RU

$1,5 млрд: Луценко пояснив, що означають "гроші Януковича"

28.04.2017, 16:41
$1,5 млрд: Луценко пояснив, що означають
Юрій Луценко
Конфісковані 1,5 млрд доларів Віктора Януковича і його "злочинного угруповання" були отримані злочинним шляхом і вкладені в державні цінні папери, після чого розміщені на приблизно сотні банківських раунків. Про це сьогодні на брифінгу повідомив генпрокурор  Юрій Луценко.

"Ці гроші були вкладені учасниками злочинної організації за спеціальною схемою в державні цінні папери, які мали досить серйозний відсоток за використання. Після того, як на них було накладено арешт, папери переходили в грошову форму, в тому числі з річними відсотками, які були передбачені угодами", - сказав Луценко.

"Чому ця процедура (перерахування коштів на єдиний казначейський рахунок Держказначейства, - ред.) відбувається так довго? Тому що йдеться про близько сотні рахунків, на яких члени злочинного угруповання Януковича розміщували цінні папери", - додав він.

За словами Луценка, сьогодні перерахування конфіскованих коштів буде завершено.

Відповідаючи на питання, що означають "гроші Януковича", які сьогодні за рішенням суду перераховуються до бюджету, і хто ще має до них відношення, Луценко нагадав, що ГПУ веде справу за статтею 255 (створення злочинної організації), в якій підозрюється Янукович, КурченкоКлименкоАрбузов, ряд інших впливових осіб минулого.

В рамках цієї справи, за словами Луценка, є багато напрямків, у т.ч. розкрадання коштів в Укртелекомі. "За цим епізодом вчора в суд було направлено клопотання про заочний порядок засудження Арбузова", - сказав він. Щодо Клименка суд вже дав дозвіл на заочне засудження, таке ж рішення ГПУ очікує щодо Курченка і інших підозрюваних.

"У ході розслідування цієї справи розслідувалося питання злочинного способу розкрадання коштів державного бюджету через цінні папери, які купувалися на кошти, отримані злочинним шляхом, потім через ці цінні папери фактично легалізувалися, ще й з серйозним відсотком в валютному вигляді", - сказав він.

Луценко зазначив, що в ході розслідування цього епізоду один з підозрюваних "дав повні свідчення на керівництво злочинної організації, на способи і методи розкрадання коштів, на конкретні фірми, їх рахунки і проводки по світу і подальше їх використання в Україні".

За словами Луценка, саме завдяки цим фактам Краматорський суд прийняв рішення конфіскувати гроші "злочинної організації Януковича", які з 2014 року були заморожені на рахунках Ощадбанку, Приватбанку, Ексімбанку.

28 квітня 2017 року РНБО повідомили, що $ 1,5 млрд на рахунках Януковича і його команди конфісковані і вже надходять до бюджету. Адвокат Януковича спростовує причетність свого підзахисного до конфіскованих засобів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини