RU

Майк Маккаррі: Доля Тимошенко - питання відносин України і США

04.10.2012, 14:37
Майк Маккаррі: Доля Тимошенко - питання відносин України і США - Фото
Маккаррі вважає, що дипломатія Ромні навряд чи відрізнятиметься від політики Обами (фото - c-spanvideo.org)

Утримання екс-прем'єра України в тюрмі буде викликати заклопотаність у будь-якого з майбутніх президентів США

Співголова Комісії з проведення президентських дебатів, колишній прес-секретар Білла Клінтона і Держдепартаменту США Майк Маккаррі в бліц-інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ розповів, чому Юлії Тимошенко не варто розраховувати на жорстке втручання Білого дому - ні у випадку, якщо президентом залишиться демократ Барак Обама, ні в разі перемоги на виборах республіканця Мітта Ромні.

- Як гіпотетично будуть розвиватися відносини США зі Східною Європою, Росією та Україною в разі перемоги Обами чи Ромні?

- Вони обидва намагаються зайняти контрастні позиції з питань міжнародної торгівлі, але обидва сильно вірять в потенціал торгівлі з Європою. І Обама, і Ромні говорять про важливість вільної торгівлі, про важливість трансатлантичного партнерства. І я підозрюю, що, навіть підкреслюючи відмінності двох кандидатів, їх майже немає відносно Східної Європи та Росії. Є розуміння, що для зростання світової економіки потрібно робити якомога більше. Дебати про міжнародну політику ще попереду, вони відбудуться в кінці жовтня. Так що, можливо, на них ця розмова розшириться. Але мені здається, що ми не побачимо в цій області значної різниці позицій. Думаю, зовнішня політика США буде послідовна навіть у разі зміни господаря Білого дому.
Звичайно ж, утримання колишнього прем'єр-міністра у в'язниці буде викликати заклопотаність. Але рішення має вироблятися дуже-дуже акуратно 
- В Україні існує думка про те, що США можуть безпосередньо вплинути на внутрішню політику нашої країни. Наприклад, заарештувавши закордонні рахунки представників влади. Така можливість існує?

- У США існують закони, які суворо переслідують зарубіжні корупційні практики. Іноді ці закони впливають на міждержавні відносини і певні види контрактів. Але верховенство права дуже важливо для США. І я вважаю, що підтримка країн у імплементації верховенства права, в організації внутрішньої політики врешті-решт зміцнює систему міжнародної торгівлі. Саме тому ми публікуємо дані про корупцію в різних країнах. У довгостроковій перспективі ми навряд чи змінимо траєкторію зовнішньої політики, що базується на економічних взаєминах.

- Як влада США може бути залучена в процес звільнення Юлії Тимошенко з в'язниці?

- Це дуже складно. Це внутрішні справи держави, і нам треба просувати ці питання обережно. І це стосується не тільки відносин з Росією, Україною, але й відносин з Китаєм. Коли ми піднімаємо питання прав людини, то для продуктивного результату потрібно ефективний спосіб. Іноді найефективніший спосіб - не найгучніший.

- Якщо переможе Ромні, чи буде його політика щодо Східної Європи і України більш твердою, ніж політика Обами?

- Мені здається, що зовнішня політика буде швидше послідовною, ніж мінливою. Ми дуже акуратно пропрацювали і проаналізували аспекти нестабільної політичної ситуації в Україні. Звичайно ж, утримання колишнього прем'єр-міністра у в'язниці буде викликати заклопотаність. Але вирішення цієї проблеми - це питання двосторонніх відносин, і рішення повинне вироблятися дуже-дуже акуратно. Якщо Ромні стане президентом, його дипломатія не надто відрізнятиметься від дипломатії Обами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини