23 на 23. Який формат обміну полонених пропонує Україна Кремлю

05.12.2018, 15:10
23 на 23. Який формат обміну полонених пропонує Україна Кремлю - Фото
Ирина Геращенко (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Україна дев'ять місяців безуспішно чекає від Росії відповіді щодо пропозицій про обмін. Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі в Мінську Ірина Геращенко.

"У Кремлі валяють ваньку і шиють весь світ в дурні, коли говорять, що не чули пропозицій. Ну, може викличте до себе Гризлова і візьміть у нього ті списки? Чи в Лаврова? І дайте, нарешті, відповідь", - сказала вона.

Україна пропонує Росії провести обмін 27 грудня 2018 року. Всі списки передані. Українська сторона пропонує віддати 23 росіян, засуджених за злочини проти територіальної цілісності, в обмін на 23 українських політв'язнів в Росії.

Також Україна готова помилувати 66 сепаратистів в обмін на 19 заручників-українців в ОРДЛО.

Геращенко при цьому зазначила, що українські моряки - військовополонені, і Росія повинна їх звільнити без умов і не в рамках обміну.

Вчора, 4 грудня, в Мінську на засіданні тристоронньої контактної групи Україна в присутності ОБСЄ передала списки і пропозиції про обмін, але, за словами представника України Євгена Марчука, країна-агресор Росія дала вказівки нічого не вирішувати на зустрічі тристоронньої контактної групи.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю