RU

За що затримали Маркова. Версія його адвоката

23.10.2013, 13:17
За що затримали Маркова. Версія його адвоката - Фото
Олександр Казарновський (фото - ЛІГАБізнесІнформ)

Бліц-інтерв'ю з Олександром Казарновським, адвокатом опального екс-депутата Ігоря Маркова

Кореспондент ЛІГАБізнесІнформ 

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
поставив кілька запитань адвокату затриманого екс-депутата  Ігоря Маркова, якого сьогодні привезли з Одеси до Києва. Сьогодні в Києві суд має обрати для нього запобіжний захід.

- Розкажіть вашу версію обставин справи.

- Вчора приблизно о 16 годині до Маркова додому, де він перебував у зв'язку з хворобою, у нього була висока температура, з'явився слідчий Пасічник та вручив повістку про те, що він (Марков, - ред.) повинен у 18 годині з'явитися в УВС Одеської області. Слідчому пояснили, що людина хвора. Крім того, порядок потрібно вручати за три дні до події. Слідчий нічого слухати не захотів. Ми порадилися і, що якщо його хочуть допитати як свідка, то ми можемо піти назустріч слідчому. Марков, хворий, приїхав в УВС області, зустрівся зі слідчим. Слідчий оголосив йому, що він його затримує, після чого пред'явив Маркову абсолютно сміховинне повідомлення про підозру у тому, що Марков вчинив особливо злісне хуліганство. Яке виразилося в тому, що він ударив націоналіста Беседу рукою, в якій був затиснутий невстановлений металевий предмет, спеціально призначений для нанесення тілесних ушкоджень. Я питаю: якщо предмет не встановлений, з чого ви взяли, що він для чогось спеціально призначений? Після цього Маркова затримали і десь о четвертій годині ранку його відвезли на Київ.

- За чиєю скаргою поновили кримінальну справу?

- Ця подія 2007 року. Зараз насправді ніхто не скаржився. У свій час скаржився ось цей Беседа, який вважає себе постраждалим. Справа стосовно Маркова була припинена в 2010 році. Скарги Беседи розглядав спочатку Приморський суд (районний в Одесі - ред.), потім апеляційний суд Одеської області, потім - Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ. Всі три судові інстанції дійшли висновку, що правильно припинено справу і підстав для притягнення Маркова до відповідальності немає. У 2013 році  Генеральна прокуратура раптом скасувала постанову про припинення справи, що минула три судові інстанції, зробили вигляд, що цих судових інстанцій просто не існувало, зареєстрували в реєстрі за статтею 296, частини 2 - "групове хуліганство", по якому вже минув термін давності, а повідомили Маркова про підозру за частиною 4 статті 296, за якою строк давності не минув, але щодо якої немає матеріалів. Тобто, все, що вони роблять - абсолютно незаконно. Я вже не кажу про те, що Марков є народним депутатом, а тому затримувати чи заарештовувати без згоди Верховної Ради його не можна.

- Ваша думка: чому прокуратура повернулася до справи 2007 року?

- Це сталося тому, що Марков заявив про те, що Партія регіонів зрадила своїх виборців і переорієнтувалася на вступ до Європейського Союзу, хоча обіцяла зовсім інше. Крім того, Марков заявив про свій намір висуватися на пост президента. Тобто, влада таким чином розправляється зі своїм політичним опонентом.

- Що будете робити, якщо суд прийме рішення про арешт Маркова?

- Будемо боротися правовими методами, будемо скаржитися до апеляційного суду. Але вони б не затівали вчорашнє протистояння в Одесі з застосуванням Беркута, якби вони не мали чіткого наміру Маркова посадити. Це бандитська влада, яка діє бандитськими методами. Марков невинний.

Досьє на Ігоря Маркова

Читайте також:

Прихильники Маркова штурмували УВС, екс-депутат обіцяє мстити (відео)

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини