RU

Спірідон Кілінкаров: Закон про імпічмент повинен бути

27.11.2012, 16:40
Спірідон Кілінкаров: Закон про імпічмент повинен бути - Фото
Спірідон Кілінкаров

Перший секретар Луганського обкому КПУ Спірідон Кілінкаров розповів ЛІГАБізнесІнформ, чому ПР не вдасться створити стабільну більшість

Новий склад Верховної Ради сьомого скликання ще не до кінця сформований Центрвиборчкомом, проте Партія регіонів вже веде активну роботу зі створення більшості. Регіонали провели в парламент за партійним списком і мажоритарними округами 185 чоловік, і для результативного голосування їм не вистачає 41-ї картки. Набрати відсутні голоси Партія регіонів намагається самостійно, переважно з числа мажоритарників-самовисуванців.

Випробувану схему з використанням комуністів влада відкинула, митницю відібрала. Тому Компартії доведеться працювати в парламенті в нових умовах - без доступу до держресурсу, і, можливо, навіть без фракції. Народний депутат від КПУ Спірідон Кілінкаров в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів про те, чому Партії регіонів не вдасться створити стабільну більшість, чи будуть у новій Верховній Раді тушки і за що Компартія готова голосувати разом зі Свободою.

- Чи ведуться з керівництвом Компартії переговори про входження до складу більшості з Партією регіонів?

- Переговори не ведуться. Є чітка позиція лідера партії  Петра Симоненка про те, що ми не будемо вступати ні в які коаліції. А всі спроби Партії регіонів сформувати самостійну більшість не увінчаються успіхом. На даний момент у них є 223 голоси, але навіть якщо вони наберуть 226, це нічого не вирішить. Особливо з урахуванням того, що в парламенті можуть ввести або один день для голосування, або якийсь інший механізм персонального голосування. Багато членів Партії регіонів і самовисуванці - це люди досить заможні, більшість з них не політики, а бізнесмени, так що вони в парламенті просто не будуть з'являтися. Вони, скоріше, будуть вести свої бізнес-переговори десь за океаном. Так що 226-ти звітних голосів, про які мріє Партія регіонів, у неї не буде.

Якщо ж, чисто теоретично, переговори з Компартією за ініціативою Партії регіонів відбудуться, то мова на них буде йти не про розподіл крісел і посад. Ми хотіли б для початку отримати відповідь на головне питання: якою буде економічна і соціальна політика в країні. Поки цієї відповіді у нас немає.

- Комуністи - теоретично - не проти переговорів, просто ПР нічого не запропонувала?

- Ні, не так. Комуністи працюватимуть в парламенті не в інтересах більшості, а в інтересах людей. За будь-які законопроекти у цьому напрямі ми готові голосувати.

- А з окремими комуністами переговори не велися? Поки Партія регіонів публічно намагається сколотити більшість за допомогою мажоритарників, але це не виключає залучення окремих депутатів з інших політичних сил. Тушки у комуністів будуть?

- У нас тушок не буде, я в цьому впевнений. Що стосується тушкування з боку опозиції, особливо, мені здається, УДАРу й Батьківщини, то це цілком можливо. Не відразу, не на старті роботи парламенту, але з часом це неминуче. Давайте скажемо відверто: в мажоритарних округах перемагали в основному люди з фінансовим ресурсом, причому немаленьким. Це означає, що вони йшли на вибори під конкретне завдання і представляли інтереси не тільки своєї партії, але ще й окремих корпорацій, фінансово-промислових груп. З їхнього боку тушкування є дуже ймовірним. У нас в партійному списку немає жодної безпартійної людини або представника бізнесу. Це люди, перевірені часом.

- І все ж таки, спроби переманити окремих комуністів робилися чи ні?

- Ніяких переговорів з нами не було. Навіть якщо б хтось намагався ці переговори вести, вони б закінчилися на першій секунді розмови.

За 20 років ніхто так і не зміг пояснити, чому монополія Ахметова - добре, а монополія держави - погано 

- Як Компартія без більшості збирається реалізовувати свою програму? У чинній Раді навіть з урахуванням того, що у вас умовно була підтримка більшості, і все можна було вирішити одним помахом руки Чечетова, комуністи виконали нуль передвиборних обіцянок - це дані дослідження фонду Відкрите суспільство.

- Ми будемо діяти за принципом "розділяй і володарюй". Вже сьогодні є протиріччя між різними політичними партіями, які пройшли до парламенту. Будемо шукати спільні рішення, через переговори з тими чи іншими політичними партіями проводити свої законопроекти. Це мистецтво компромісу. У нас вже готовий і зареєстрований в парламенті пакет першочергових законодавчих актів, які ми вимагаємо розглянути. Мова йде про пенсійну реформу, нову систему оподаткування, зміну механізму наповнення бюджету, націоналізацію стратегічних об'єктів - за 20 років ніхто так і не зміг пояснити, чому монополія Ахметова - добре, а монополія держави - ​​погано. Ми будемо вносити їх до сесійної зали. А проголосують чи ні... Покажемо виборцям, що говорили політичні партії під час передвиборчої кампанії і як вони поводяться в парламенті, як голосують.

- У більшості з Партією регіонів мистецтво компромісів вам не допомогло: комуністів не раз використовували, а ваші ініціативи не пропускали. На кого тепер будете спиратися, конкретно?

- Я б не сказав, що не пропускали. Щось у нас не пройшло, але щось і вийшло. Подивимося, як буде працювати парламент. Сьогодні складно давати оцінку, але я аніскільки не сумніваюся, що в міру наближення президентської кампанії протиріч в парламенті буде все більше і більше - а значить, і можливостей теж.

У міру наближення президентської кампанії протиріч в парламенті буде все більше і більше - а значить, і можливостей теж 

- До Ради пройшла партія Свобода, яка викликає роздратування комуністів. Але ваші програми в економічній частині дуже схожі. Ви готові йти на тактичні союзи зі Свободою і голосувати разом?

- Ні про які тактичні союзи зі Свободою не може бути й мови. Свобода скористалася популярними в народі положеннями Компартії - ну, взяли і взяли. А тепер нехай продемонструє готовність голосувати. Ми свої законопроекти, на відміну від Свободи, вже підготували. Проголосують - значить, молодці.

- А якщо у Свободи будуть законопроекти, які вписуються в програму КПУ - будете голосувати "за"?

- Ми не ділимо законопроекти на ліві чи праві. Ми ділимо законопроекти на дві категорії: народні та антинародні. Є лобістські проекти, які ми ніколи не підтримаємо. А є проекти на підтримку людей - за них ми будемо голосувати, хто б їх не пропонував. Ми ж обговорюємо не політичні партії, а конкретний законопроект.

- Партія регіонів провела зміни до регламенту і фактично позбавила комуністів можливості створити свою фракцію в парламенті. Як ви будете будувати свою роботу в Раді?

- Комуністи в парламенті працюватимуть так само злагоджено, фракцією, як і в минулому скликанні. У нас є 32 багнета за партійним списком, а сьогодні вже 33 - з'явився мажоритарник (Оксана Калетнік, племінниця екс-голови Держмитниці, - ред.). Жодних проблем я не бачу.

- Згідно зі змінами в регламенті, фракція може бути створена тією політичною силою, яка має представників, обраних у мажоритарних округах. Оксана Калетнік обрана не від КПУ, а як самовисуванець.

- Я ще раз кажу: в ​​парламенті є 33 народних депутата від фракції комуністів. Наші голоси у багатьох випадках будуть вирішальними. А підніжки завжди ставлять сильним. Ми не спотикнемося і не впадемо, і все у нас буде добре.

- Що відбувалося в листопаді на митниці, яку очолював комуніст Ігор Калетнік? Чим викликані обшуки в Києві та Борисполі? Є версія про те, що наїзд на митницю пов'язаний з формуванням більшості.

- Я не співробітник митниці і не знаю, що там відбувалося. В цілому я задоволений роботою нашого колеги Калетніка, який продемонстрував за останній період часу такий колосальний ріст надходжень до бюджету. Щоб ви розуміли, взагалі-то кажучи, бюджет усієї країни тримається на митниці. Це не дуже добре: значить, не працює промисловість, немає активних підприємств, які готові платити податки. Якщо митниця дає надходжень до бюджету більше, ніж податкова, то треба, напевно, змінювати політику, щоб основна ставка була на вітчизняного виробника.

- Калетнік залишив посаду голови митниці. КПУ буде претендувати на це крісло?

- Калетнік прийняв рішення йти працювати до парламенту. Поки ми нікого нікуди не збираємося пропонувати. Але те, що партія буде представлена ​​в парламенті повноцінно, у мене це сумнівів не викликає. Там, де у Компартії буде можливість максимально реалізуватися, в тому числі через свої кадри, ми будемо це робити.

- Чи буде КПУ голосувати за обрання президента в парламенті і за закон про імпічмент?

- Закон про імпічмент президента в країні повинен бути, не бачу в цьому нічого протиприродного. Що стосується другої частини питання, то позиція комуністів залишилася незмінною: президентська форма правління в Україні показала свою повну неспроможність, ми виступаємо за введення парламентської республіки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини