RU

Стогній: Я відреагував на хамство Луценка

18.11.2010, 09:25
Стогній: Я відреагував на хамство Луценка - Фото
c9570e0c0ca707d7440f836d2155bfc0.jpg

У мене не було мотиву бити Гримчака... Сума збитку через Луценка набагато більша... Гримчак відмазує свого шефа... Я готовий піти з МВС, тільки не зараз... Луценко поглумився над пам'яттю загиблої у ДТП...

Про конфлікт між екс-главою МВС Юрієм Луценком і Костянтином Стогнієм, головним радником нинішнього Міністра внутрішніх справ, знають вже всі - від домогосподарок до Президента Віктора Януковича. Главу держави опозиція попросила покарати журналіста-міліціонера, розжалувавши з полковників в капітани. Народний депутат Геннадій Москаль навіть не проти "раскошелити" радника на півмільйона гривень. Але головне питання, на яке має відповісти Генпрокуратура, якщо справі таки дадуть хід, - "напад", як це розцінили в опозиції, радника Міністра на нардепа Юрія Гримчака.

Так кого бив Стогній - нардепа Гримчака чи Луценка? Чи обох? І чи брехав Луценко, коли говорив, що не має стосунку до конфлікт? Кореспондент ЛІГАБізнесІнформ поставив усі ці питання раднику глави МВС з метою прояснити ситуацію, а заодно і отримати коментарі до відео, яке напередодні з'явилося в Інтернеті.

- Костянтине Петровичу, як Вам вся ця історія з Луценком?

- Знаєте, у людини непідготовленої ця історія могла б викликати якісь проблеми. Але у мене в житті було стільки зустрічей з неадекватними людьми, що на мене це вже не справляє сильного враження.

- На відео з камер спостереження біля студії Савіка Шустера якраз видно, що людина, схожа на Луценка, досить нервово щось Вам доводить і активно жестикулює…

- Мені дуже хотілося, щоб це відео до кінця розслідування ніде не світилося, щоб Луценко і компанія наговорили стільки брехні, скільки зможуть. А вони адже тільки те і роблять, що брешуть: заявляють, мовляв, Стогній з Луценком не спілкувався, ніби Луценко взагалі не брав участі в інциденті і стояв десь осторонь. Шкода, що вони ще більше гидоти наговорити не встигли, поки з'явилося це відео. Вони б ще змогли собі петлю на шию затягнути потугіше.

- А як Ваша сім'я сприйняла конфлікт?

- Мої батьки - пенсіонери, а дочки ще дуже маленька, щоб оцінити бруд української політики. Дружина лише з сумом дивиться і каже, що переживає за мене. Мати два дні плаче - не розуміє, що відбувається, на жаль, норма. Я кажу: ну, я був би не я, якби не зробив те, що зробив. Це був би інший Костянтин Стогній, якби йому говорили у спину страшні і нецензурні речі, а він би пішов далі. Було б спокійніше, так, але це був би не я.

"У мене не було мотиву бити Луценка чи Гримчака"

- Москаль і Гримчак вимагають порушити проти Вас кримінальну справу за напад. На вашу думку, у них є якісь шанси у цій справі?

- Знаєте, будь-яка хоч трохи знайома з процесом людина покрутить пальцем у скроні, тому що в будь-якій кримінальній події повинен бути мотив. На тому ж відео і в інших матеріалах і коментарях видно, що я не готувався до цього. У мене не було мети когось побити, я спокійно пройшов мимо них (людина, схожа на Луценка, що зафіксувала камера, з охороною стояла біля дверей на виході зі студії Шустера, - ред.), ввічливо попрощався, і хотів їхати додому. Але Луценко вважав, що саме час для конфлікту, і кинув мені у спину гидоти.

Щодо Гримчака, то я хочу навести образний приклад. Якщо ви їдете серед ночі, і раптом з лісу вибігають на неосвітленому місці даішники, то люди знають, що у цьому випадку можна не зупинятися. І цим водіям не можна потім пред'явити якісь обвинувачення, навіть якщо даішники були справжніми. Суд навіть не стане розглядати претензії, тому що місце неосвітлене, патрульної машини немає. А раптом, це були бандити? Так само і тут. Я не можу знати в обличчя 450 народних депутатів. Я думаю, мало знайдеться людей, які можуть похизуватися таким знанням. Я не знав, що він народний депутат, я з ним ніколи не зустрічався і не бачив його.

Деякі журналісти кажуть: так він же був в ефірі у Шустера. Ну, так там були ще декілька осіб, яких я вперше бачив. Там була людина, яка отримала квартиру - я навіть не пригадаю його імені. Тому, хто є хто там, я не міг знати.

- Гримчак мені у коментарі розповів, що Ви один одного добре знаєте.

- А звідки ми могли один одного знати, він не каже?

- Він стверджує, що давно коментує питання, пов'язані з Вами.

- Це не приймається як юридичний аргумент. Він думає, що я його повинен знати. Це просто його думка.

"Луценко поглумився над пам'яттю загиблої у ДТП"

- Так що ж вийшло насправді?

- Знаєте, моя помилка в тому, що порядність у таких людей, як Луценко, завжди карана. Тому що їм це слово незнайоме. У них таке виховання. Вони зі мною не віталися, не прощалися. Я виходжу, вони собі про щось розмовляють. Я проходжу мимо, розмовляю по телефону і, розумієте, я зробив велику помилку. Я цим людям сказав "до побачення", кивнув головою і пішов до машини, розмовляючи по телефону. І тут у спину я чую нецензурщину, яку нормальній людині просто не зрозуміти. Я зупиняюся і роблю Луценкові зауваження, хоч вже розумію, що це чиста провокація. Я відходжу, намагаюся тримати себе в руках. Але Луценко наступає, підходить і підходить, і жестикулює. І говорить при цьому речі, які для мене просто страшні. І я вам поясню, чому.

Тут, щоб читачі розуміли, треба повернутися до порятунку дівчини на трасі в Любашівці (К.Стогнія за її порятунок підвищили в званні, - ред.). Дівчина в результаті все одно померла. Але для таких людей, як Луценко, це - цинічні речі, а для мене - трагедія людини. Вони сьогодні взяли якусь копію наказу (Москаль, стверджуючи, що Стогній незаконно отримав звання, навів такий наказ, - ред.), де, умисно чи ні, була допущена друкарська помилка у першій букві назви населеного пункту. Але всі знають, що перед Одесою є населений пункт Любашівка.

- Москаль назвав цей наказ. У ньому населений пункт називається Бюбашівка. За словами Москаля, з цього слідує, що і звання за порятунок дівчини ви отримали незаконно.

- Але насправді цей населений пункт є. Вся справа лише у цій помилці в назві населеного пункту. Мене ще хтось питав, що ніби немає в оперативному зведенні цього ДТП. Було воно там. І це можна відновити, якщо прокуратура захоче цим зайнятися. І цю дівчину, яку я витяг з машини (потім авто згоріло дотла), що горить, її доставили в Шарінську районну лікарню. Перевірити це все, підняти журнал районної лікарні Шаріна, і відразу все встане на свої місця - була ця дівчина чи ні.

Приїжджали її батьки. Її батько полковник СБУ. Прізвище я називати не маю права - у них трагедія, у них дочка загинула, я не можу без їхньої згоди. Вони зі мною розмовляли посекундно, що відбулося, тому що я бачив їхню дочку ще напівживою. Ми молилися, щоб вона вижила в цій лікарні. Але аварія була страшною. Дівчина померла в лікарні. І я пережив все це - смерть людини, якої ти начебто і врятував, але вона потім померла. Ось чому це страшно.

І тут Луценко мені жестами показує - на відео це має бути видно - і каже: "А ти скільки разів її врятував? Три? А куди ти її три рази рятував? У рот?". І показує, жестикулює.

Так, я знав, що це провокація. І коли він заявив Гуцалюку (один з людей, який, за версією слідства, був відсунений у квартирній черзі через водія Луценка, - ред.), що, мовляв, займися оральним сексом і тоді отримаєш квартиру - витримувати це більше не було сил. Я роблю ривок убік Луценка, мене затуляє охорона. Це все відбувається буквально декілька секунд.

"Луценка відмазують за допомогою Гримчака"

- А звідки взявся Гримчак?

- Я думаю, його просто використали, тому що у Луценка закінчився ліміт довіри. Вони бояться, що всі скандали, пов'язані з ним, будуть справляти враження, що він небезпечний для суспільства, тому що там, де він з'являється, починаються скандали. До того ж це не залежить від того, де він з'являється - будуть це іноземні держави, аеропорти або Секретаріат Президента. На "Шустер Live" це вже друга колотнеча Луценка. Це вже хрест на політичній силі і на самому Луценкові.

- А Ви бачили нардепа Гримчака серед людей Луценка біля виходу?

- Я вийшов із студії, коли вже були сутінки. Луценка я бачив. Хто там був з його наближених - не знаю. Виняток становлять охоронці, які загородили від мене Луценка. Я знаю їх в обличчя. Це відмінні фахівці, які грамотно затулили свого шефа. Потім, коли мене не пустили до Луценка, я пішов далі до машини. І тут зі спини на мене стрибають якісь люди. Мені здалося, що це охоронці. Повертаюся - немає, не вони. І мене намагаються звалити, починається суєта. І тепер вони хочуть на мене повісити цього Гримчака, викресливши Луценка. І Луценко пішов на цю аферу. Скільки вже заяв він зробив, що взагалі ні до чого, що він не має стосунку до мене, що він нічого мені не казав, що стояв десь збоку від тих, хто "б'ється".

Вони брешуть. Вони постійно це роблять. І я собі обіцяв, що більше нічого у цій справі коментувати не буду. Виняток зробив для вас з поваги. Адже вони все одно будуть брехати. Їм, політиканам, можна. Їх нікому не переговорити і не переспорити. У Михалкова колись спитали про собачку. Уявіть собі ситуацію, що ви йдете, а з підворіття виплигує собачка і починає гавкати. Ви ж не стаєте на карачки і відповідаєте їй, ви йдете далі.

"Якби справу проти Луценка ініціював Могильов, сума збитку була б більшою"

- До речі, Москаль вимагає у Генпрокурора розібратися, як вам нараховувалися премії, звання і т.д. Москаль не приховує, що робить це в помсту за водія Луценка. Згадується 500 тис. грн.

- Мені важко коментувати Москаля, тому що вони всі вигадують на ходу. Я можу лише сказати, що звання регламентуються наказами Міністра. Він має право дати звання аж до полковника включно. Вище - вирішує Президент. Глава держави дає звання, а може і забрати. Точно так само в МВС - тільки Міністр визначає, кому і як давати звання.

Але якщо навіть допустити таку ситуацію, що я якось незаконно отримав звання, то за звання, я не пам'ятаю точно, дається надбавка дуже смішна, близько 10-15 грн. Тому якби навіть були порушення, то ці суми були б нікчемно малі. Нехай вони напишуть формулу, з чого виходить 500 тис. грн.

- В історії зі званнями цікава позиція Москаля: вона піднята у відповідь на історію з водієм Луценка. Нардеп вважає, що нинішньому Міністру не заважало б розібратися і зі своїми підлеглими. Скажіть, справу щодо водія екс-глави МВС справді ініціював Анатолій Могильов?

- Справою займається прокуратура. Ви ж знаєте, що робляться фінансові ревізії у всіх установах - міжнародний аудит, КРУ тощо. І у результаті спливає історія, що гроші водію Луценка були нараховані неправильно. Тим більше, якщо пригадайте, фігурував водій і в скандалі з автомобілем.

- У п'ятницю на "Шустер Live" регіонал Владислав Лук’янов говорив про це, сказавши, що увагу до цього водія привернув сам Луценко, коли приїхав на місце інциденту.

- І стало підозріло, що це за людина, за яку клопочеться екс-міністр. І почали збирати дані - хто керував машиною, чи була довіреність. А може, машина в угоні? А потім з'ясовується, що цей водій у принципі не міг бути прийнятий на службу в міліцію, тому що йому було 47 років, коли його прийняли на роботу. Це при тому, що граничний вік служби в органах для тих, хто нижче полковника - 45 років. Тобто його взяли з порушенням. Стали дізнаватися, звідки ця людина виникла, збирати довідки. Із зібраних даних видно, що все неправильно. Ставиться завдання керівнику кадрового апарату: провести ретельну перевірку. Ця людина робить детальний аналіз, і довідка лягає на стіл глави МВС. Міністр дивиться: людину прийняли неправильно.

- Тобто Могильов був знайомий із цією ситуацією до порушення справи?

- Могильов отримав довідку, де прочитав про все це. Але якби ініціатором був глава МВС, то там була б інша сума збитку. Я бачив цю довідку, там цифра порушень була не 40 тис. грн. Там було написано, що завданий збиток державі на суму в 172 тис. грн.

- Чому тоді Генпрокуратура занизила суму?

- Я думаю, у них немає поки що доказів на всю суму. Адже у МВС не проводилося розслідування, а робили попередню довідку. І не даремно представник прокуратури заявив, що Луценко чекають ще статті.

"Я готовий піти з МВС, але тільки не зараз"

- Як на цю ситуацію відреагував Могильов?

- Коли я доповів Міністру, він поставися до неї, м'яко кажучи, напружено. Він мене запрошував на роботу як людину, яка буде нейтрально підказувати розумні речі. Він мені сказав: "Слухай, ну ти як учасник політичного процесу. Не треба піддаватися на провокації. У душі - розумію, але загалом це недобре". На той момент він не знав, як там було насправді. Тому він сказав мені, щоб я у вихідні визначився, як бути далі, а в понеділок мене усунуть із обійманої посади на час розслідування.

У понеділок з ранку я прийшов у МВС. Міністр мене викликав і сказав, що у вихідні була службова перевірка, вона не закінчена, але за попередніми матеріалами, із свідчень відео і очевидців, Міністр передбачив, що моєї провини у цій історії немає. Тому він не побачив аргументів для того, щоб мене усувати з посади. Було вирішено провести перевірку до кінця, встановити, як все було, тому що є різні думки. "Так що трудися, і після закінчення розслідування будемо думати, яка твоя провина", - сказав він. У свою чергу, я повідомив Міністру, що готовий написати рапорт про відставку.

- А як Ви самі відчуваєте, після цього конфлікту все-таки хочеться залишитися у МВС або звільнитися?

- Я думав займатися журналістикою, тому що мені це ближче і у мене є зобов'язання з виробництва документальних фільмів та інших багатьох речей. Запрошують на різні телеканали - українські і зарубіжні. Є плани. І я думав, що через якийсь період, коли все встане на свої місця, коли я зрозумію, що вже можна спокійно займатися своєю справою, я з МВС піду. Але після цього інциденту, я розумію, що ці люди, які все це організували, обманюють суспільство.

Я думаю, що вони просто не хочуть, щоб у міліції були люди, яким довіряють і які подобаються людям. Їм не потрібні такі люди. Вони будь-якими способами домагаються, щоб я пішов із МВС. Але робити їм такі подарунки я не стану. Тим більше, поки не завершена перевірка, це було б виявом легкодухості.

- Щось у вашому житті змінилося через цей конфлікт?

- Ні, абсолютно, тому що це не щось миттєве. Я же працював у перший прихід Луценка. Я думав, що у нього хороші ідеї про реформування міліції, про те, щоб вона стала кращою. І я йому допомагав. І він нагороджував мене багатьма нагородами, до речі. Але потім я побачив, що в кабінеті ці люди не такі, як на Майдані у 2004 році. Я побачив, що вони обманюють і мстять. Мені не хочеться вірити, що в цьому їхня суть.

Костянтин Стогній: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини