RU

27% не визначилися, кого вибрати президентом - опитування

26.09.2018, 15:11
27% не визначилися, кого вибрати президентом - опитування - Фото
Юлия Тимошенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Якби вибори президента проходили у вересні 2018 року, більшість готових йти на виборчі дільниці українців проголосували б в першому турі за лідера партії Батьківщина Юлію Тимошенко. Такі результати опитування опублікувала прес-служба Київського міжнародного інституту соціології.

10,6% опитаних готові віддати голоси за Тимошенко. Друге місце ділять чинний президент Петро Порошенко і комік Володимир Зеленський - по 6,5%. Трохи менше - 6% - мають намір голосувати за Анатолія Гриценка.

Інші кандидати не набирають більше п'яти відсотків: 4,6% - музикант Святослав Вакарчук, 4,4% - лідер Опозиційного блок Юрій Бойко, 4,1% - лідер партії За життя Вадим Рабінович. Показники інших - менше 4%.

Близько 5% опитаних хочуть "викреслити всіх" або зіпсувати бюлетень, а 12,4% вирішили не брати участь в голосуванні.

Понад чверть респондентів (26,6%) ще не визначилися, за кого голосувати.

Читайте також: Популізм за розрахунком. Що сьогодні потрібно знати про партію Батьківщина

Як уточнили в КМІС, якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився (саме ці показники найближче до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині вересня), виходить наступна картина:

19,3% - Тимошенко
11,9% - Порошенко
11,8% - Зеленський
10,9% - Гриценко
8,4% - Вакарчук
8,1% - Бойко
7,5% - Рабінович
6,7% - Олег Ляшко
4,2% - Андрій Садовій

Як сказав заступник директора КМІС Антон Грушецький, зараз всі кандидати мають "досить низький рівень підтримки", і рейтинг окремих політиків не перевищує 10,6% серед усього дорослого населення, і разом з цим, відрив кандидата-лідера від другого місця - близько 4%.

"Тому в умовах активізації передвиборчої кампанії, враховуючи високий динамізм ситуації в країні, електоральні настрої можуть істотно змінитися, особливо з огляду на помітну частку тих, хто поки не визначився", - підкреслив соціолог.

Опитування проведене 8-23 вересня 2018 року методом особистого інтерв'ю серед 2026 українців старше 18 років в 110 населених пунктах по всій Україні (крім тимчасово окупованих територій). Похибка вибірки - 1,4-3,3%.

Читайте також: Порошенко про вибори-2019: Майже кожен стовп обсіли "голуби миру"

Опитування соціологічної групи Рейтинг, проведене 10-18 вересня 2018 року серед 2500 респондентів, показало, що найбільше виборців готові віддати свої голоси за Тимошенко - 13,2%.

Спільне опитування КМІС, Центру Разумкова та СОЦІС з 30 серпня по 9 вересня також показало її лідируючі позиції.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини