Вислухавши пояснення і думки сторін, суд попрямував в дорадчу кімнату, щоб ухвалити рішення з приводу заявленого прохання.

Нагадаємо, раніше Іващенко заявив, що його кримінальна справа має очевидний кон'юнктурно-заказний характер.

Кримінальну справу у відношенні Іващенка було порушено головним управлінням військових прокуратур Генпрокуратури 20 серпня 2010 року. Щодо нього був вибраний запобіжний захід - взяття під варту. 1 листопада 2010 року ГПУ завершила розслідування справи.

Іващенко і арбітражний керівник державного підприємства Міноборони "Феодосійський судномеханічний завод" звинувачуються в службових зловживаннях і пособництві в незаконному відчуженні майна під час санації заводу.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини