RU

500 науковців вимагають від Зеленського ввести додаткові заходи карантину, інакше – колапс

12.10.2020, 19:40
500 науковців вимагають від Зеленського ввести додаткові заходи карантину, інакше – колапс - Фото
Ілюстративне фото: Роман Балук

Близько 500 українських учених, об'єднаних в Академію наук вищої школи України, звернулися до президента  Володимира Зеленського з вимогою ввести в країні нові карантинні обмеження, щоб уникнути колапсу системи охорони здоров'я.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Науковці привели статистичні дані, які свідчать, що в Україні зростає кількість хворих у порівнянні з кількістю тих, хто одужали, а також збільшується число тих, хто не зміг подолати хворобу.

В Академії наук вищої школи України вважають, що при збереженні нинішньої тенденції вже в другій половині листопада (а в деяких найбільш уражених регіонах, зокрема в столиці – ще раніше) ми неминуче зіткнемося з колапсом системи охорони здоров'я, "коли тисячі громадян України, які реально потребуватимуть госпіталізації, будуть помирати вдома без необхідної медичної допомоги просто тому, що для них не вистачить у лікарнях місць, лікарів, медичного обладнання".

Наразі, наголошують учені, влада має забезпечити неухильне дотримання вже встановлених обмежень. Йдеться про дотримання маскового режиму в приміщеннях і в громадському транспорті. Порушників режиму необхідно нещадно притягати до відповідальності, вважають науковці.

Автори звернення переконані, що для уникнення жорсткого карантину, який був у березні-квітні, необхідно ввести нові обмеження:

– у всіх громадських місця в населених пунктах, починаючи з жовтої зони, громадяни повинні носити маски, в тому числі й на відкритому повітрі, на людних вулицях тощо;

– має бути припинена робота розважальних закладів та встановлено чіткі обмеження щодо кількості присутніх на масових заходах;

– також науковці вважають за необхідне заборонити роботу барів, нестаціонарних точок харчування та всіх специфічних точок обслуговування (наприклад, необладнаних перукарень);

- ресторанам і кафе дозволити працювати лише вдень, до завершення епідемії всі свята і банкети треба заборонити;

- зобов'язати всі установи і заклади за можливості перевести своїх працівників на дистанційний режим роботи;

- ввести покарання за проведення масових заходів під час передвиборчої кампанії.

Також в академії вважають, що влада повинна переконати громадян у тому, що їх поведінкові стереотипи мають, принаймні  на найближчі кілька місяців, істотно змінитися.

  • 1 жовтня головний санлікар  Виктор Ляшко заявляв, що зараз недоцільно вводити в Україні жорсткі карантинні обмеження, тому що це негативно впливає на економіку.
  • 5 жовтня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що жорсткі карантинні обмеження може бути введено при заповненні лікарень на 60%.
  • 8 жовтня Ляшко сказав, що жорсткий карантин в Україні введуть, якщо в МОЗ будуть бачити, що заповненість лікувальних закладів хворими на коронавірус наближається до 100%.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини