RU

50 нардепів просять Конституційний суд перевірити декомунізацію

05.06.2015, 17:38
 50 нардепів просять Конституційний суд перевірити декомунізацію - Фото
9480bc5e79349c814e28b6429a3605f7.jpg
До Конституційного суду України надійшли конституційні внесення 50 народних депутатів щодо конституційності прийнятих Радою законів, що стосуються декомунізації. Про це йдеться в повідомленні прес-служби КСУ.

У повідомленні уточнюється, що депутатські уявлення стосуються Закону України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років"; Закону України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років"; "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті".

Крім того, повідомили в КСУ, 49 народних депутатів просять перевірити на відповідність Конституції Закон України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

У відомстві зазначили, що відповідно до регламенту Конституційного суду України, подання передані на вивчення до Секретаріату суду.

Які саме депутати, і з яких фракцій, направили подання до КСУ, в повідомленні не уточнюється.

Нагадаємо, закони з декомунізації, які Верховна Рада України ухвалила 9 квітня,  вступили в силу 21 травня.

Ці документи забороняють в країні радянську символіку, засуджують комуністичний і нацистський режими, відкривають архіви радянських спецслужб і визнають борцями за незалежність країни членів Української повстанської армії (УПА) і ряд інших організацій.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини