Спірідон Кілінкаров: Закон про імпічмент повинен бути

Перший секретар Луганського обкому КПУ Спірідон Кілінкаров розповів ЛІГАБізнесІнформ, чому ПР не вдасться створити стабільну більшість
Випробувану схему з використанням комуністів влада відкинула, митницю відібрала. Тому Компартії доведеться працювати в парламенті в нових умовах - без доступу до держресурсу, і, можливо, навіть без фракції. Народний депутат від КПУ Спірідон Кілінкаров в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів про те, чому Партії регіонів не вдасться створити стабільну більшість, чи будуть у новій Верховній Раді тушки і за що Компартія готова голосувати разом зі Свободою.
- Чи ведуться з керівництвом Компартії переговори про входження до складу більшості з Партією регіонів?
- Переговори не ведуться. Є чітка позиція лідера партії Петра Симоненка про те, що ми не будемо вступати ні в які коаліції. А всі спроби Партії регіонів сформувати самостійну більшість не увінчаються успіхом. На даний момент у них є 223 голоси, але навіть якщо вони наберуть 226, це нічого не вирішить. Особливо з урахуванням того, що в парламенті можуть ввести або один день для голосування, або якийсь інший механізм персонального голосування. Багато членів Партії регіонів і самовисуванці - це люди досить заможні, більшість з них не політики, а бізнесмени, так що вони в парламенті просто не будуть з'являтися. Вони, скоріше, будуть вести свої бізнес-переговори десь за океаном. Так що 226-ти звітних голосів, про які мріє Партія регіонів, у неї не буде.
Якщо ж, чисто теоретично, переговори з Компартією за ініціативою Партії регіонів відбудуться, то мова на них буде йти не про розподіл крісел і посад. Ми хотіли б для початку отримати відповідь на головне питання: якою буде економічна і соціальна політика в країні. Поки цієї відповіді у нас немає.
- Комуністи - теоретично - не проти переговорів, просто ПР нічого не запропонувала?
- Ні, не так. Комуністи працюватимуть в парламенті не в інтересах більшості, а в інтересах людей. За будь-які законопроекти у цьому напрямі ми готові голосувати.
- А з окремими комуністами переговори не велися? Поки Партія регіонів публічно намагається сколотити більшість за допомогою мажоритарників, але це не виключає залучення окремих депутатів з інших політичних сил. Тушки у комуністів будуть?
- У нас тушок не буде, я в цьому впевнений. Що стосується тушкування з боку опозиції, особливо, мені здається, УДАРу й Батьківщини, то це цілком можливо. Не відразу, не на старті роботи парламенту, але з часом це неминуче. Давайте скажемо відверто: в мажоритарних округах перемагали в основному люди з фінансовим ресурсом, причому немаленьким. Це означає, що вони йшли на вибори під конкретне завдання і представляли інтереси не тільки своєї партії, але ще й окремих корпорацій, фінансово-промислових груп. З їхнього боку тушкування є дуже ймовірним. У нас в партійному списку немає жодної безпартійної людини або представника бізнесу. Це люди, перевірені часом.
- І все ж таки, спроби переманити окремих комуністів робилися чи ні?
- Ніяких переговорів з нами не було. Навіть якщо б хтось намагався ці переговори вести, вони б закінчилися на першій секунді розмови.
- Як Компартія без більшості збирається реалізовувати свою програму? У чинній Раді навіть з урахуванням того, що у вас умовно була підтримка більшості, і все можна було вирішити одним помахом руки Чечетова, комуністи виконали нуль передвиборних обіцянок - це дані дослідження фонду Відкрите суспільство.
- Ми будемо діяти за принципом "розділяй і володарюй". Вже сьогодні є протиріччя між різними політичними партіями, які пройшли до парламенту. Будемо шукати спільні рішення, через переговори з тими чи іншими політичними партіями проводити свої законопроекти. Це мистецтво компромісу. У нас вже готовий і зареєстрований в парламенті пакет першочергових законодавчих актів, які ми вимагаємо розглянути. Мова йде про пенсійну реформу, нову систему оподаткування, зміну механізму наповнення бюджету, націоналізацію стратегічних об'єктів - за 20 років ніхто так і не зміг пояснити, чому монополія Ахметова - добре, а монополія держави - погано. Ми будемо вносити їх до сесійної зали. А проголосують чи ні... Покажемо виборцям, що говорили політичні партії під час передвиборчої кампанії і як вони поводяться в парламенті, як голосують.
- У більшості з Партією регіонів мистецтво компромісів вам не допомогло: комуністів не раз використовували, а ваші ініціативи не пропускали. На кого тепер будете спиратися, конкретно?
- Я б не сказав, що не пропускали. Щось у нас не пройшло, але щось і вийшло. Подивимося, як буде працювати парламент. Сьогодні складно давати оцінку, але я аніскільки не сумніваюся, що в міру наближення президентської кампанії протиріч в парламенті буде все більше і більше - а значить, і можливостей теж.
- До Ради пройшла партія Свобода, яка викликає роздратування комуністів. Але ваші програми в економічній частині дуже схожі. Ви готові йти на тактичні союзи зі Свободою і голосувати разом?
- Ні про які тактичні союзи зі Свободою не може бути й мови. Свобода скористалася популярними в народі положеннями Компартії - ну, взяли і взяли. А тепер нехай продемонструє готовність голосувати. Ми свої законопроекти, на відміну від Свободи, вже підготували. Проголосують - значить, молодці.
- А якщо у Свободи будуть законопроекти, які вписуються в програму КПУ - будете голосувати "за"?
- Ми не ділимо законопроекти на ліві чи праві. Ми ділимо законопроекти на дві категорії: народні та антинародні. Є лобістські проекти, які ми ніколи не підтримаємо. А є проекти на підтримку людей - за них ми будемо голосувати, хто б їх не пропонував. Ми ж обговорюємо не політичні партії, а конкретний законопроект.
- Партія регіонів провела зміни до регламенту і фактично позбавила комуністів можливості створити свою фракцію в парламенті. Як ви будете будувати свою роботу в Раді?
- Комуністи в парламенті працюватимуть так само злагоджено, фракцією, як і в минулому скликанні. У нас є 32 багнета за партійним списком, а сьогодні вже 33 - з'явився мажоритарник (Оксана Калетнік, племінниця екс-голови Держмитниці, - ред.). Жодних проблем я не бачу.
- Згідно зі змінами в регламенті, фракція може бути створена тією політичною силою, яка має представників, обраних у мажоритарних округах. Оксана Калетнік обрана не від КПУ, а як самовисуванець.
- Я ще раз кажу: в парламенті є 33 народних депутата від фракції комуністів. Наші голоси у багатьох випадках будуть вирішальними. А підніжки завжди ставлять сильним. Ми не спотикнемося і не впадемо, і все у нас буде добре.
- Що відбувалося в листопаді на митниці, яку очолював комуніст Ігор Калетнік? Чим викликані обшуки в Києві та Борисполі? Є версія про те, що наїзд на митницю пов'язаний з формуванням більшості.
- Я не співробітник митниці і не знаю, що там відбувалося. В цілому я задоволений роботою нашого колеги Калетніка, який продемонстрував за останній період часу такий колосальний ріст надходжень до бюджету. Щоб ви розуміли, взагалі-то кажучи, бюджет усієї країни тримається на митниці. Це не дуже добре: значить, не працює промисловість, немає активних підприємств, які готові платити податки. Якщо митниця дає надходжень до бюджету більше, ніж податкова, то треба, напевно, змінювати політику, щоб основна ставка була на вітчизняного виробника.
- Калетнік залишив посаду голови митниці. КПУ буде претендувати на це крісло?
- Калетнік прийняв рішення йти працювати до парламенту. Поки ми нікого нікуди не збираємося пропонувати. Але те, що партія буде представлена в парламенті повноцінно, у мене це сумнівів не викликає. Там, де у Компартії буде можливість максимально реалізуватися, в тому числі через свої кадри, ми будемо це робити.
- Чи буде КПУ голосувати за обрання президента в парламенті і за закон про імпічмент?
- Закон про імпічмент президента в країні повинен бути, не бачу в цьому нічого протиприродного. Що стосується другої частини питання, то позиція комуністів залишилася незмінною: президентська форма правління в Україні показала свою повну неспроможність, ми виступаємо за введення парламентської республіки.
Коментарі