RU

Які правові підстави для дострокових виборів президента

21.02.2014, 16:13
Які правові підстави для дострокових виборів президента - Фото
Олександр Черненко

Дострокові вибори президента можливі в разі імпічменту, смерті або відставки. Жодного з трьох приводів на сьогодні немає

Глава правління Комітету виборців України Олександр Черненко прокоментував заяву президент України Віктора Януковича про те, що він ініціює дострокові президентські вибори. За попередньою домовленістю з лідерами оппозціі, вони повинні відбутися до кінця 2014 року. Нагадаємо, чергові вибори повинні пройти в березні 2015-го.

- Янукович сьогодні заявив про те, що ініціює дострокові вибори. Яка процедура, і чи може президент відмовитися від своєї декларації?

- У Конституції передбачені чіткі підстави для проведення дострокових виборів президента. Це імпічмент (ця процедура законодавчо до кінця не врегульована, - ред.), відставка за власним бажанням або смерть глави держави. У цих випадках вибори проводяться за 90 днів з моменту складання повноважень. До виборів обов'язки президента виконує прем'єр-міністр - за Конституцією 1996 року, або спікер парламенту - за Конституцією 2004 року.

Без припинення повноважень президентом ніяких дострокових виборів бути не може. Віктор Янукович не заявив про те, що йде з поста за власним бажанням, тому сьогоднішня заява - не більше ніж декларація, слова. Не існує юридичного механізму їх реалізації.

Можливо, для того, щоб почати процес, Верховній Раді потрібно буде приймати якийсь спеціальний закон, але поки це все несерйозно.

- Леонід Кравчук колись пішов на дострокові вибори.

- Це було ще до прийняття Конституції 1996 року.

- Тобто може вийти черговий "розвод котят"?

- Ну да. Влада просто створює ілюзію компромісу.

- Дострокові вибори можливі, якщо Рада поверне редакцію Конституції 2004 року в найближчий час ?

- Без прийняття якогось спеціального закону - ні. Навіть у разі повернення Конституції-2004 для оголошення дострокових виборів є ті ж три підстави - ​​імпічмент, смерть або відхід за власним бажанням.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини