RU

2012 рік стане самим смертоносним для журналістів, - ВВС

06.07.2012, 17:17
2012 рік стане самим смертоносним для журналістів, - ВВС - Фото
Фото: studyart.ru
Всесвітня служба Бі-бі-сі попереджає громадськість про "безпрецедентну глобальну загрозу", якій піддається незалежна і неупереджена новинна журналістика, і закликає владу різних країн захистити право журналістів передавати інформацію без побоювання.

Як повідомила Російська служба Бі-бі-сі в п'ятницю, на  медіа саміті, що  проходить в Москві, директор BBC Global News, голова Всесвітньої служби Бі-бі-сі Пітер Хоррокс звернув увагу на доповідь Міжнародного інституту преси, оприлюднену минулого тижня. У ньому сказано, що поточний рік загрожує стати найбільш смертоносним для міжнародної журналістики. Статистика вражає: з початку року в світі вже вбито 72 представника ЗМІ.

Хоррокс, зокрема, згадав про вбивства російських журналістів. "Хто тут, в Росії, зможе забути про вбивство Анни Політковської чи інших журналістів Нової газети, а також інших видань, які також були убиті, виконуючи свою роботу?", - зазначив голова корпорації.

Нагадаємо, раніше Всесвітня асоціація видавців газет і новин (WAN-IFRA), Артикль 19, Freedom House, Фонд відкритого суспільства (OSF) і Українська асоціація видавців періодичної преси зажадали від президента України Віктора Януковича зробити свободу слова реальністю і не заважати журналістам повідомляти про факти корупції. У звіті про стан свободи преси в Україні під назвою "Зробіть свободу слова реальністю, пане президенте" говориться, що країні слід збільшити кількість цифрових каналів, зарезервованих для регіональних і місцевих мовників, провести розслідування того, яким чином нові компанії, які не мають досвіду роботи в цифровому мовленні, отримали ліцензії, забезпечити незалежний і прозорий судовий процес у справі про вбивство Гонгадзе та ін.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини