RU

Тягнибок: Опозиція повинна сформувати революційну ситуацію

05.07.2012, 09:25
Тягнибок: Опозиція повинна сформувати революційну ситуацію - Фото
Тягнибок наполягає, що люди в футболках Свободи з балончиками зі сльозогінним газом в руках - міліцейські провокатори

Лідер Свободи - про мету мітингу на Європейській площі, міліцейських провокаторів і проміжних перемогах над режимом

Опозиційний політик Олег Тягнибок розповів в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ про те, чому парламентська опозиція не змогла перешкодити прийняттю скандального закону про мовну політику, в чому сила присутніх на мітингу біля Українського дому, а також запевнив, що члени його правої партії не порушують закон на цій акції. За словами Тягнибока, нинішні події показали, що владу перемогти можна, і це не так вже й складно.

- У чому кінцева мета акції протесту біля Українського дому?

- Наша мета - не допустити вступу в силу незаконно прийнятого парламентом антиукраїнського закону Ківалова-Колесніченка про мови.

- Ви вважаєте ваші дії ефективними?

- А чому ж вони неефективні? Саме завдяки таким злагодженим діям голова парламенту Володимир Литвин фактично подав у відставку, Віктор Янукович не приїхав на прес-конференцію, скасувавши її. Завдяки вуличним акціям створена атмосфера політичної та парламентської кризи. Вперше за довгий час "Беркут" отримав серйозну відсіч з боку мітингувальників. Зокрема, ні у вівторок увечері, ні в середу владі не вдалося зайняти площу біля Українського дому, і, очевидно, вони зрозуміли, як важко, коли їм протистоять не проплачені, а ідейні люди, яким таким ганебним прийняттям закону про зики просто плюнули в душу, і які зараз відстоюють свої принципи і своє життя.

Наша проміжна, але дуже важлива перемога вже в тому, що ми змусили цю владу зрозуміти, що на будь-яке силове беззаконня знайдеться більш ефективна сила і правда.

Також нашою перемогою можна вважати і обіцянку поки ще спікера Литвина ні в якому разі не підписувати закон про мови. Не варто забувати про те, що юридично поки цього закону не існує в природі. І боремося ми за те, щоб він ніколи й не з'явився.
Завдяки вуличним акціям створена атмосфера політичної та парламентської кризи. Вперше за довгий час "Беркут" отримав серйозну відсіч з боку мітингувальників 
- Чи схильні ви бачити вину опозиції в тому, що закон про мови все-таки був прийнятий?

- Безумовно. Опозиція повинна була діяти рішучіше. Але, на жаль, Свобода поки не представлена ​​в парламенті, а тому рішучі дії нинішньої парламентської опозиції опинилися не по плечу.

- Є думка, що опозиції в Раді після всього, що сталося варто скласти мандати і обнулити свої списки. Ви поділяєте таку точку зору?

- Опозиція, в першу чергу, повинна діяти активно. Тому що активні кроки створюють атмосферу розуміння необхідності змін в суспільстві. Активність опозиції повинна сформувати революційну ситуацію. Саме цього Свобода і добивається. Складання з себе мандатів депутатами від опозиції було би таким кроком. Тому ми вже озвучили таке побажання колегам через члена нашої політради Ірину Фаріон. Свобода закликає сьогодні колег по парламентській опозиції відмовитися від мандатів.

- Нинішня протестна акція обмежиться Українським домом? Які міркування у вас і ваших колег - лідерів опозиційних партій?


- Консультації з цього приводу йдуть постійно. Рішення, зокрема про можливе переформатування протесту, приймаються по ситуації. В даний момент ситуація для нас, в принципі, не найгірша - як я вже казав, в нашому активі є кілька локальних перемог, у тому числі й психологічних, що дуже важливо. Люди відчули, що цю владу можна перемагати. Але акція, звичайно, буде продовжуватися. Повторюся: наша мета - не допустити вступу в силу закону про мови. Тільки після досягнення цієї мети можна буде говорити, що акція протесту була успішною.

Звичайно, доводиться нелегко - все ж бачили, що бійці "Беркута", незважаючи на те, що у нас була оформлена за законом заявка на проведення мирної акції протесту, застосовували проти людей кийки і сльозогінний газ ... Ну що ж, в такій країні живемо. Рано чи пізно вони за це відповідатимуть.

- Ви згадали про застосування "Беркутом" сльозогінного газу і кийків, але ж була й зворотна реакція - в інтернет багато фотографій, на яких молоді люди в футболках з логотипом Свободи застосовують газ проти міліції.

- Якщо у вас є такі знімки - надайте їх нам. Свобода через партійну службу безпеки моментально проведе розслідування і встановить, хто ці люди й чи мають вони якесь відношення до партії. Але заздалегідь можу сказати, що, очевидно, на фото - провокатори, які не мають до Свободи ніякого відношення. Таких було чимало під час зіткнень біля Українського дому.

Було декілька випадків використання сльозогінного газу людьми не в формі - але це теж міліцейський прийом. Опозиція не застосовувала б газ проти своїх. Особисто я, наприклад, увечері 3 липня відчув на собі, що значить постраждати від сльозогінного газу. Так що, однозначно серед мітингувальників немало міліцейських провокаторів.

Досьє на Олега Тягнибока
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини