RU

20 листопада набирає чинності новий КПК: деталі й нововведення

12.11.2012, 12:06
20 листопада набирає чинності новий КПК: деталі й нововведення - Фото
Андрій Портнов
20 листопада набирає чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс. Радник президента України Андрій Портнов в інтерв'ю КоммерсантЪ-Украина розповів, яких саме моментів торкнуться зміни.

Так, за його словами, новим документом передбачається створення єдиного реєстру досудових розслідувань. У ньому будуть реєструвати заяви про злочини, а кожен слідчий отримає персональний електронний ключ для входу в систему.

Крім того, буде створено Державне бюро розслідувань (ДБР), яке займеться розслідуванням злочинів, скоєних високопосадовцями, прокурорами, співробітниками правоохоронних органів і суддями. Повністю всі функції органа і його структура будуть виписані і доопрацьовані пізніше.

Згідно з новим КПК буде декриміналізовано низку статей Кримінального кодексу, а також криміналізація ряду статей Кодексу про адміністративні правопорушення. Але, за словами Портнова, ув'язненої Юлії Тимошенко декриміналізація не торкнеться.

Ще одна нова норма: захисниками можуть стати тільки адвокати, зареєстровані в реєстрі. Норма не торкнеться захисників, які приступили до обов'язків до 20 листопада.

Також новий КПК передбачає можливість здійснення процесуальних дій у режимі відеоконференції.

Крім того, новий КПК вводить поняття угоди зі слідством. Одна з них - визнання провини в обмін на пом'якшення покарання. У тому випадку, якщо у справі є жертви - потрібна також угода з потерпілим. Правомочність угоди визначає суд.

Досьє на Андрія Портнова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини