RU

4,5 з 10: як оцінили другий рік Порошенка в Центрі Разумкова

24.05.2016, 15:56
4,5 з 10: як оцінили другий рік Порошенка в Центрі Разумкова - Фото
Петро Порошенко
За другий рік президентства Петро Порошенко отримав від експертів оцінку нижче, ніж за перший рік. Найкраще, на думку експертів, президент впорався з зовнішньою політикою, найгірше - з кадровими призначеннями. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Демократичні ініціативи, проведеного 18-23 травня 2016 року, які представив сьогодні на прес-конференції політичний аналітик фонду Демініціативи Олексій Сидорчук. Всього опитано 57 експертів, передає кореспондент ЛІГА.net.

У середньому експерти оцінили діяльність президента на 4,5 бала за 10-бальною шкалою. За перший рік президентства експерти оцінили діяльність президента на 5,3 бала. Найвищу оцінку отримала зовнішня політика президента - 6,1 бала. Найгірше президент, на думку експертів, впорався з кадровими призначеннями - 3 бали. Взаємодію з парламентом експерти оцінили в 5,1 бала, взаємодію з урядом - 4,5 бала, врегулювання збройного конфлікту в Донбасі - 4,3 бала, взаємодію з суспільством - 3,9 бала, проведення реформ - 3,7 бала, виконання передвиборних обіцянок - 3,2%.

Основним досягненням президента Порошенка за другий рік діяльності експерти назвали зупинку ескалації бойових дій в Донбасі. Також вони відзначили виконання умов щодо введення безвізового режиму з ЄС, створення боєздатної армії, забезпечення міжнародної підтримки України, заміну уряду, збереження коаліції в парламенті, продовження санкцій проти Росії, реформу поліції, відставку генпрокурора Віктора Шокіна, декомунізацію, створення Національного антикорупційного бюро та стабілізацію соціально-економічної ситуації в країні.

Основними невдачами експерти назвали невдалу кадрову політику, відсутність прогресу в боротьбі з корупцією, провал реформи прокуратури, повільне просування системних реформ, відсутність прогресу у врегулюванні ситуації в Донбасі, фігурування в офшорному скандалі, відсутність прогресу в судовій реформі, слабку позицію України в мінських переговорах, спад в економіці і ослаблення курсу гривні, втрату довіри населення, погіршення іміджу України на зовнішній арені, спроби узурпації влади, змішування інтересів влади і бізнесу.

Відповідаючи на питання, які кроки президент повинен зробити невідкладно у внутрішній політиці, експерти відзначили реальну боротьбу з корупцією, проведення судової реформи, вплив на уряд для реалізації економічної лібералізації, завершення реформи правоохоронних структур, в тому числі прокуратури, формування незалежного Центрвиборчкому, перегляд кадрової політики в плані заміни "своїх людей" на професіоналів, проведення люстрації.

У зовнішній політиці експерти рекомендували президенту прискорити курс на євроінтеграцію, настояти на продовженні економічних санкцій проти Росії, почати переговори щодо вступу в НАТО, переглянути формат мінських домовленостей, частина експертів при цьому рекомендували президенту відмовитися від мінських домовленостей.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини