RU

21% українців не знають, якій партії віддати голос: опитування

22.05.2018, 13:36
21% українців не знають, якій партії віддати голос: опитування - Фото
Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Всього лише близько 7% українців не визначилися, чи підуть вони в 2019 році голосувати на виборах до Верховної Ради, а кількість тих, хто однозначно збирається це зробити, вдвічі більше "відмовників". Крім того, кожен п'ятий українець поки не знає, якій з партій віддати голос, свідчать результати соцдослідження від групи Рейтинг.

Тих, хто схиляється до відповіді "швидше за все, піду голосувати" (26%), значно більше відповіли "скоріше, не піду" (10%).

Якби вибори в Раду проводилися на наступному тижні, за партію Батьківщина серед усіх опитаних проголосували б 9% громадян. По 5% симпатиків набрали партії БПП, Оппоблок, Громадянська позиція і Радикальна партія.

З 2400 опитаних готовність голосувати висловили 1529 чоловік. Серед цих респондентів 13% збираються віддати голоси Батьківщині, і по 7% - Громадянській позиції, БПП, Опоблоку і Радикальній партії.

Серед таких опитаних кожен п'ятий (21%) поки не визначився, за яку політичну силу віддати голос.

Докладні дані про те, за кого і скільки збираються голосувати опитані українці в різних регіонах країни:

Опитування проведене на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) з 15 по 31 березня 2018 року по всій Україні (крім тимчасово окупованих територій) серед 2400 громадян 18 років і старше. Похибка - не більше 2%.

Читайте думка: Скільки виборів переживе Україна?

За даними Київського міжнародного інституту соціології, якби вибори проходили в середині квітня 2018-го, то з усіх опитаних 14,4% проголосували б за Батьківщину, 11,5% - за партію Громадянська позиція, 11,4% - за Радикальну партію і 9,9% - за БПП.

Опитування Рейтингу за квітень 2018 року показало, що серед тих, хто визначився з вибором і планує голосувати, "в квітні 2018-го" 16% віддали б голоси за Батьківщину, 10% - Опоблоку і 8% - БПП.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини