RU

Олександр Попов: У червні мені теж відключали гарячу воду

30.07.2013, 18:17
Олександр Попов: У червні мені теж відключали гарячу воду - Фото
Олександр Попов

Столичний градоначальник - про конкурентів на майбутніх виборах мера, легітимність Київради, скандальні будівництва і якість життя в Києві

Голова Київської міськдержадміністрації і майбутній кандидат на пост мера Києва від влади Олександр Попов відповів на запитання читачів порталу ЛІГА.net і редакції ЛІГАБізнесІнформ.

- Ви не хочете попросити особисто президента і керівництво
Партії регіонів провести в Києві вибори? Якщо переможете в чесній боротьбі, вас перестануть докоряти межигірським дахом.

- Нагадаю, що міська влада направила до Верховної Ради звернення з проханням провести вибори мера відразу після того, як попередній мер
Леонід Черновецький подав у відставку. Вирішення цього питання входить до компетенції Ради, тому туди треба звертатися, що ми і робимо. Думаю, що в найближчий період часу можлива підготовка ще одного звернення, до початку роботи нової парламентської сесії з проханням визначитися з датою проведення виборів.

- А ви не можете прискорити процес? Ви ж кажете, що перевага вас, як члена Партії регіонів у можливості звертатися до прем'єра і президента безпосередньо.

- Усе має бути в рамках чинного законодавства. Я ніколи не приховував своєї думки - у Києві треба, нарешті, цю ситуацію поставити на своє місце і визначитися з термінами проведення виборів. Тим більше, що я готовий йти на вибори і перемагати. Але вирішує нехай Верховна Рада.

- Що з повноваженнями Київради? Опозиція наполягає на блокуванні сесій, ви говорите про необхідність продовжувати роботу скликання, повноваження якого вже припинилися. Де вихід із патової ситуації?

- Стосовно того, чи припинилися або не припинилися повноваження - це мають коментувати юристи. Але я знаю, що в кожній країні, не тільки європейській, чітко написано, що дії ради повноважні до моменту скликання новообраного депутатського корпусу і проведення ним засідання міськради. Це робиться для того, тому що забезпечити життєдіяльність органу - це процес безперервний. У нас динамічна ситуація, скільки проблем, які потрібно вирішувати.

- Але ж опозиція все одно не дасть працювати Київраді.

- Ми продовжуємо консультації з політичними силами, тому що, думаю, не в їхніх інтересах перешкоджати вирішенню проблем працівників соціальної сфери. Це протистояння не в інтересах Києва. Консультації тривають, і я сподіваюся, що вони по здоровому глузду пройдуть нормально.

- Питання щодо скандалу з підміною італійських каштанів звичайними на Хрещатику. Чим закінчилася ситуація. Ви обіцяли комусь відірвати голови, відірвали?

- Прямі керівники управлінь були звільнені.
Це ті, які мали відношення до закупівель. А що стосується
кримінальної складової ситуації, то правоохоронні органи проводять перевірку, і заминка пов'язана з тим, що ми маємо справу із співпрацею правоохоронців України та Італії. Але рано чи пізно справа буде доведена до кінця - я не бачу тут проблеми.

А що стосується безпосередньо дерев, то, оскільки в договорі ми повинні були отримати Бріоті, значить, потрібно їх і отримати. Влітку ніхто дерева не садить, а ось восени ми активізуємо це питання.

- А як з витраченими бюджетними грошима - це ж мільйон з бюджету.

- Ні, ми там оплатили лише авансові платежі, так що не можна сказати, що ми там якісь збитки отримали, я так вважаю.

- Пару років тому ви обіцяли, що історичний центр Києва забудовуватися не буде, але ми бачимо те, що в підсумку відбувалося на Андріївському узвозі, в Гостиному дворі. Як ви можете це прокоментувати?

- На Андріївському узвозі ми провели серйозну реконструкцію, і, мені здається, її якість і зміст подобається не лише киянам, а й гостям міста. Що стосується будівель фабрики, які були знесені, насправді це було без нашої участі зроблено, тому що місто обмежене у повноваженнях в частині містобудування. І ми постійно піднімаємо це питання перед урядом, хоча б у плані отримання повноважень щодо початку будівництва і прийому його в експлуатацію.

- А у випадку з Гостинним двором?

- Об'єкт же практично не для масового відвідування був. А це центр Подолу. У нас плани - упорядкувати старий Поділ, зробити його старим містом, як це є в будь-якій європейській столиці, зробити його пішохідною зоною. Гостинний двір - центровий об'єкт на Контрактовій площі, звичайно, він повинен бути відкритий. Наприклад, для тих, хто хоче виставити картини, провести концерт.

- Але ж там будують торговельний центр?

- І торговий центр в тому числі. Але ця територія буде насичена також і художниками, виконавцями. Тобто, це буде за різними інтересами об'єкт. Але найголовніше - ми припинимо його руйнування, і він буде в тому варіанті, який дозволить його довго експлуатувати. Він не змінюється зовні. Але я нагадаю також, що це державна, а не муніципальна власність. Але цей об'єкт, я вважаю, повинен бути об'єктом активності на Подолі. Кияни побачать, що там нічого не змінюється, і буде об'єкт, який
всім сподобається. Гостинний двір необхідно оживити.

- Зараз літо, а, значить, у Києві знову немає гарячої води. Графік ремонтних робіт не виконується, в деяких районах люди більше місяця не отримують гарячу воду. Чому?

- Ще три роки тому ми влітку практично не проводили регламентні роботи, пов'язані з нормальним входженням в опалювальний сезон. Сьогодні виконується величезний обсяг робіт, який дозволяє нам виявити вузькі місця, зношені мережі. Замінити їх, і, таким чином, нормально увійти в опалювальний сезон. Сьогодні в Києві йдуть масштабні випробування всіх мереж і котелень. До кінця серпня ці випробування будуть припинені і на вересень залишаться лише найбільш проблемні ділянки. Ми працюємо за графіком.

- Але чому графік-то якраз і не виконується? Обіцяють включити водопостачання 22-го - дають 29-го, а то й пізніше і так далі.

- Дуже зношені мережі. Ми проводимо випробування, виявляємо прориви, відремонтували. Але поруч знову трапляється поломка. І, на жаль, через це передбачити точну дату буває непросто. Я прошу вибачення у киян, що є певне порушення графіку, але це абсолютно об'єктивний та чесний по відношенню до киян процес.

- А у вас особисто зараз вдома є гаряча вода?

- У мене не було води в червні, там теж проводилися випробування, як і у всіх. Але у мене не було збою в графіку, так як район на Дніпровській набережній, де я живу, побудований всього сім років тому, там хороші тепломережі, і тому збоїв не було.

- Чому під час святкувань 1025-ліття Хрещення Русі ви
були на Володимирській гірці поруч з Кирилом, Януковичем і Путіним, але не прийшли на хресний хід до Філарета і УПЦ КП? І у скільки обійшлися киянам ці торжества?

- Частина грошей була спонсорською. Але те, що стосується бюджетної частини, то це близько 30 млн. грн. На зміцнення схилів Володимирської гірки пішло 8 млн., 11 млн. на те, щоб привести в порядок спуск до колоні Магдебурзького права і упорядкувати вихід на Набережну. Також на реконструкцію культових споруд... загалом, всього близько 30 млн. з бюджету.

З приводу того, чому я не був на заході, що проводиться УПЦ КП, то можу сказати - я відвідую всі заходи, на які мене запрошують.

- Тобто до Кирила вас запросили, а до 
Філарету - ні, тому ви і не прийшли?

- Вийшло так.

- Але ж на хресний хід прийшли тисячі киян, яким, загалом-то, теж ніхто спеціальні перепустки не видавав.

- Якщо чесно, неділя у мене була розписана по хвилинах. Тим більше, КМДА ж давала дозвіл на цю ходу, як того вимагає закон, так що ми підтримали ініціативи абсолютно всіх конфесій. Так що, думаю, ніхто з киян на мене не образиться.

- Можливо, за винятком тих, хто зазнав дискомфорт на оточеному залізничному вокзалі через прибуття спецпотяга патріарха Кирила...

- Це протокол патріарха, протокол української сторони. Так що так, на певний період часу там були обмеження - це державна справа.

- Які перспективи  проекту "метро на Троєщину", який став міфічним?

- Процес йде дуже перспективно. За наявності стабільного фінансування ми можемо будувати дві-три, навіть чотири станції. Тому я вважаю, що до кінця 2015 року ми можемо відкрити станцію на лівому березі, дві - на правому, і на мосту.

Зараз ми вибираємо найбільш вигідний варіант фінансування для міста, тому що без уряду це не вирішити. Є варіанти участі іноземного капіталу, є варіанти - потрапляючи в проект соціального-економічного розвитку країни, це бюджетний, спільний з урядом проект. Зараз наші пропозиції на розгляді уряду, буде прийнято рішення, який варіант вибираємо. І в найближчі місяці ми почнемо будівництво. Оскільки зараз метробуд зайнятий об'єктом Теремки, як тільки вони закінчують - переходять на будівництво нової лінії метрополітену. Вже восени почнемо будувати метро на Троєщину.

- Багато хто не перестає скаржитися на якість київських доріг і розв'язок. Як ви вирішуєте цю проблему?

- Ми розуміємо гостроту проблеми. Я сам люблю їздити, сідаю на вихідних в автомобіль і проїжджаю по районах, щоб зрозуміти масштабність проблеми. Тільки на ремонт потрібно близько 8 млрд.грн., але у нас такого потенціалу немає. Потрібно робити, так як ми зробили на проспекті Бажана, по Червоноармійській, коли ми верхній шар прибрали і поклали якісний, новий, за яким можна їздити. Те, що ми латаємо, через рік - це викинуті гроші.

- Зокрема, коли закінчиться реконструкція на Поштовій площі?

- До 8 серпня вже відкриємо перший тунель.

- Як ви вважаєте, доцільно було б повернути киянам районні ради, які забрали у них в 2010 році?

- Це дискусійне питання. Так, система управління Києва дійсно потребує реформування. Коли приймалося це рішення, всі пам'ятають, яка була ситуація - Київ перебував на передостанньому місці в рейтингу регіонів країни. І міськрада тоді проголосувала за те, щоб не було районних рад. Тут є плюси і мінуси. Сьогодні я не можу сказати, що у мене є переконання за чи проти райрад. Коли це рішення приймалося, я думав, що це було правильне рішення, але сьогодні готовий до дискусії.

- Кажуть, що вашим конкурентом на майбутніх виборах мера від опозиції може бути
Порошенко. Розгорнув активну кампанію  Катеринчук. Як ви ставитеся до таких суперників?

- Будуть вибори - будуть кандидати. Я три роки працюю - три роки різні кандидати. Давайте дочекаємося, коли вибори будуть призначені. Я не хочу обговорювати того чи іншого політика, людину. Кожен, хто себе висуває на посаду, повинен розуміти, що він зможе з цим впоратися. Напевно, так воно і є, і всі кандидати, які будуть, треба до них серйозно ставитися і прислухатися до їхньої думки

У мене не перші вибори в моєму житті, якщо це відбудеться в моєму житті ще раз. Я ніколи не говорив про інших кандидатів. Це їхня справа про себе розповідати, чому вони хороші. Кандидат перш за все повинен розповісти, що він має намір зробити.

- Ви погодитеся на публічні дебати з прямим конкурентом, коли дата виборів буде визначена, нарешті?

- Звичайно, погоджуся.

Відеоконференція Олександра Попова в ЛІГАБізнесІнформ: запис трансляції
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини