RU

Мохник: Тягнибоком на виборах-2015 хочуть посварити опозицію

25.01.2013, 13:31
Мохник: Тягнибоком на виборах-2015 хочуть посварити опозицію - Фото
Мохник вважає "антисвободівський" пункт в резолюції Європарламенту блискучою спецоперацією регіоналів

Заступник лідера Свободи - про владу, перемоги в Раді, "жидів" і "хохлів" і заборону на усиновлення українських дітей іноземцями

Друга після Олега Тягнибока людина в партії Свобода Андрій Мохник розповів в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ про те, чому не варто вірити чуткам про технології влади щодо штучного вирощування Тягнибока в якості основного супротивника  Віктора Януковича на президентських виборах-2015, пояснив природу імпульсивності свободівців у Раді, суть понять "жид" і "хохол" і підтримав лідера партії, який виступає проти усиновлення українських дітей іноземцями.

- Як сприймаєте розмови про технології влади вивести у другий тур президентських виборів 2015 року Януковича і Тягнибока - за відомою аналогією "Кучма - Симоненко" у 1999 році?


- Це маячня. У 1999-му для повторного обрання Леонід Кучма повинен був стати "державником" та вивести у другий тур людину, яка фактично виступала за знищення української держави - Петра Симоненка. Це було зумовлено тим, що патріотів в Україні більше, ніж не патріотів. Тому Кучма і переміг. У передбачуваному протистоянні "Тягнибок - Янукович", очевидно, державником є ​​Тягнибок, а Янукович стоїть на антиукраїнських позиціях. Насправді такий варіант невигідний самому Януковичу. Тому що, якщо ви подивитеся на розклад сил, то побачите, що представники опозиції на парламентських виборах набрали в сукупності більше голосів, ніж регіонали та їхні сателіти - комуністи. Це означає, що в парі "Тягнибок - Янукович" або "будь-хто з опозиційних сил - Янукович" однозначно переможе кандидат від опозиції.

Взагалі, теза про виведення Тягнибока у другий тур президентських виборів, щоб переміг Янукович - технологія, спрямована на те, щоб посварити опозицію між собою. Але я радий, що наші колеги не сприймають провокації опонентів.

- Тим не менш, деякі пояснюють зростання впливу Свободи саме таким сценарієм влади.

- Починаючи з 2006 року, Свобода в геометричній прогресії нарощувала свій результат. Це сталося завдяки нашій послідовності, системній роботі, безперервній роздачі партійної газети, регулярним акціям, які проводять наші місцеві організації. У 2012 році з проведених по всій Україні соціально-політичних акцій на долю Свободи припало більше 40%. Ми єдина політична сила, здатна вивести на вулицю десятки тисяч людей. І робимо це не за гроші. У Свободи немає платних агітаторів або підставок під прапори. На сьогодні більше двох мільйонів громадян підтримують Свободу, і з цим не можна не рахуватися.
У парі "Тягнибок - Янукович" або "будь-хто з опозиційних сил - Янукович" однозначно переможе кандидат від опозиції 
- На виборах-2012 за вас проголосувало не тільки націоналістичне ядро, але й просто протестний електорат. За словами Ірини Фаріон, 25% виборців виявилися російськомовними. Це, зрозуміло, ситуативне голосування. Як ви збережете підтримку не націоналістів?

- Не треба плутати тих, хто проголосував з почуття протесту, з російськомовними. Багато хто з російськомовних, і я таких знаю особисто, голосували за Свободу свідомо, підтримуючи програму партії. Так, є певний відсоток голосуючих за нас виключно з почуття протесту до режиму Януковича. Ми відповідаємо очікуванням цих людей своєю принциповістю в діях. Наше завдання - донести "Програму захисту українців" до кожного і залишатися самими собою.

- Результат першої сесії нової Ради - чотири бійки, один надпиляний паркан і вибиті двері. У всіх випадках ініціаторами були свободівці. Чекати бійок і надалі? Не боїтеся, що люди, які сприйняли такі дії спочатку з певною ейфорією, в подальшому можуть втомитися від непарламентських поведінки парламентської партії? Тим часом, Свобода подала законопроектів менше, ніж інші фракції (
інфографіка).

- Ви берете до уваги тільки проекти, які подавали виключно представники Свободи, а коли рахуєте законопроекти, наприклад, комуністів, то чомусь рахуєте усі без винятку, в тому числі і представлені ними в співавторстві з іншими фракціями...

- Це не так, у комуністів теж не багато проектів, але все ж таки більше, ніж у Свободи.

- Це некваліфікований аналіз. Тільки економічних ініціатив Свобода запропонувала близько десяти, а є ще пропозиція щодо громадського телебачення, про регулювання роздрібного продажу алкогольних напоїв та інші. Всього мої колеги самостійно або в співавторстві подали понад 80 проектів постанов і законопроектів. У питанні законодавчих ініціатив ефективність визначає не кількість, а якість. Вважаємо, що ЗМІ недостатньо приділили уваги нашим ініціативам в галузі економіки. Зокрема, йдеться про повернення коштів з кіпрських офшорів, про ліквідацію приватних монополій, ліквідацію дефіциту Пенсійного фонду, про спрощену реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності. Взагалі, підсумки роботи Свободи в парламенті підводити рано.

- А як щодо бійок - продовжите в тому ж дусі?

- Насправді Свобода припиняє порушення Конституції і законів України. Нас до цього зобов'язує стаття 17 Закону "Про статус народного депутата України". Наприклад, є конституційна і регламентна норма про персональне голосування в парламенті, і якщо хтось її порушує - ми це правопорушення припиняємо. Сьогодні в Раді більше немає "піаністів", які п'ятдесятьма парами рук давали 226 і більше голосів для протягування потрібних владі законопроектів. Якщо навіть щось і відбувається - це підгазетне рукоблуддя, на якому зловили регіонала Вадима Колесніченка та деяких інших депутатів. Це показник встановлення порядку в парламенті. За це також треба подякувати журналістам, які активно висвітлювали факти порушення принципу персонального голосування.

А помітили, як швидко був наведений порядок з виступами у сесійній залі? Вони тепер відбуваються українською мовою. Це теж одна з перемог.

- Прокоментуйте резолюцію Європарламенту, в якій було висловлено стурбованість зростанням націоналістичних настроїв в Україні, виражених в підтримці партії Свобода.

- Це блискуча спецоперація Партії регіонів. По-перше, 80% тез цієї резолюції Європарламенту спрямовані саме проти антидемократичної влади Януковича. Наведених вами слів не було ні в одному з п'яти проектів резолюції. Вони містяться в поправці, яка в останній момент була внесена з голосу представником Соцпартії Болгарії - союзника Партії регіонів в Європі. Після прийняття цієї резолюції регіонали зробили все, щоб зосередити суспільну увагу саме на цій поправці, ніби весь документ був направлений виключно проти Свободи. Таким чином, режим Януковича відвів від себе болючий удар з боку Європи і направив увагу суспільства на нічим не підтверджену "ксенофобію Свободи".

- Але депутати Європарламенту проголосували за цю поправку. Підтримують зазначену у ній тезу?


- Голосування за цю поправку свідчить про повне нерозуміння європарламентаріями ситуації в Україні. Очевидно, коли євродепутати почули слово "антисемітизм", у них спрацювала "червона кнопка", і вони автоматично підтримали пропозицію болгарського соціаліста. І ніхто не розбирався, чого це стосується і чи правда це взагалі. Як я вже говорив, до цієї поправки з голосу ні в одному з проектів резолюції не було навіть згадки про Свободу. Цим європарламентарі суттєво зменшили вагу цієї резолюції, бо серйозні документи так не приймаються.
Хохол в моєму розумінні - це денаціоналізований українець. Мене таке визначення не стосується, тому не ображає 

- Чому свободівці чіпляються до походження актриси Куніс, співачки Гайтани? Якщо так хвилює ця тема, чому не називаєте "жидами" Коломойського або вашого ворога Дмитра Табачника?


- По-перше, слово "жид" вживається для позначення етнічної приналежності, а не в цілях когось образити. По-друге, не треба зводити коментарі свободівців, зокрема на Фейсбуці, в ранг загальнопартійних заяв. Ми не відхрещуємося від того, що говорили наші побратими, але Свобода не чіплялася ні до Куніс, ні до Гайтани. По-третє, пошукайте в інтернеті, той же Ігор Коломойський сам говорив, мовляв, він не соромиться, що він жид, навпаки - він цим пишається. По-четверте, стільки акцій, скільки проводила Свобода проти того ж Табачника, в тому числі відзначаючи його походження, не проводив ніхто. І взагалі, якщо чиясь честь і гідність ображені, чому досі немає судового позову? А тому що такий позов не мав би юридичної перспективи...

- Від кого позов - від Міли Куніс? Вона, напевно, взагалі не знає про цю історію ...


- Від Міли Куніс, від Гайтани, від кого завгодно. Питання застосування слів у визначенні національності - не судове. Це питання філології. Будь-який філолог вам скаже, що вживання слова "жидівка" може бути образою лише тоді, коли до нього, наприклад, додати слово "брудна", як це зробила газета "Daily Mail", перекрутивши слова Ігоря Мірошниченка. Насправді подібні скандали штучно роздувають, щоб зменшити зростання популярності Свободи.

- У такому разі, вас не повинно ображати слово "хохол", так?

- Хохол у моєму розумінні - це денаціоналізований українець. Мене таке визначення не стосується, тому не ображає.

- Чому Свобода виступає
проти усиновлення іноземцями українських дітей, в тому числі дітей-інвалідів? Вітчизняні інтернати - не краще місце для дитинства.

- Я вважаю, що теза про закордонний рай для українських дітей - це більше піар, ніж факт. Є дані, що іноземці не так вже багато всиновлюють дітей з певними проблемами, порівняно з українцями. Це по-перше. По-друге, замість того, щоб забезпечити гідні умови нашим маленьким громадянам вдома, Україна практикує фактично торгівлю дітьми. Адже контроль за життям дитини після усиновлення за кордоном з боку держави фактично відсутній. По-третє, питання забезпечення дитячих будинків можна вирішити за рахунок скорочення коштів на утримання президента, Верховної Ради, уряду та міністерств, за рахунок коштів, які виводять на Кіпр і в інші офшори. Взагалі, пункт про заборону усиновлення іноземцями - лише один з багатьох, що складають нашу "Програму захисту українців". Висмикування окремих її положень із загального контексту - маніпуляція.

Досьє на Андрія Мохника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини