RU

Юрій Луценко: З нашого боку не буде силових дій

02.12.2013, 13:52
Юрій Луценко: З нашого боку не буде силових дій - Фото
Юрій Луценко

Опозиція готова протиставити провокатором спеціально навчені загони

Опозиція готова протиставити провокатором спеціально навчені загони. Про це в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ заявив колишній міністр внутрішніх справ, польовий командир Майдану 2004 року Юрій Луценко. У момент інтерв'ю Луценко проводив ротацію людей під будівлею уряду.

- Біля будинку Кабінету міністрів зараз зібралося більше тисячі людей. Як опозиція збирається забезпечувати їх безпеку, щоб вчорашні події на Банковій не повторилися вже на вулиці Грушевського?

- Тут присутня велика кількість депутатів. Ми готові до будь-яких мобільних пересувань, тим більше, що основний наш захист - це масовість. Я абсолютно впевнений, що вчорашні спроби провокацій спеціально найнятих радикалів, найнятих владою, показали свою неприпустимість. Так, Янукович вихований у системі координат, де головне - гроші і сила. Але Київ і, власне, більшість України - це не та територія, де можна навести страх.

- Чи зможе опозиція стримати натовп, якщо люди підуть на штурм ?

- Ці люди мирно налаштовані. Подивіться, хто з них буде нападати на Адміністрацію президента? Кого з них можна назвати терористом? Вони посміхаються і впевнені у своїй правоті. Між іншим, і вчора було точно так само. Так, звичайно, люди злі. Я вам як батько скажу, що коли на моїх очах б'ють дитину, це викликає, звичайно, великий гнів. Частина наших людей була втягнута цими провокаторами в сутички, але це досить швидко вдалося локалізувати. Точно так само, коли провокатори били вікна, скажімо, в Київській міськадміністрації, наші ж люди їх затримали і віддали міліції. Так що я за цих людей (які блокують Кабмін, - ред.) абсолютно спокійний.

- Якщо під Кабмін, як і вчора на Банкову, знову прийдуть провокатори, що опозиція зможе цьому протиставити?


- Будемо їх затримувати, якщо їх буде невелика кількість. Якщо ж це буде якесь агресивний напад, то у нас є загони, які зможуть захистити людей.

- Скільки таких загонів і скільки в них людей?

- Стільки, скільки треба. Ви хочете вже всі плани дізнатися? Досить. Розумієте, насправді це мирна демонстрація. У будь-якій нормальній країні таку демонстрацію зобов'язані захищати сили правопорядку. Міліція створена для того, щоб захищати право людей на відстоювання своєї думки. Але ми живемо в ненормальній країні, де все навпаки, де міліція реально є бандою у формі, де влада є антинародною і т.д. Тому, звичайно, я не можу дати гарантії, що тут не буде якоїсь провокації. На жаль, їх організовує і стимулює сама влада. Але є проінструктовані, спеціально навчені люди, які беруть на себе фізичну охорону від можливих нападів, звук є, комунікації є. Мені здається, є розуміння навіть того боку, що ставка на силу неприпустима.

- Тобто, такого, як на Банковій, під Кабміном вже точно не повториться?

- Ну, це якщо зустрінете на вулиці, як мене зустріли, Януковича, у нього і запитайте. Тому що тільки він може таку гарантію дати. А може, Захарченко (міністр внутрішніх справ, - ред.) буде так само ходити, без охорони - теж запитайте. Або, дай Бог, Азаров десь пробіжить. Я не можу вам дати гарантію, що це не повториться. Але з нашого боку не було і не буде ніяких силових дій. Ми мирна демонстрація, і тому ми переможна демонстрація.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини