RU

Тетяна Чорновол: Активістами Майдану часто прикидаються бандити

24.03.2014, 15:59
Тетяна Чорновол: Активістами Майдану часто прикидаються бандити - Фото
Тетяна Чорновол (фото - Facebook)

Голова все ще не створеного Антикорупційного бюро про складнощі боротьби з корупцією в умовах агресії Росії і нальоти збройних провокаторів

- З'являється інформація про те, що озброєні люди, які називають себе працівниками антикорупційного бюро або комітету,  вриваються в будинки представників колишньої влади і державні структури - чогось вимагають, щось вилучають. Приклади - захоплення будинку Наталії Королевської та Державної архітектурно-будівельної інспекції. Це ваші люди?

- До маєтку Королевської ніякого відношення не маю. Я вже кілька днів перебуваю в лікарні, мені періодично телефонують і розповідають, як нібито я чи мої люди вриваємося до Королевської і крадемо її дорогі шуби. Це кампанія спрямована на мою дискредитацію.

Що стосується державної архітектурно-будівельної комісії - так, мої люди мають до цього відношення, але не я особисто. Це була спецоперація, яка проводилася спільно міліцією, СБУ, а також декількома представниками мого комітету.

- Ваше бюро отримало офіційний правовий статус? На яких підставах ви дієте?


- Немає ніякого офіційного статусу. Ми допомагаємо правоохоронцям у якості волонтерів. Кажу це з жалем , тому що нам часто доводиться реагувати на гарячі точки, але ніякого правового статусу і повноважень державного органу у нас немає.

Був випадок, коли до маєтку Пшонки (екс-генпрокурор України, - ред.) в Сухолуччі приїхали п'ять автобусів з невідомими озброєними людьми - стріляли в повітря. Ми довго намагалися задіяти міліцію, яка розібралася б у ситуації. У підсумку самим довелося спілкуватися з провокаторами. Ми намагаємося діяти не тільки проти корупціонерів, але й припинити мародерство.

До речі, про корупційні схеми - зараз, навіть після зміни влади, гроші продовжують перетікати до кишень тих самих людей, які стріляли по Майдану. Якщо ми говоримо про архітектурно-будівельну комісію, то за їх схемами стоять колишній спікер парламенту Володимир Рибак і екс-прем'єр Микола Азаров.

- Скільки вас?

- Приблизно два десятки громадських активістів. Все на волонтерських засадах.

- У ваших волонтерів є зброя?

- Ні .

- Ви підтримуєте дії тих, хто приходить до представників колишньої влади зі зброєю?

- Я не підтримую бандитизм. Зараз проводиться масштабна кампанія з дискредитації не тільки майбутнього Антикорупційного бюро, а й в цілому активістів Майдану. Якщо ви говорите про озброєних людей, що видають себе за "ветеранів Майдану", то це охорона Юри Єнакіївського (народний депутат від Партії регіонів, мільйонер Юрій Іванющенко, - ред.), яка за часів Майдану працювала в "ескадрони смерті", а сьогодні вони почепили нашивки Правового сектора і продовжують деструктивну діяльність в Україні.
Зараз проводиться масштабна кампанія з дискредитації не тільки майбутнього Антикорупційного бюро, а й в цілому активістів Майдану 
- Але лідер Правового сектора Дмитро Ярош не тільки визнає, що у його людей є зброя, але й відмовляється роззброюватися.

- Переконана, що монополія на зброю повинна бути у держави. Правий сектор повинен або здати зброю, або нехай його активісти йдуть служити в силові органи України. Їх сьогоднішня позиція грає на руку провокаторам - якби у Правового сектора не було зброї, бандити не могли б прикриватися ім'ям цієї організації.

- Антикорупційне бюро буде, нарешті, створено, або ви залишитеся волонтерами?

- Звичайно, буде створено. На те є політична воля і суспільний запит. Але процес затягується через агресії Росії. Я визнаю, що перебуваю в дуже складній ситуації, оскільки офіційно на всю країну оголосили про те, що я очолила бюро.

З того самого моменту в очах суспільства я відповідальна за антикорупційну політику, але по факту жодних важелів впливу і механізмів для роботи у мене немає. Дуже важко брати на себе відповідальність за роботу структури, якої не існує.

- Ви ж спілкуєтеся з вищим керівництвом країни - даєте їм поради по боротьбі з корупцією, до вас прислухаються?

- Сьогодні їм не до мене. Тому що питання цілісності держави і агресія Росії пріоритетніше, ніж боротьба з корупцією.

Тим більше що влада в нинішніх умовах змушена знаходити спільну мову з лідерами східній і південній Україні, які ще недавно були активними учасниками влади Януковича, яка була наскрізь пронизана корупційними схемами. Це гальмує мою діяльність. Така реальність перехідного періоду.

- Значить, ви не згодні з багатьма кадровими призначеннями нової влади. Можете назвати прізвища призначенців, яких, на вашу думку, можна було допускати до влади після Майдану?

- Це вимоги часу. Я можу погоджуватися чи не погоджуватися, але я не буду створювати додаткових проблем новій владі, так як це зіграє на руку Росії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини