RU

Соболєв: Карпачова допомогла Тимошенко не за місце в списку

16.05.2012, 16:02
Соболєв: Карпачова допомогла Тимошенко не за місце в списку - Фото
Соболєв не виключає, що Карпачовій довелося тікати з України (фото - byut.com.ua)

Один з лідерів парламентської фракції БЮТ-Батьківщина - про ситуацію з екс-омбудсменом Ніною Карпачовою

В партія Батьківщина заявляють, що проти колишнього уповноваженого з прав людини Верховної Ради Ніни Карпачової порушено кримінальну справу. Опозиція стверджує: влада мститься екс-омбудсмену за правду про побиття Юлії Тимошенко в Качанівській колонії. Про подробиці ситуації з Карпачовою у бліц-інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів один з лідерів фракції БЮТ-Батьківщина в парламенті Сергій Соболєв.

- Опозиція заявляє про тиск влади на колишнього уповноваженого з прав людини Карпачову. Як ви вважаєте, які основні мотиви?

- Генеральна прокуратура навіть не намагається приховувати їх. Замість того, щоб розслідувати факт побиття Юлії Тимошенко, прокуратура досліджує, яким чином були зроблені фотографії, як Карпачова їх отримала і як проводилася їх експертиза. Але, по-перше, так прокуратура намагається відвернути увагу від побиття екс-прем'єра. По-друге, це спосіб не реагувати на заяву легітимного на той момент омбудсмена про факт побиття засудженого. Більш того, в прокуратурі кажуть, що побиття не було. Але в такому разі чому б не підтвердити це відеозаписом з камери Тимошенко? Адже відомо, що вона перебуває під наглядом 24 години на добу. Зробіть виїмку відеозаписів, покажіть, що ніхто не ховає Тимошенко в покривало, не тягне її і не б'є. Але ж цього не робиться.

Прокуратура намагається знайти спосіб, як відволікти увагу. Керівництво ГПУ навмисне бреше, заявляючи, що побиття не було. Згадайте заяву прокурора Харківської області про те, що, так, Тимошенко примусово доставили до лікарні. Прокурор говорив, що малося право так чинити. А після цього була заява ГПУ про те, що Тимошенко нібито вже чекала конвой одягненою, а тюремники просто допомогли їй дійти до машини.

- Чи є у вас інформація, де зараз може перебувати екс-обмудсмен?


- Ні, такою інформацією я не володію. Я був дуже обережний у своїх висловлюваннях. Я говорив, що через тиск на Карпачову її відсутність в Україні не виключена. Але де вона може знаходиться зараз, я не знаю.
Питання було в принциповій позиції Карпачової, яка не побоялася з'ясувати стан Тимошенко. Вона зробила те, що повинна була зробити прокуратура 
- У Партії регіонів неодноразово звучали заяви, що Карпачова вигадала побиття Тимошенко в обмін на місце в списку Батьківщини на парламентських виборах-2012.

- Коли я бачу, хто з регіоналів це заявляє, то мимоволі дивуюся цинізмом цих людей. Наприклад, Олег Надоша, в минулому - депутат від Блоку Юлії Тимошенко. Або, наприклад, Володимир Олійник - точно такий же перебіжчик. Вони обидва відпрацьовують місце в списку Партії регіонів, розуміючи, що у них немає ні єдиного шансу пройти по мажоритарному округу. Ці люди просто приміряють свій рівень моралі на всіх, хто є навколо, що лише підтверджує аморальність ПР та її депутатів.

- Ви особисто бачите Карпачову в списках Батьківщини?


- Це питання не обговорювалося в принципі. Питання було в принциповій позиції Карпачової, яка не побоялася з'ясувати стан Тимошенко. Карпачова зробила те, що повинна була зробити прокуратура.

- Як ви вважаєте, якими мають бути дії нового омбудсмена Валерії Лутковської, які кроки вона повинна зробити в зв'язку зі справою Тимошенко й тими проблемами, які, за вашими словами, виникли у Карпачової?

- Перше, що повинна була зробити Лутковська - поїхати ійпровідати Тимошенко, подивитися, чи є сліди на її тілі, адже вони очевидні. Зрозуміло, що Лутковська вирішила чекати, поки ці сліди зійдуть. А коли її відвідування вже напевно не принесе ніяких неприємностей владі, от тоді ми побачимо її в камері Тимошенко.

Лутковська діє так само, як вона діяла всі ці роки, працюючи на уряд. Вона представляла позицію уряду в Європейському суді з прав людини і відповідала за виконання рішень суду. Це була її пряме завдання. Але Україна відома тим, що 97% рішень ЄСПЛ не виконуються. І все це завдяки Лутковській.

- Як ви оцінюєте обшуки в офісі омбудсмена, дозвіл на які нібито дала Лутковська?

- Це також говорить про її моральні якості. Ви знаєте, що закон про уповноваженого з прав людини дуже схожий з законом про захист прав журналістів. Він дає право не розголошувати інформацію, отриману від джерел, щоб не було можливості тиснути на людей, які надають омбудсмену інформацію, наприклад, про умови утримання в українських тюрмах. Але у Лутковської, як ми бачимо, інші погляди.

- Раніше ви повідомили, що написали лист в офіс верховного комісара з прав людини ПАРЄ. На що ви розраховуєте і чи є вже якийсь прогрес?


- Так, ми написали цей лист в той момент, коли знімали з посади Карпачову ійнезаконно в парламенті простягали в омбудсмени Лутковську. Це була сесія ПАРЄ, ми зустрічалися з комісаром з прав людини при Раді Європи. Ми пояснили йому своє бачення ситуації, виклали її письмово. Але останні факти щодо Карпачової ми направили окремо в офіс ПАРЄ. Вважаємо, що представники ПАРЄ повинні відвідати Україну, що, власне, і планується.

Досьє на Ніну Карпачову
Досьє на Сергія Соболєва

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини