Олександр Кравчук розповів про причини бійки з Добкіним в суді

19.11.2015, 17:30
Олександр Кравчук розповів про причини бійки з Добкіним в суді - Фото
Олександр Кравчук. Фото - Facebook

Герой інтернету останньої доби, який переміг у суді екс-регіонала Михайла Добкіна, стверджує, що і наступного разу також не терпітиме образ

- Розкажіть про себе. Як ви опинилися в суді, де пройшла ваша зустріч з Добкіним 18 листопада?

- Я займаюся юридичною практикою. За освітою історик і юрист. У суді я опинився, бо прийшов підтримати свого друга Богдана Тицького, слухання справи якого по подіях 31 серпня проходило в той же день у тому ж приміщенні суду. Я зайшов до суду, якраз побачив як Лукаш дає інтерв'ю для засобів масової інформації...

-... а тут якраз Добкін сидить - так?


- Ні, на Добкіна я спочатку взагалі не звернув уваги. Просто почув, що говорить Лукаш, мене це обурило, тому що люди не хочуть каятися в тій біді, яку вони принесли Україні.

- У ЗМІ вже почали писати про те, що ви тренер чи то з дзюдо, чи то з якогось іншого виду єдиноборств.

- Ні, я не тренер і не майстер - у мене юридична практика.

- А як же ролики в Мережі "Суботній вишкіл з Сашком Кравчуком", на яких ви вчите людей прийомам самооборони? Виглядає все досить професійно.


- Була справа. Це було перед Майданом. Мене друзі попросили, показати молоді серію прийомів - як захищатися проти екіпірованого спецназу, як правильно стояти на ногах. Я активно займався самообороною в студентські роки, виступав на змаганнях. Але тренувався для себе - я не інструктор і не треную людей професійно. Можу тільки показати те, що вчив сам колись - якщо попросять.


Те саме відео бійки Кравчука з Добкіним

- Ви член якоїсь партії?

- Ні, я не являюсь членом жодної з партій. Але я завжди підтримував партії, опозиційні режимам Кучми і Януковича. Зокрема, під час обох Майданів - але ні до якої конкретної сили я не належав.

- Надійшли пропозиції від найспритніших політиків приєднатися до них "по гарячих слідах"?

- Ні, не надходило. У Київраду були якісь пропозиції, побіжно, через знайомих, балотуватися. Але я відмовився... Та й було це до інциденту з Добкіним.

- Якщо ви юрист, то розумієте, що покарання винних за злочини проти Майдану - це питання юридичної та політичної відповідальності? Рукоприкладством ви можете тільки нашкодити, і собі теж.

- Я розумію, що таке питання не вирішується на рівні того, що хтось комусь дав по морді. Має бути, по-перше, політичне рішення, і, по-друге, реальне розслідування правоохоронними і особливо судовими органами, які давно пора оновити.

- Тобто, ви діяли імпульсивно?

- Мої дії були викликані поведінкою Добкіна. Тим, як він себе поводив і що говорив.

- А як він себе поводив? Може бути, не все потрапило в об'єктиви телекамер?

- Він мене почав чіпляти після того, як я сказав Лукаш, що вона не має права так говорити і сама повинна задуматися про відповідальність. Добкін ззаду сидів і почав якісь погані слова мені говорити в спину.

Я повернувся до нього - відреагував, він продовжував себе по-хамськи вести...

Питання в іншому: я вважаю, що Добкін один з головних винуватців всього того, що відбувається - скільки вбивств, крові і горя навколо.


Відео бійки Кравчука з охороною Добкіна біля входу в будівлю суду

- За законом Добкін, народний депутат, особа недоторканна. Ви не боїтеся судового переслідування? Можливо, проблеми вже почалися?

- Добкін не подав заяву. Але навіть якщо будуть проблеми, я до них готовий... недоторканний він або доторканний - це нікому не дозволяє прикриватися імунітетом і ображати людей. Я плачу податки і за те, що повинен терпіти знущання такого депутата?

- Вам надходили якісь погрози, не від правоохоронців, після інциденту?

- Ніхто не погрожував. Відразу біля виходу з суду була невелика перепалка з охороною Добкіна - вони щось там "булькали", але я не боюся погроз.

- З приводу вашої юридичної практики - ви адвокат? Якого роду ця практика?

- Я поки не адвокат, якраз зараз збираюся ліцензію отримати. Приватна юридична практика, так і напишіть.

- Як, по-вашому, держава повинна все ж таки вчинити з підозрюваними у вбивствах на Майдані?

- Існують статті Кримінального кодексу, за яким того ж Добкіна можна залучати вже сьогодні. Так як він є одним з організаторів репресій на Майдані. Хоча б тому, що він під час Майдану, будучи на державній посаді (глава Харківської ОДА - ред.) закликав до незаконної розправи над мітингувальниками, до силових дій. І міністром юстиції, який освячував тоді всі ці незаконні ініціативи, була якраз Олена Лукаш.
Добкін не подав заяву. Але навіть якщо будуть проблеми, я до них готовий... недоторканний він або доторканний - це нікому не дозволяє прикриватися імунітетом і ображати людей. Я плачу податки і за те, що повинен терпіти знущання такого депутата? 
- Чому нікого не карають?

- Бракує політичної волі. Ну і ще один момент - існує змова старої судової та правоохоронної систем з політиками минулого режиму. Ці системи були наскрізь корумпованими, такими і залишилися. Звідси і саботаж всіх резонансних справ.

- Коли наступного разу будете бачити в суді того ж Добкіна, і не тільки, Єфремова, може бути, то будете поводитися стримано?

- Я знаю тільки одне. Якщо чоловіка ображають, то чоловік повинен вжити заходів, щоб ці образи припинити. Я не буду бігти з заявою в міліцію - буду реагувати на місці. Якщо людину не навчили поводитися в минулому, значить, буде вчитися в процесі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини