RU

Адвокат Гонгадзе: "справа Кучми" - політична гра

23.03.2011, 17:50

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко передбачає, що порушення кримінальної справи проти другого Президента України Леоніда Кучми є результатом політичних ігор. Про це адвокат заявила на прес-конференції, присвяченій останнім подіям.

Зокрема вона нагадала, що ще на початку березня Генеральна прокуратура вживала всіх заходів, щоб відстояти свою постанову про виключення рекомендованого характеру вбивства, яке здійснив Олексій Пукач, пише "Gazeta.ua".

"Тому незрозуміло, чому вже через декілька тижнів з'явилася постанова про порушення справи проти Кучми... Я хочу випередити передчасну ейфорію, радість з приводу того, що нарешті притягнуті до кримінальної відповідальність ті, кого довго підозрювали. Порушення кримінальної справи ще не означає, що будуть встановлені і покарані всі замовники", - наголосила адвокат.

За її словами, порушивши кримінальну справу проти Л.Кучми, слідчий повинен був негайно повідомити постраждалих М.Гонгадзе, Лесю Гонгадзе і Олексія Подольського про це. "Але цього не було зроблено. Я підготувала заяву - сподіваюся мене з цією постановою ознайомлять", - зазначила В.Теличенко.

Вона додала, що повідомлення заступника Генпрокурора Рената Кузьміна є ще одним мотивом для здивування. "Він розповів, що справа проти Кучми порушена ніби за перевищення ним влади і службових повноважень. А у справі Пукача йдеться, що останній виконував злочинний наказ Кравченка та інших високопоставлених осіб. Можна передбачати, що слідчий вважає, що Кучма і Кравченко давали злочинний наказ Пукачу вбити журналіста Гонгадзе. У такому випадку кримінальну справу треба було порушувати за статтею про вбивство. Слідчий чергового разу, очевидно, вдає, що не розуміє, як правильно кваліфікувати дії підозрюваного", - уточнила адвокат.

"Дуже схоже на те, що це результат політичних ігор. Але ми повинні грати в ті ігри, які нам нав'язують, і використати всі можливості, щоб показати громадськість, де нас обманюють, де порушують закон", - наголосила В. Теличенко.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти другого Президента України Леоніда Кучми. Л.Кучма підозрюється у перевищенні влади, незаконних дорученнях посадовим особам МВС, які призвели, надалі, до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Генпрокуратура також визнала речовими доказами скандальні плівки Миколи Мельниченка.


Леонід Кучма: біографія та добірка новин>>>
"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини