RU

Юрій Береза​​: Вторгнення в Україну - це кінець режиму Путіна

11.08.2014, 10:40
Юрій Береза​​: Вторгнення в Україну - це кінець режиму Путіна - Фото
Юрій Береза

Інтерв'ю з командиром добровольчого батальйону Дніпро-1

Добровольчий батальйон Дніпро-1 був створений навесні цього року для захисту правопорядку в Дніпропетровській області. Після активізації АТО бійців батальйону перекинули для очистки та охорони звільнених міст Донбасу - разом з Азовом Дніпро-1 зачищав Маріуполь, забезпечував безпеку на президентських виборах, а тепер патрулює узбережжя Азовського моря.

Російська пропаганда демонізує Дніпро-1, називаючи бійців батальйону бойовиками мільярдера Коломойського і приписуючи їм різноманітні безчинства, в числі яких навіть обстріл збитого малазійського Boeing 777. Москві є за що ненавидіти дніпропетровських добровольців: вони зіграли дуже важливу роль у тому, що путінській агентурі не вдалося влаштувати бійню в регіоні.

В інтерв'юЛІГАБізнесІнформ командир батальйону Юрій Береза ​​розповів про причини невдач української армії, про те, хто воює на стороні терористів і чому Путін приречений на поразку.

- З якими проблемами доводиться стикатися батальйону Дніпро і чому?

- Найголовніша проблема у нас - це відсутність важкого озброєння. На превеликий жаль, за 20 років Україна так і не створила армію. Коли розпався Радянський Союз, на території України залишилося певне військове угруповання, і його назвали українською армією. Але від цього воно не стало армією. Нам дісталося таке собі нещастя, завдяки якому генерали отримали можливість продавати запаси техніки та час від часу скорочувати людей - і називати все це реформою армії. А насправді української армії взагалі не було. Хіба що окремі частини, командири і особовий склад яких були налаштовані патріотично.

Батальйон Дніпро - це і є прообраз майбутніх Збройних Сил і міліції. Це якраз те, про що мріє український народ - добровольчий батальйон не бере хабарів і захищає громадян. Коли у батальйону така філософія, говорити про занепадницькі настрої чи відсутність бойового духу практично не доводиться.

- Моральний дух, незважаючи на затяжну АТО, так само сильний?

- Батальйон Дніпро формується тільки з добровольців. І не просто з добровольців, а з патріотично налаштованих. У мене не було і немає ніяких проблем з тим, щоб моральний дух падав.

- Є труднощі з координацією між добровольчими батальйонами, Національною гвардією і Збройними Силами? Як все працює?

- Якщо ми домовляємося про взаємодію на рівні командира батальйону, максимум командира бригади - все працює. Якщо десь вище - ми потрапляємо в засідки, нам стріляють в спину тощо. В принципі, ще два або три місяці тому ми зрозуміли, що нас здають потихеньку.

Ми створили координаційну раду командирів добровольчих загонів, у нас хороші відносини з певними військовими бригадами, намагаємося цим досвідом ділитися. Обмінюємося досвідом, зв'язками, намагаємося йти пліч-о-пліч.

Є проблеми іншого характеру. Взяти, наприклад, сили АТО - це і СБУ, і міліція, прокуратура, армія, і добровольчі батальйони. На жаль, більшість військових керівників не в змозі приймати рішення поза радянською матрицею. Ось чому росіяни нас випереджають і, по суті справи, трохи б'ють? Тому що вони знають цю матрицю. Ми ж вийшли з однієї армії. З добровольцями вони не можуть впоратися саме тому, що ми з неї випали. А ось армійські частини чітко лежать в цій матриці: нічого не вирішується, поки командир взводу не запитає у командира роти, командир роти - у командира батальйону, командир батальйону - у командира бригади, командир бригади - у керівника АТО, керівник АТО - у міністра оборони, а міністр оборони повинен запитати у президента. У підсумку - про*** все.

А треба було просто тим, хто на місці - командир роти, командир батальйону - приймати рішення. Нас відучили від цього - не боятися. Все у всіх треба питати, аж до президента і Верховної Ради. Якої у нас, до речі, немає. Приклад: ще як керівник штабу національного захисту Дніпропетровської області, а ми першими почали будувати блокпости, звертався до сорока-п'ятидесяти депутатів мінімум, з проханням прийняти закон про блокпости. В результаті ми з блокпостами дійшли вже до Донецька, а закону як не було, так і немає.
 
Я чекаю того, коли Росія перейде наш кордон. Тоді я з великим задоволенням зустріну Новий рік на розвалинах Кремля. І допоможу російському народові визволитися від тирана. Це моя мрія.

- Ви мрієте, щоб Росія розпочала активніші дії та перейшла кордон?

- Вторгнення в Україну - це кінець режиму Путіна, однозначно. Якщо зараз рахунок його правління йде на місяці, то вторгнення прискорить його до годин. Навіть не до доби, а до годин.

- А чи зможе Україна протистояти вторгненню росіян?

- З нами воює не російський народ, зрозумійте це. Російський народ не може воювати з українським народом. І ніколи не воював. Воювали херові правителі. Іншого слова для них немає. Тому що тільки ідіот міг придумати, що ми повинні вбивати один одного.

- За даними сил АТО, на боці бойовиків воюють чеченці, дагестанці, російські найманці.

- Це правда. У мене останній затриманий - це хлопець з Іркутська, альпініст. Так ось, він каже: я прийшов вбивати польських фашистів і американців. Він просто нещасна людина, тепер проситься в батальйон Дніпро. Він був у Донецьку, в спецпідрозділі, і втік звідти. Знаєте, чому? Каже: я прийшов захищати українців, а виявилося, що вступив в банду, яка воює з іншою бандою і час від часу вискакує вбивати українців. Все. Шукав негрів, а їх немає. Його змушували воювати з російськомовним населенням, а не з бандерівцями. Так що це момент пропаганди, момент ідеологічного шоку, який зараз навис над Росією завдяки їх дебільному ящику.
Проти нас воюють наркомани, люди з родовими травмами, криміналітет або ж переконані ідіоти 
- Батальйон Дніпро багатьох терористів затримав?

- Уже за сотню. Зона відповідальності батальйону Дніпро дуже обширна. До Маріуполя і вгору, плюс західна частина Донецька. Це дуже непросто. До речі, якщо вірити російському телебаченню, то це я збив Боїнг. Ви ж бачили сюжет? - Це я. Крім того, що я збив Боїнг, я після звільнення з армії працював на Метробуд, тому диверсію в московському метро міг зробити теж я. Однією рукою я повинен був стрельнути, а другою - відкрутити болтик, який я знав, де відкрутити, щоб загинули люди. Це ж маячня!

Я просто захищаю свою землю. Я ж не пішов до Росії, хоча, повірте, у мене є досвід і близько семи тисяч підготовлених бійців.

- Це чисельність батальйону Дніпро?

- Ні, не тільки. Офіційно у мене чотири тисячі, і ще три тисячі - неофіційно. І ми зможемо діяти на території Росії - якщо послідує офіційне оголошення війни, у нас є свій план. Подивимося. Поки, незважаючи ні на що, ми даємо їм шанс. У мене дуже багато родичів у Росії. Мені сестра дзвонить в істериці, - навіщо ти п'єш кров російських немовлят? Ну да, вона ж сорок років живе там, в Сибіру. Це все пропаганда. Тупа, дурна, безглузда.

Я, до речі, військову службу починав на Камчатці, служив в Калінінграді. І повірте, у нас є зараз можливість сформувати роту "Калінінград", роти "Камчатка" і "Сахалін". На Камчатці, на Сахаліні - дуже багато українців.

- Які зараз головні завдання батальйону Дніпро?

- Зберегти стабільність на півдні Донецької області. За великим рахунком, в Маріуполі ситуація була дуже складна, і батальйон Дніпро став чинником стабілізації. Це перший момент. І другий - звільнити Донецьк. Операція готується. Хоча ми вже звільняємо Донецьк. Ми вже в Донецьку.

- На сепаратистських ресурсах розкручується тема про похід на Київ ...

- З Донецька для початку нехай вийдуть. Знаєте, якби я був лікарем, я міг би це коментувати. Проти нас воюють наркомани, люди з родовими травмами, криміналітет або ж переконані ідіоти. Ось цей хлопець з Іркутська поспілкувався зі здебільшого російськомовним батальйоном Дніпро, і тепер каже: я, напевно, був переконаним ідіотом.

- Що буде з добровольчими батальйонами після АТО? Останнім часом розкручується тема про те, що добровольчі батальйони - це по суті комерційна армія. І що після АТО вони можуть піти на Київ, ставши проблемою для України.

- Що значить комерційна армія? Ідея добровольчих батальйонів з'явилася ще в лютому. У березні ми все це лобіювали, і 4 квітня новим міністром внутрішніх справ я був призначений командиром батальйону. На той момент у нас вже пройшли підготовку більше 10 тисяч осіб - на основі полку національного захисту Дніпропетровської області. Зараз в цьому полку 27 тисяч резерву. Це приватна армія? Ні, це добровольці, які пішли у військкомат і яких послали нахрєн. А вони хочуть захищати батьківщину. Це патріоти. У нас три жіночі сотні. Теж приватна армія? Можна придумати що завгодно, але тоді поясніть: якщо ми приватні - чому нас так бояться?

- Так що буде з батальйонами Дніпро, Донбас після АТО?

- Я скажу вам про Дніпро. Дніпро - це початок нової української армії та міліції одночасно. Ті командири, які пройшли через бої, повинні стати начальниками райвідділів, обласних управлінь які, б**ть, треба різати і міняти, щоб міліція стала нормальною. А ці люди зможуть. Вони бачили кров, вони у важкий для держави час підставили своє плече, і найголовніше - вони порядні, професійні та надійні.

Олександр Перевозник
Валерія Кондратова

Піпдписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини