RU

172 депутати просять Януковича помилувати Тимошенко

10.10.2013, 16:26
172 депутати просять Януковича помилувати Тимошенко - Фото
6048558695c7c9c48b3c4ea31390e330.jpg
172 народних депутата звернулися до президента Віктора Януковича з проханням задовольнити клопотання європейських парламентаріїв Кокса та Кваснєвського про помилування Юлії Тимошенко.

Як повідомляє прес-служба Батьківщини, у зверненні йдеться, що ряд світових інституцій - Європарламент, уряд США, Канади, країн ЄС - визнали засудження Тимошенко та порушення проти неї ряду інших кримінальних справ політично мотивованим переслідуванням і неприйнятним застосуванням вибіркового правосуддя.

Для світової громадськості відсутності Тимошенко в ув'язненні є головною перешкодою для підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зазначили депутати. "Ми розраховуємо, що ви розумієте, наскільки важливим для нашої держави є... припинення вибіркового застосування кримінального законодавства. Без перебільшення, це проблема, від якої багато в чому залежить майбутнє України", - йдеться в заяві.

Депутати нагадали, що минулого тижня до президента з клопотанням про помилування Тимошенко звернулися депутати Європейського парламенту - Пет Кокс і Олександр Кваснєвський. "У зв'язку із цим, звертаємося до вас, шановний Вікторе Федоровичу, як до голови української держави, з проханням прийняти рішення про звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко від відбування покарання на підставі п. 27 ч. 1 статті 106 Конституції України та ч. 1 статті 87 Кримінального кодексу України, а також про її повну юридичну та політичну реабілітацію", - зазначили депутати.

На їх думку , це дозволить подолати авторитарні тенденції в країні і реалізувати європейський вибір України.

Підписи під документом поставили лідери опозиції - Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок, Віталій Кличко.

Нагадаємо, 7 жовтня Яценюк звернувся до Верховної Ради з пропозицією направити президенту спільне клопотання про помилування Тимошенко. При цьому Яценюк звернувся до керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова з тим, щоб регіонали теж розглянули можливість підписання такого подання.

Читайте також: Виборче правосуддя: Янукович і Тимошенко зробили крок до ЄС

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини