RU

Власенко: Жорстокий рецидив повністю знерухомив Тимошенко

17.06.2013, 14:36
Власенко: Жорстокий рецидив повністю знерухомив Тимошенко - Фото
Сергій Власенко

Адвокат екс-прем'єра - про кримінальні справи проти нього, роль Тимошенко в об'єднанні опозиційних партій і про здоров'я підзахисної

Керівник групи захисників  Юлії Тимошенко - Сергій Власенко - сам в черговий раз потрапив під кримінальну справу. За його словами, влада намагається таким чином усунути його від захисту екс-прем'єра. Тим часом здоров'я Тимошенко різко погіршилося - вона повністю знерухомлена, а тюремники не пускають до неї адвокатів. Про це Власенко розповів у бліц-інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

Кримінальне переслідування

- Напередодні стало відомо про  відновлення кримінальної справи проти вас. Що відбувається, і наскільки серйозні звинувачення?

- Проти мене постійно ведуться кримінальні справи. Зараз їх не менше трьох. І це лише ті, про які мені відомо. Все, що я знаю про кримінальні справи, я знаю зі ЗМІ, тому що офіційно мене не ставлять до відома. На слухання мене ніхто не запрошував. Це стандартна для цієї влади поведінка. Останню справу слухав суддя Кицюк, який також слухав один з так званих допитів свідків у справі про вбивство Євгена Щербаня. І справа не в прізвищі ініціатора позову проти мене (Наталія Окунська, екс-дружина Власенка, - ред.). Цим ініціатором міг виступити хто завгодно. Ви ж розумієте, що ніякий суддя Кицюк не приймав би рішень проти інтересів Генеральної прокуратури. Це узгоджена схема.

Я ще в грудні минулого року говорив про те, що влада планує мій арешт. Потім, під тиском європейської спільноти, ці плани були згорнуті, і, як ви бачите, останні пару місяців я нічого про це не говорив. Зараз прокуратура знову намагається пускати пробні кулі. У них є величезне бажання ізолювати мене і посадити до в'язниці.

- А навіщо? Якщо посадять вас, значить, Тимошенко захищатиме хтось інший.

- Я два роки перебуваю в процесах проти Юлії Тимошенко. Об'єктивно я став носієм величезної кількості інформації, орієнтуюся в усіх перипетіях звинувачень проти Юлії Володимирівни і відбудовую стратегічну лінію всієї захисту. Тому немає нічого дивного в тому, що я став головною мішенню. Після того, як вони зрозуміли, що ніяких доказів провини Юлії Тимошенко у них немає, вирішили боротися з людьми, які це публічно доводять.

- Як ви оцінюєте кримінальні справи проти вас?

- Це все серйозно. Ці люди в ігри не граються. Їм плювати на правила, плювати на норми моралі. Найяскравіший приклад - те, як вони викинули мене з парламенту: вийшли п'ятеро людей, зачитали юридичну нісенітницю, і все це назвали рішенням суду. Влада винайшла тактику: спочатку щось зробити по беззаконню - а після цього говорити, що немає законних методів виправити ситуацію. Наприклад, Європейський суд з прав людини встановив, що Тимошенко була заарештована в результаті суддівського свавілля. Тобто вона була арештована не тому, що був поганий КПК, а тому, що було суддівське свавілля з боку судді Кірєєва. А коли стало питання про відновлення прав людини, то влада заявила: "Ой, а ми не знаємо як це зробити, законних методів немає".

Це тактика влади. Вона безмежно закриває опозицію у в'язницю, безмежно позбавляє депутатських мандатів, безмежно приймає всі рішення, а потім буде розповідати, що відновити потерпілих в правах не можна. Бандитська схема.

Тимошенко і Батьківщина

- Влада і колишні соратники екс-прем'єра зараз багато говорять про те, що Юлія Тимошенко більше не керує партією. Це так?
Найчастіше або майже завжди колегіальні органи Батьківщини з Тимошенко погоджуються 

- Я хочу сказати, що всі розмови про те, що Юлію Володимирівну забули, що Європа не особливо стурбована її долею, що вона втратила контроль над партією - брехня. Це говорять представники влади і найняті нею технологи. І чим частіше вони про це говорять, тим більше це схоже на брехню. Згадайте, як перед суботнім з'їздом було багато розмов про те, що Арсеній Яценюк узурпує владу в партії. Юлія Тимошенко є і формальним, і фактичним лідером партії Батьківщина. Так, вона не може в щоденному режимі керувати поточними справами, тому що незаконно закрита цією владою у в'язниці.

Насправді, Тимошенко ніколи і не займалася усіма поточними справами, вона завжди займалася стратегічними питаннями. Ідеологічний маніфест був її ініціативою. Вона займається стратегічними питаннями розвитку партії. Я з упевненістю кажу, що ідеологом і рушійною силою об'єднання партій Батьківщина, ПРП, Фронт змін і частини Народного Руху була Юлія Тимошенко. Вона відповідає за стратегію, приймає рішення і в колегіальних органах партії переконує в правильності цих рішень. Найчастіше або майже завжди колегіальні органи партії з нею погоджуються. Вона має політичний досвід, знає більше, ніж багато молодих політиків, які не мають такого досвіду, авторитету і ваги.

Здоров'я екс-прем'єра


- Днями ви заявили про те, що здоров'я Юлії Тимошенко
різко погіршилося, і до неї не пускають адвокатів. Захист попросив лікарів німецької клініки "Шаріте" терміново прибути до Харкова. Як ідуть справи зараз?

- Ми дуже вдячні лікарям з "Шаріте". Вони з розумінням поставилися до нашого прохання і зараз відшукують у своїх, повірте, дуже щільних графіках можливість відвідати Юлію Володимирівну.
У Юлії Тимошенко стався жорстокий рецидив, вона не може встати, не може ходити 

У п'ятницю з'явилося - я намагаюся підібрати коректне слово - абсолютно нечоловіче інтерв'ю пана Колпащікова (начальник Качанівської колонії, - ред.). Він дозволив собі принизливі характеристики. Але я хочу сказати: у п'ятницю здоров'я Тимошенко різко погіршилося. Це повідомили мої джерела і в ЦКБ Укрзалізниці в Харкові, і в місії Кокса-Кваснєвського, які підтвердили, що у Юлії Тимошенко стався жорстокий рецидив. Тимошенко не може встати, не може ходити. Саме це було причиною відмови з боку пенітенціарної служби у зустрічі із захисником, а не те, що вона нібито відмовилася від зустрічі через масаж. Це чергова брехня.

Сьогодні в Харкові знаходиться Євгенія Тимошенко. Я дуже сподіваюся, що її пустять до Юлії Тимошенко, тому що це вже буде виглядати абсурдом. Але давайте дочекаємося і подивимося. Женя якраз зараз там. Я дуже сподіваюся, що сьогодні ми всі дізнаємося. (Невдовзі після інтерв'ю прес-служба Батьківщини заявила, що тюремники не пускають Євгенію Тимошенко до матері. Водночас тюремники повідомили, що захисницю до Тимошенко пустили, - ред.).

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини