RU

Москаль: Анісімову коронують заміну, бажаючих - ціла черга

22.10.2013, 15:19
Москаль: Анісімову коронують заміну, бажаючих - ціла черга - Фото
Геннадій Москаль

Генерал міліції і опозиційний депутат - про "інститут наглядачів" і причини запорізьких подій

Вчора ввечері в аеропорту Бориспіль спецназ МВС затримав Євгена Анісімова, якого бізнесмени в Запоріжжі і ЗМІ називають місцевим "наглядачем". Одночасно з цим пройшли обшуки в Запоріжжі. Анісімову загрожує до 12 років за вимагання. У міліції затриманого в аеропорту прямо називають кримінальним авторитетом. В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ генерал міліції, народний депутат Батьківщини Геннадій Москаль розповів подробиці, спираючись на свій досвід і джерела інформації.

- Хто такий Анісімов?

- Я неодноразово звертався до правоохоронних органів з вимогою відповісти на це питання і розібратися. Мені відповідали: Анісімов - добропорядний громадянин. Розмови про рекет, статус "наглядача" по Запорізькій області та званні кримінального авторитета - наклеп. Тепер міліція підтверджує мою інформацію. Але це лише говорить про те, що не йдеться про боротьбу з організованою злочинністю, а про банальні розбірки в Партії регіонів.

- Що сталося, на вашу думку?

- Апетити Анісімова в Запоріжжі росли, бюджетних грошей на "угамування голоду" йшло все більше. У якийсь момент він перейшов межу і втратив "дах" в Києві в центральних органах влади. Втратив "дах" - втратив пост "наглядача" . Формальною причиною послужила скарга на нього. Мовляв, є якась межа, не можна забирати собі так багато грошей.
Анісімов перейшов межу і втратив "дах" у Києві. Втратив "дах" - втратив пост "наглядача" 
- Йдеться про сотні мільйонів доларів?

- Звичайно! Без Анісімова там нічого не робилося. "Той, хто дивиться" у Запоріжжі контролював експорт та імпорт, контролював повернення ПДВ, роздачу субвенцій і капітальних вкладень. А для влади сьогодні кожна копійка має вагу. В умовах кризи, коли країну тиснуть з усіх боків, ділитися з дрібними князьками бюджетними грошима - копати собі яму. Тому будь-хто, хто б не був у владі, прагнув би направити якомога більше грошей до бюджету, тому що справа йде до катастрофи. Найменше Янукович і Азаров хочуть обвалитися через турботи про добробут таких як Анісімов. Сьогодні нема з чого писати бюджет на 2014 рік. Грошей немає.

- Як ви думаєте, хто замінить Анісімова?


- З наближенням виборів влада буде намагатися дистанціюватися від негативних персонажів. У результаті замаху фігура Анісімова стала відома на всю країну. Це псувало і без того нікчемний імідж Партії регіонів. З такими людьми будуть розлучатися - вони свою справу зробили, систему побудували. Тепер систему очолить менш публічна і менш жадібна персона. Вже є ціла маса охочих. Подивимося, кого з них коронують. Але давайте не поспішати. Є у мене великі сумніви в тому, що Анісімову дадуть реальний термін.
Браслет Мельника, який він легко зняв і втік з країни, готують Анісімову - своїх рубають, але дають можливість відкупитися і втекти 
- Як йдуть справи з "інститутом наглядачів" в цілому в Україні?

- Не скрізь вони виправдані. Немає сенсу, наприклад, ставити "наглядачів" десь у Західній Україні, де "останній хрін без солі доїдають". Зате в центральних і східних регіонах суми нечувані. Запорізька область, Дніпропетровська, Харківська, Донецька завжди вважалися грошовими областями.

"Наглядачі" є різних рівнів і різного ступеня впливовості. Не обов'язково наглядач тільки один - угруповань може бути декілька. Кожне з них ставить свою людину, яка курирує всі питання в області. Вони конкурують за вплив і за галузі. Але якщо область гола і боса, то наглядачі там не потрібні - нічого ділити і красти.

- Ваш прогноз: чим закінчиться історія з Анісімовим?

- Коли влада влаштовує показуху, то все закінчується тихо. Вся країна стежила за гучним затриманням екс-ректора Податкового університету Петра Мельника. Зараз його браслет, який він легко зняв і втік з країни, готують Анісімову - своїх рубають, але дають можливість відкупитися і втекти.

Досьє на Геннадія Москаля
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини