RU

Що відбувається в Дебальцеве: розповідь учасника бойових дій

03.10.2014, 16:20
Що відбувається в Дебальцеве: розповідь учасника бойових дій - Фото
Комбат батальйону Нацгвардії імені генерала Кульчицького. Віктор Анатолійович, позивний - "Майдан"

Інтерв'ю з командиром батальйону Нацгвардії імені генерала Кульчицького. Прізвище офіцер не назвав, лише позивний - "Майдан"

Кореспондент ЛІГАБізнесІнформ під час поїздки в Дебальцеве побачив, що сили АТО перетворили місто в укріпрайон. Командир добровольчого батальйону імені генерала Кульчицького (Нацгвардія) розповів про те, як проходить "перемир'я" в ключовому транспортному вузлі Донбасу.

- Яка зараз ситуація в районі Дебальцеве?

- Нацгвардія і Збройні Сили України в цілому ситуацію контролюють. Насичення військами достатнє. Район ми можемо утримати.

- Які дії робить російська сторона? Чи тривають обстріли?

- Провокації і обстріли відбуваються практично щодня. Обстріли не припиняються. Причому обстрілюють не тільки наші позиції, але й місцевих жителів.

- Хто зараз разом з вами захищає район?

- Ця інформація не для розголосу. З нами Збройні Сили України.

- Російська артилерія потрапляє по наших позиціях?

- Працюють приблизно 50 на 50. Іноді потрапляють, іноді - ні. На рахунок тих видів озброєнь, якими стріляють - можу сказати, що дилетанти таким озброєнням користуватися не вміють. Це знаряддя і системи вогню, які ведуть вогонь на дуже великі відстані. Для такої зброї потрібні фахівці. Стріляють артилерією, мінометами, "Градами", "Ураганами".

- Наша артилерія працює у відповідь? Вдається придушувати цілі ворога?

- З приводу роботу нашої артилерії, якщо за п'ятибальною шкалою, то можна ставити тверду сімку. Просто прекрасно працюють. Відмінно. З одного-двох пострілів вражають позиції ворога.

- Чи багато загиблих в результаті обстрілу російськими підрозділами наших позицій?

- Обстріли дуже часті, хлопці гинуть. І в засідки потрапляють бійці, і в результаті диверсійних дій ворога несемо втрати. Крім того, проти нас працюють снайпери. Якщо говорити про наш підрозділ - про тих, хто поруч, говорити не можу - то за останній тиждень у нас п'ять поранень і дві людини загинули. Це багато. Але і втрати другої сторони великі. Ми їх не рахуємо, але після кожної операції на полях залишається безліч трупів ворожих солдат.

- Як ви думаєте, навіщо російські війська намагаються захопити Дебальцеве? Чому Росія не дотримується перемир'я?

- Дебальцеве та населений пункт, який знаходиться поруч - Вуглегірськ - це позиції, які сильно впливають на економіку всього регіону. Дебальцеве - залізничні гілки, роз'їзд, контроль над залізницею всього сходу. А Вуглегірськ - це комбінати. Від них залежить робота заводів як в Горлівці, так і в Єнакієвому, які знаходяться в окупації.

- Чого не вистачає нашим солдатам?

- Основна проблема наших Збройних Сил - відсутність досвіду. Бракує досвідчених офіцерів старшої і середньої ланки. Теорія - теорією, але на практиці все буває інакше. Крім того, навчання і сама система ведення бойових дій, сильно відрізняються від того, що було в Другу світову війну. Весь офіцерський склад вчиться за прикладами тактики і стратегії, які дуже сильно відрізняються від того, що сьогодні відбувається на сході України.

- А якщо говорити про матеріальне забезпечення?

- Зараз починається зима. Наскільки ми будемо забезпечені - не можу сказати. Враховуючи досвід літньої кампанії, якщо буде так само, то зима буде для нашої армії дуже важкою.

- З їжею і медикаментами яка ситуація?

- З цим проблем немає - завдяки волонтерам. Дуже велика від них допомога. Добровольчі підрозділи забезпечені продовольством і медикаментами дуже добре.

- Чи достатньо сил, щоб утримати Дебальцеве?


- Утримати місто силами, які зараз знаходяться тут - так, достатньо.

- Ваша оцінка мінського перемир'я, дивлячись на те, що ви бачите в Дебальцеве.

- Охочих продовжувати війну, звичайно, мало. Кожен солдат хоче миру. Але, власне кажучи, чого ми цим миром досягнемо - це вже інше питання. Зараз це миром не назвеш. Наша сторона дотримується всіх пунктів договору. Протилежна сторона і близько цього не робить - постійні обстріли важкою артилерією, яку повинні були відвести; накопичення величезних сил для наступу. Все це суперечить деклараціям. Миру немає.

- Позиції в Дебальцеве і сьогодні (2 жовтня) обстрілювалися?


- Так, сьогодні вночі знову був обстріл.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини