RU

Садовий: Якщо Кличко не здолає корупцію в Києві, буде біда

05.06.2014, 10:11
Садовий: Якщо Кличко не здолає корупцію в Києві, буде біда - Фото
Андрій Садовий

Чому кияни голосували за білборди придуманої у Львові Самопомочі, як формувався список і що владі потрібно робити в Донбасі

За підсумками виборів до Київради в новому скликанні буде представлена ​​фракція партії Самопоміч, яку курирує мер Львова  Андрій Садовий. Він же зіграв роль бренду і головного агітатора нової політичної сили. Самопоміч провела до Київради п'ять депутатів, четверо з них - бізнесмени. В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ Садовий розповів, яке відношення до виборів у Києві має мер Львова, як формувався список партії і що він буде робити в Київраді.

- Що, крім реклами з вашим обличчям, викликало у киян довіру до нової партії?


- Я думаю, це синергія. У списку Самопомочі багато активних успішних людей, яким кияни довіряють. Класні люди прийшли. Я б хотів, щоб такі були у міській раді Львова.

- Може, багато хто просто обманувся, думаючи, що голосують за вас? Тому що кияни люблять Львів.


- Я чітко заявив з ​​самого початку, що Садовий не балотується ні в мери Києва, ні до Київради. Я працюю мером Львова. Так, можливо дехто має певний пієтет до того, що нам вдалося зробити у Львові.

- Як ви оцінюєте результат Самопомочі?

- Самопоміч з'явилася в 2004 році як громадська організація. Рік тому ми отримали свідоцтво як партія. Ідеологія дуже проста - самодисципліна і самоврядування громадян. Вибори до Київради - перші, де партія взяла участь. І ми показали інший підхід - максимальна відкритість, публічність, відкриті списки. Повний масив інформації по кожному кандидату. Всі вони - відомі, успішні люди. Я переконаний, що вони свій успіх будуть конвертувати в успіх міста . Хоча будемо реалістами - наших буде всього 5 від загальної кількості, 120 депутатів. Їм буде нелегко.

- У Київраді Самопоміч працюватиме в більшості з
УДАРом чи складе опозицію більшості?

- Я прихильник єдиної роботи, в єдиній команді всієї ради, не варто ділитися на владу і опозицію. У Києві так багато роботи, що тільки злагоджена робота ради може принести результат.

- Але це ж ілюзії, так не буває. У будь-якій раді є влада і опозиція, а в Київраді - тим більше.

- Ситуацію потрібно змінювати, тому що через подібні чвари Україна сьогодні не попереду, а глибоко "в долині" цивілізаційного розвитку. Самопоміч буде співпрацювати з усіма, хто працюватиме на благо Києва. У Київраді взагалі всі повинні забути про свою партійність.

- У двох минулих скликаннях Київради був присутній ГАК - технологічний проект, за списками якого пройшли бізнесмени, які співпрацювали з
Черновецьким. Вашу Самопоміч називають ГАК-2. Ви вважаєте, що у міській раді мають бути бізнесмени? Де гарантія, що вони не будуть вирішувати виключно свої питання за допомогою депутатських мандатів?

- Крім того, що вони бізнесмени, всі вони активні громадські діячі та активісти Майдану. Бізнесом вони займаються для того, щоб була можливість проявляти свою громадянську позицію.

- А я думав, що перша мета бізнесу - отримання прибутку.

- Гроші їм потрібні, щоб бути незалежними. Всі кандидати нашого списку були запропоновані самими киянами. Давайте по порядку.

Наталія Шульга - вчений, глава української наукової спільноти.

Сергій Гусовський - управлінець, ресторатор, військовий інженер. Його дід був директором заводу "Арсенал", і на честь діда назвали вулицю в Києві. Вся його сім'я похована на Байковому кладовищі. Гусовський дорожить своєю репутацією. Він весь на виду.

Андрій Логвин - з нуля зробив прекрасний IT-бізнес, він відомий в цьому середовищі, і його завдання в Київраді - максимально швидко впровадити електронне адміністрування і управління, щоб мінімізувати корупцію.

Максим Гапчук - хороший фінансист і економіст.

Роман Андрейко - менеджер медіабізнесу, він краще за всіх розуміє, як важливо, щоб робота депутатів Київради була публічною.

- Андрейко - гендиректор каналу 24, що належить вашій родині. Ви ультимативно поставили свого підлеглого на прохідне місце, або у нього якісь особливі заслуги?


- Рома не хотів йти до Київради. Але для мене важливо, щоб там був фахівець, який орієнтується в тонкощах медіа. Ми запропонували його киянам, кияни підтримали.
Важливо, щоб кордон був закритий. Якщо не буде підкріплення терористам з боку Росії, ситуація налагодиться набагато швидше 
- Ви особисто вирішували, що саме ця п'ятірка успішних людей потрібна киянам у Київраді? Як формувався список?

- Я звернувся до киян через Facebook з проханням сформувати свої пропозиції. Було запропоновано близько 200 прізвищ. Я почав спілкуватися з кандидатами, умовляти їх приєднатися до нашої команди. Насправді, багато хто відмовлявся - не хотіли бути депутатами. Це чиновники часто хочуть стати депутатами, а молоді успішні бізнесмени можуть прожити і без цього - у них є чим зайнятися. Після цього на конференції визначили список з 22 кандидатів до Київради, з яких тільки один - № 21 член партії "Самопоміч", решта все безпартійні.

- Навіщо переконувати людей йти в Київраду, якщо вони не хочуть?


- У нас влада в Україні має рейтинг нижче нуля, тому що влада асоціюється з брудом, корупцією та негативом. Я, переконуючи активних і успішних, а головне порядних людей приєднатися до команди Самопомочі, говорив: "Як ви збираєтеся змінювати ситуацію в країні, своїм прикладом не показуючи, що влада може бути іншою? Досить вибирати шахраїв, які, використовуючи низький рівень освіти бідних людей, маніпулюють ними і отримують таким чином місця у владі". І ви знаєте, це спрацювало.

- Чи зверталися до вас олігархи з пропозицією поставити в список своїх людей? Називають різні прізвища...

- Я знайомий з багатьма людьми в Україні, а вони в свою чергу добре знають мене. Всі знають, що я не веду кулуарних домовленостей: хочеш щось зробити - роби публічно. Ніяких офіційних пропозицій від будь-яких впливових людей я не отримував. Пробували підходити "через десяті руки", пробували промацати грунт. Ми всім дали зрозуміти, що місця в Самопоміч не продаються.

- А кандидати, що потрапили в список по голосуванню киян у Facebook, платили за це?

- Я ж сказав, що багатьох було дуже складно в принципі залучити до громадської роботи - до виборів до Київради.

- Вам не здається, що голосування в Facebook, м'яко кажучи, не репрезентативно?

- Це середовище проживання активних людей. Я за те, щоб саме вони приймали рішення по майбутньому столиці. Я б навіть віковий ценз для голосування опустив з 18 до 16, а то і 14 років. Зараз молодь часом активніше і свідоміше своїх батьків.

- Чи несете ви політичну відповідальність за тих, кого провели в Київраду? Нагадаю про історію ще однієї київської політсили - у 2008 році кияни повірили Блоку Катеринчука, а двоє з п'яти його депутатів на першій же сесії Київради перейшли в більшість Черновецького. Катеринчук говорив, що його підставили. Чи є гарантія, що Самопоміч не підставить вас?

- Так, я несу політичну відповідальність і певною мірою ручаюсь своєю репутацією. Незважаючи на те, що з багатьма зі списку познайомився за місяць до виборів.

- А можна ручатися за людину, яку знаєш усього місяць?

- Я завжди довіряю своїй інтуїції.

- У Київраді Свобода буде представлена ​​5-ма депутатами, так само, як Самопоміч. Беручи до уваги ваші конфліктні стосунки зі Свободою у Львові, чи не означає це, що це будуть дві конфліктуючі фракції?

- У Львові інша історія. Там Свобода має тотальну більшість у раді. І у мене дійсно з ними напружені відносини, бо ми ідеологічно різні. Для Свободи у Львові важливим є зростання протестного електорату, а протестний електорат росте, коли життя погіршується. Для мене важливо, щоб життя львів'ян поліпшувалася і ставало все більш комфортним. У Києві ж ті люди, які пройшли за списком Свободи - це освічені, помірні, серйозні фахівці. Я б назвав це "експортним варіантом" Свободи, якого не вистачає Львову.

- Як вам взагалі якість новообраної Київради? Там знову багато людей Черновецького, багато забудовників ..


- Дуже важливою буде позиція мера Києва. Як він керуватиме, так процес і піде. Якщо  Віталій Кличко буде протистояти корупції і наводити порядок - то ті, хто пройшов до Київради, маючи не зовсім чисте минуле, почуватимуться дискомфортно. Думаю, вони навіть не будуть відвідувати засідання. Якщо ж при Кличку працюватимуть старі домовленості, різні схеми і розклади - буде біда. Вірю в те, що Кличко як активний учасник Майдану, патріот і всесвітньо відома особа буде робити все, щоб навести порядок. Якщо йому потрібна буде рада, консультація - я завжди готовий допомогти, поділитися досвідом управління містом. Кличко про це знає, ми розмовляли.

- Прокоментуйте припущення про те, що Самопоміч потрібна Садовому, щоб вийти на рівень загальнонаціонального політика і в майбутньому претендувати на якісь посади в Києві. Ви хочете балотуватися в президенти в майбутньому?

- Я - мер Львова, і для мене це велика честь. Але добробут Львова багато в чому залежить від того, наскільки ефективно працює столиця . Не може бути успішною Україна без успішної столиці, з грамотною владою і чесними депутатами.

- У вас є амбіції загальнонаціонального політика?

- Я живу у Львові, там живе моя сім'я, і мені там комфортно.

- Олег Тягнибок теж жив у Львові, а зараз живе і у Львові, і в Києві, і йому, напевно, теж комфортно
.

- У мене інший склад характеру. Я хочу бути корисним і робити справу. Для цього мені не треба жити в Києві і виходити на загальнонаціональний рівень, як ви говорите.

- Висловіть свою думку про головну тему сьогоднішнього дня - АТО в Донбасі. Чи потрібно продовжувати її в тому ж ключі, або варто переходити до повномасштабних військових дій для усунення терористів?


- У нас є багато мудрих генералів, але немає однієї людини, відповідального за наведення порядку. Новий президент отримав серйозні повноваження, і він повинен покласти кінець тому виду війни, який нам нав'язують - державному тероризму. У рамках АТО цього зробити не можна, тому я вважаю за необхідне введення воєнного стану в тих регіонах. Треба закривати кордони і починати повномасштабну військову операцію. Жорстко наводити порядок.

- Але ж військова операція піддає ризикам мирне населення набагато більше, ніж АТО.

- Для мене важливо, щоб кордон був закритий. Якщо не буде підкріплення терористам з боку Росії, ситуація налагодиться набагато швидше.

- Що робити з тими, за різними оцінками, 30% населення Донбасу, які щиро хочуть приєднання регіону до Росії?

- Любити, поважати і давати їм правдиву інформацію. По-іншому ніяк.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини