RU

17 ключових цитат першої прес-конференції Петра Порошенка

25.09.2014, 17:39
17 ключових цитат першої прес-конференції Петра Порошенка - Фото
Петро Порошенко. Фото - прес-служба
Президент України Петро Порошенко  зізнався, що хотів би увійти в історію України як президент-реформатор. Але тут же додав, що готовий поступитися цією амбіцію "на користь колективного авторства". Нижче - 17 ключових тез виступу та відповідей президента в ході першої, майже 3-годинної прес-конференції з моменту вступу на посаду.

Про війну з путінською Росією. Нам кинуто виклик, з яким не стикалася жодна європейська країна з часів Другої світової війни. Це перша в новітній історії континенту спроба не просто переглянути кордони, а стерти з карти Європи та світу цілу країну, знищити окрему націю. Тисячі українців віддали життя не тільки за свою країну, але і за бажану поколіннями Європу. Ми занадто багато вистраждали в соціалістичному таборі, щоб дозволити комусь опустити залізну завісу на нашому західному кордоні. Тому сьогодні на нашому східному кордоні - форпост боротьби за об'єднану Європу.

Про членство в ЄС. Події в Києві і Брюсселі дали нам переконання, що ми зможемо найближчим часом отримати перспективу членства в Євросоюзі. Ми маємо повне право в ці двері постукати. Наша революція перемогла з великим запізненням - на кілька століть. У нас лише кілька років, щоб подолати критичне відставання. Мета наших реформ - досягти європейських стандартів життя і в 2020-му році подати заявку на членство в Європейському Союзі.

Про олігархію. Звичайним станом більшості країн світу є такий соціальний устрій, коли вузьке коло осіб, побудоване на корумпованій мережі особистих зв'язків, користується доступом до владної ренти, найціннішим ресурсам і найприбутковішим видам діяльності. На жаль, саме до такої більшості країн зараз належить Україна. Головна причина зволікання з реформами - війна. Це були 100 днів, коли не тільки я як глава держави, а весь український народ вів свою війну за мир. Вона дійсно відволікала нашу увагу, ресурси і енергію. Безсумнівно, головна, найнебезпечніша частина війни вже позаду завдяки героїзму українських вояків і солдатів.

Про реформи. Реформи мають бути системними, одночасно стосуватися відразу всіх політичних, економічних і соціальних інституцій. Саме тому "Стратегія-2020" передбачає більш 60 реформ і спеціальних програм, які потрібно запускати майже одночасно. Мене не цікавить, хто проти реформ. Для мене принципово, що за реформи - український народ, значить, ми непереможні. Я переконаний, що іншої альтернативи насправді немає. Тому 100 днів тому команда українських фахівців приступила до розробки цього плану реформ.

Про пріоритети. Наші пріоритети: антикорупційна реформа, оновлення влади і бюрократичного апарату; судова реформа; реформа правоохоронних органів; децентралізація і реформа державного управління; податкова реформа, дерегуляція і розвиток підприємництва; реформа системи безпеки і оборони; енергонезалежність нашої країни і подальша популяризація України в світі. Україна як позитивний бренд знайшла неймовірно високу капіталізацію, яку необхідно конвертувати в потужний потік іноземних інвестицій в українську економіку.

Про головну реформу. Головною реформою вважаю судову. Суть зводиться до того, щоб замість поганих, нечесних, нерівних правил створити хороші, чесні і справедливі. Судову реформу можна вважати предреформою. Вся державна машина налаштована зараз під корупційні інтереси, такий у неї "тюнінг". У нинішньому стані бюрократія - нездоланна перешкода для реформ.

Про завдання Верховної Ради. Ставлю завдання: пакет законопроектів для старту пріоритетних реформ підготувати до відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради. Але і від старого парламенту 14 жовтня буду категорично вимагати підтримки закону про Національне антикорупційне бюро.

Про амбіції. Чи хочу я увійти в українську історію як президент-реформатор? Звичайно ж, так. Але я готовий поступитися цією почесною місію, поступитися цією амбіцію на користь колективного авторства, реформи мають стати плодом спільних зусиль усіх гілок влади, громади, бізнесу. Моя функція як президента - створити політичні умови, сприятливі для проведення реформ.

Про критерії ефективності реформ. Ми визначили більше двох десятків показників, за якими можна буде судити про результати змін: від макроекономічних і доступних лише фахівцям до простих і зрозумілих, таких як середня тривалість життя і гордість за свою країну. Реалізація стратегії реформ в кінці кінців значить наявність роботи, гідну зарплату, пенсію, високу стипендію і успішну власну справу, якщо ти справляєш конкурентоспроможний продукт.

Про погрози Путіна в процесі переговорів. Я нічого не боюся, і ніколи нічого не боявся. Додаткових сил мені додає те, що я представляю велику країну, дуже потужну, з дуже потужним народом. Я уявити собі не можу, щоб під час розмови зі мною мені хтось чимось погрожував. Це абсолютно неможливо, і моя реакція буде миттєвою.

Про люстрацію. Незабаром, я, швидше за все, підпишу  закон про люстрацію. Я впевнений, що цей закон незабаром завершить перезавантаження і очищення влади.

Про поставки зброї з країн Заходу. Друзі мої, запевняю вас, нам не потрібно смертельна зброя. Високоточна протитанкова ракета виробництва Франції чи США коштує в 14 разів дорожче, ніж аналогічна ракета, яка виробляється на нашому КБ "Луч", при цьому за основними характеристиками наша не поступається. Вчитися, щоб користуватися американською ракетою, треба 2,5 року, користуватися нашою зброєю ми вміємо. Україна володіє і кулеметами, і скорострільними гарматами, і системами "Град", і ракетами, і всім необхідним, щоб захистити свою країну. Не тільки володіє, а й уміє це робити. А потрібно нам сучасне устаткування зв'язку, яке буде захищене від перехоплення, захисні механізми радарів, в тому числі і батарейних.

Про телефонні розмови Бориса Ложкіна і глави кремлівської адмністраціі Сергія Іванова. Я можу розкрити зміст переговорів, які, ну якщо не щодня, то через день проводять Ложкін і Іванов. Якщо ми не можемо через Генштаб домогтися припинення вогню, коли необхідно політичне втручання, то Борис Ложкін, глава моєї адміністрації, дзвонить Сергію Іванову, голові адміністрації Путіна, щоб зробити більш ефективним припинення вогню. Задля припинення вогню буде дзвонити не тільки Ложкін, але і я.

Про особливий статус Донбасу. Зараз я скажу вам сенсаційну новину. Ніякого закону про спеціальний статус Донбасу не існує. Це вигадки. Мова йде лише про закон про особливий режим місцевого самоврядування в Донбасі. У місцевої влади ніяких прав призначати прокуратуру не буде. Прокурори будуть призначатися з Києва, але узгоджуватися з місцевими радами. Саме досвід Осетії, Придністров'я та Абхазії, які стали міжнародними ізгоями, переконує мене, що ми збережемо цілісність і суверенітет нашої держави.

Про конвої Путіна. На жаль, Росія порушила правила гуманітарної допомоги та відкинула не тільки співпрацю з Україною, але також співпрацю з Червоним хрестом. Чому? Тому що в так званих білих гуманітарних вантажівках ми бачили, як ввозилися командна апаратура. Вона ввозилася в Луганськ через той сегмент кордону між Україною і Росією, який не контролюється нами, без будь-якого залучення митних органів України. Ми це розглядаємо як інтервенцію на територію України.

Про візит мера Харкова Геннадія Кернеса в АП. Я президент всієї країни і зобов'язаний чути думку львів'ян, одеситів, харків'ян, киян і буду зустрічатися з легітимно обраними представниками, обговорювати тільки питання життєдіяльності цих міст і територій. У нас була коротка розмова. Ні соромитися, ні ховатися я не буду.

Про засудження злочинців колишньої влади. Я завжди був проти заочних судових процесів, але готовий відступити і внести законопроект, який дозволить судити злочинців заочно у виняткових випадках. Це бійці "Беркута" та Внутрішніх військ, які після цього пішли в зону АТО і кров'ю змили свою провину. Вони повинні бути захищені. Може кому не сподобається, але це моя принципова позиція. Якщо обвинувачений захоче взяти участь в форматі скайп-конференції - будь ласка. Сказати щось на свій захист - будь ласка. В інших випадках має бути проведено розслідування, а винні - покарані.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини