RU

Симоненко: Ми ні копійки не платили за ролики про Митний союз

24.09.2013, 10:32
Симоненко: Ми ні копійки не платили за ролики про Митний союз - Фото
Петро Симоненко

Лідер комуністів про те, хто готував пропагандистські ролики Митного союзу і погрози асоціації ЄС

Лідер Компартії Петро Симоненко зустрівся з кореспондентами ЛІГАБізнесІнформ в своєму офісі на київському Подолі. Часу на інтерв'ю відвів небагато - 20 хвилин. Бесіда вийшла несподівано емоційною: головний комуніст країни в підвищених тонах розкритикував журналістів - за служіння Заходу, владу - за вкрадене у народу право вибору, а суди - за блокування референдуму про вступ до Митного союзу.

- Вам двічі через суд не дали провести збори ініціативної групи по оголошенню референдуму про Митний союз. Будете знову міняти формулювання і ще раз ініціювати референдум?

- Хочу, щоб усі зрозуміли, про що йдеться. Референдум - це не просто примха якась. Ми виходимо з того, що в Україні є реальна проблема вибору - у народу ніхто не запитав, куди він хоче йти. Від напрямку вектора інтеграції дуже багато залежить. І референдум потрібен, щоб люди відповіли на питання: чи дають вони згоду на знищення літакобудування, суднобудування і машинобудування, як вони ставляться до того, що газотранспортна система перетворюється в металобрухт. Всі ці питання повинні вирішуватися не у вузькому колі якихось чиновників, а народом. Адже Конституція передбачає, що народ - єдине джерело влади в Україні.

- Тобто комуністи будуть робити нові спроби провести референдум?

- Безумовно. Ми запропонували громадянам: будь ласка, приїжджайте до Києва, ми вам допоможемо провести ці збори, правильно сформулювати питання - надамо організаційну допомогу, юридичну, допомогу кадровими ресурсами партії. Наша пропозиція провести референдум - це спроба повернути народу право вибору. Але олігархи і влада не хочуть ділитися цим правом.

Тепер що стосується юридичної складової. Ми довго боролися за те, щоб в Україні був закон про референдум. І ми домоглися цього. Він поганий, я одразу кажу, - він дуже поганий. Але це максимум, чого можна було досягти в конкретній політичній ситуації. Тому ми повинні використовувати цей, нехай і поганий закон, щоб дати народу шанс відчути, що саме він господар на своїй землі.

Але в умовах, коли влада протистоїть волі народу, вона буде використовувати суди і Центральну виборчу комісію виключно в своїх цілях. Це повністю знайшло відображення в діях Окружного адміністративного суду Києва і рішенні ЦВК. На засідання суду нас, до речі, навіть не запросили. Я стверджую: Лукаш особисто як міністр юстиції працювала з судами, щоб заблокувати проведення зборів громадян і початок процедури збору підписів за всеукраїнський референдум.

- Інтернет заповнений роликами від Компартії з агітацією за Митний союз. Скільки таких роликів знято і скільки комуністи за них заплатили? За оцінками експертів, вони можуть коштувати від 10 до 50 тисяч доларів кожен.

- От і цінують сьогодні людську душу і майбутнє доларами. А я вам хочу сказати: прекрасна група у нас знайшлася у Луганській області, яка зробила ролики, і ми ні копійки їй не платили. Є справжні патріоти, які на це згодні . Що стосується їх кількості (поки на сайті Компартії їх вісім , - ред.), то ми в творчому пошуку, - які теми і як можна розкрити. Обов'язково зробимо нові.

- Ваші ролики маргінальні: просто пропаганда незнання мов якась...

- Ви занадто спрощено до цього підходите. Ми говоримо про ментальність нашого народу. От ви можете відповісти на питання про перспективи нашої духовності в ЄС? А я вважаю, що з цим у нас великі проблеми. І дуже переживаю, що нам загрожує агресія чужих релігійних конфесій на території України. А це означає відірвати нашу молодь від пуповини тисячолітньої історії і від духовності. Комуністи залишили Україну тисячі палаців культури і клубів - ви бачили, як їх продавали на початку незалежності? І кому? Американським сектантам. І вони тут розповідали, як нам жити.

Є багато інших питань, особливо коли говорять, що "ми поділяємо європейські цінності". Які європейські цінності? Те, що пов'язано з пропагандою гомосексуалізму? От сьогодні Євросоюз вимагає, щоб ми закон для них прийняли. На якій підставі вимагає?

- Вимагають тільки рівних трудових прав.


- Я живу в незалежній державі. Закон - це політична воля більшості громадян. А не інтереси тих, хто нам нові правила за кордону диктує.

Або Міжнародний валютний фонд народу України диктує прийняти закон про пенсійне забезпечення та пенсійний вік збільшити. Що це таке? У нас середня тривалість життя чоловіка - 62 роки. Ось він відразу не на пенсію, а на кладовище.

Повертаючись до роликів: там все образно. Але ми дійсно повинні розуміти, що ми інша країна, інший народ, у нас інші традиції. Ми, в першу чергу, миролюбний народ. Ми ж не бомбили Югославію? А Європа бомбила.

- Росія бомбила Чечню і Грузію...


- Я кажу про Україну, я не про Росію кажу. Я кажу про право вибору нашого народу. Вибере він Митний союз - це його право, я буду його поважати. Вибере Євросоюз - і це буду поважати.

Я хочу, щоб у нас в суспільстві, зрештою, була відкрита дискусія. Замість цього телеканали отримали команду якомога менше торкатися теми референдуму або ж говорити тільки негативно про це. Їм по голові дають за те, що з'являється інформація КПУ з ініціативою щодо референдуму.

Ось ви теж журналіст, говорите про свободу слова. Так розкажіть, що в країнах-членах ЄС відбувається. У Польщі верфі позакривали, 21 тисячу сімей минулого року вигнали зі своїх квартир, тому що у них була заборгованість по ЖКГ. В Угорщині сільське господарство угробили. У Болгарії поговоріть з тими людьми, які залишилися без роботи через закриття атомної електростанції. А у нас в Україні п'ять АЕС! Поїдьте тоді в Світлодар і поясніть людям, що завтра вони будуть лікті кусати, їм нічим буде годувати сім'ю - їх атомну електростанцію закриють.

Європа вимагає від нас технічного врегулювання - це передбачає введення певних гостів і стандартів. Ви взагалі розумієте, що таке оснащення на машинобудівному заводі? Всі говорять, що Європа дасть гроші. Хто, Європа на переоснащення дасть? Де ви такого дурня бачили? Немає таких дурнів. Вони тут нас задавлять своєю продукцією - і будемо потім постоли самі собі шити, як 200 років тому. Може, наше літакобудування комусь потрібно? Ні, не потрібно. Я це ще 15 років тому говорив чиновникам, які верещали до поросячого вереску, що їх приймуть з їх літаками. Ніхто нас туди не прийме. Нікому не потрібен Харківський авіаційний завод або завод Антонова: з підписанням асоціації з ЄС їх закриють. Як і завод Артема в Києві, який виробляє ракети "повітря -повітря". Ну, немає в Європі МіГів і СУшок, для яких ці ракети робляться .

Адже ніхто не розповідає, що написано в цій угоді про асоціацію. Що Україна, наприклад, не вступаючи в ЄС, а тільки підписавши асоціацію, бере на себе зобов'язання розширити участь в цивільних і військових операціях з врегулювання криз під проводом ЄС.

- Україна і зараз бере участь в операціях НАТО.

- А я проти цього. Ми не члени НАТО. Читаємо угоду далі. Як ви ставитеся до того, що ціни на постачання газу і електроенергії повинні визначатися виключно на рівні світових? Промислові підприємства і так у нас на ладан дихають, а для них тепер ще й ціну на газ та електрику піднімуть. Навіщо тоді ми премося туди, де вбивають наші підприємства?

Але це тільки початок. У рамках угоди Україна бере на себе зобов'язання щодо створення ради асоціації, яка наділяється повноваженнями щодо прийняття обов'язкових для України рішень. Перекладаю на зрозумілу мову: нам по барабану ваша незалежність, ви підписали з нами угоду - тепер ми створимо цю раду, і вона буде приймати рішення за вас.

- У Митному союзі суверенітет і незалежність нам будуть гарантовані?

- Я не кажу про Митний союз. Я кажу про те, що треба провести референдум. Тому ще раз хочу вас, журналістів, попросити зрозуміти: наше сьогоднішнє завдання - повернути народу право вибору. А коли буде час агітації за чи проти - ми окремо висловимо свою точку зору. Ви зверніть увагу, журналісти: коли вигідно було в 1991 році проведення референдуму - кричали, що народ у нас розумний. А зараз, коли це невигідно владі, всі хором кричіть, що народ не в змозі це зробити.

Досьє  на Петра Симоненка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини