RU

Сергій Ларін: Партія регіонів не змогла визнати свої помилки

05.06.2014, 16:59
Сергій Ларін: Партія регіонів не змогла визнати свої помилки - Фото
Сергій Ларін

Екс-заступник голови Адміністрації президента при Януковичі Сергій Ларін прокоментував створення колишніми регіоналами нового політпроекту

Один з офіційних творців нової політичної сили, покликаної замінити Партію регіонів, Сергій Ларін у коментарі ЛІГАБізнесІнформ не визнав, але й не спростував того, що проект створюється Сергієм Льовочкіним. Ларін пообіцяв, що в новій партії не буде одіозних регіоналів і сказав, що після фіаско Партії регіонів у політичному просторі країни утворився вакуум. Заповнювати його будуть Ларін, Мірошниченко та Льовочкін.

Нагадаємо, раніше Ларін працював під керівництвом Льовочкіна в президентській адміністрації Віктора Януковича на посаді заступника глави АП (2013-2014), а до того - головою Кіровоградської облдержадміністрації (2010-2013). У партійній біографії Ларіна, окрім Партії регіонів, був період членства в ще одній партії влади - НДП (1998-2003). На президентських виборах-2014 недовгий час очолював штаб кандидата Сергія Тігіпка, але у квітні покинув його.

- У ЗМІ з'явилася інформація про те, що екс-регіонали, в числі яких ви і представник побіжного президента Януковича у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, створюють новий партійний проект. Як він називатиметься?

- Є кілька варіантів, які зараз обговорюють наші регіональні ініціативні групи. У їх числі Партія розвитку України і Партія прогресу. Можливо, з'явиться інша назва, яка буде підтримана більшістю регіональних організацій.

- Хто фінансує партію?

- У проекту не було і не буде "акціонерів" або одного джерела фінансування.

- Це проект Льовочкіна? Яку роль у ньому відіграє екс-глава АП і ваш безпосередній керівник?

- Що стосується Сергія Льовочкіна, то я кілька років дуже щільно з ним працював. Наші погляди на розвиток країни в основному збігаються. Але не потрібно думати, що я, Мірошниченко чи Льовочкін можемо просто сісти і створити партію. На це є суспільний запит, є запит місцевих лідерів, які шукають шляхи реалізації своїх ідей і навичок у нових політичних реаліях. Так що, я не став би перебільшувати роль особистості в історії в цілому, і в нашому проекті зокрема.

- Хто з нинішніх народних депутатів-регіоналів, міністрів чи губернаторів часів Януковича точно буде в новій партії, крім вас і Мірошниченка?


- В даний момент йдуть переговори з підсумкового формування партійного активу, тому не зовсім коректно зараз називати конкретні прізвища. Можу твердо сказати, що в партії не буде тих, хто заплямував себе корупційними скандалами, і тих, кого суспільство звинувачує у кровопролитті в ході нинішньої важкої кризи, що переживається Україною.

- Чи означає створення нової партії визнання того, що Парія регіонів своє віджила і повинна припинити існування?

- Партія регіонів, в якій було чимало сильних управлінців і шанованих на місцях політиків, не змогла гідно відповісти на виклики сьогодення, визнати свої помилки і перебудуватися під вимоги, які висуває суспільство. За партією стояли мільйони виборців, які зараз взагалі позбулися політичного представництва на всіх рівнях. Цей вакуум неминуче намагаються заповнити радикальні і антидержавницькі сили. Наш новий проект покликаний дати відповідь на цей запит.

- У Раді формується нове депутатське утворення - нібито в інтересах побіжного бізнесмена
Сергія Курченка. Прокоментуйте.

- До нас і нашого проекту це не має ніякого відношення. Про ідеї цієї групи мені нічого не відомо.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини