RU

Марчук: Радмін і парламент Криму захопив спецназ із Севастополя

27.02.2014, 14:13
Марчук: Радмін і парламент Криму захопив спецназ із Севастополя - Фото
Євген Марчук (фото - rnbo.gov.ua)

Ветеран українських силових структур, перший голова СБУ, екс-прем'єр, колишній секретар Радбезу і екс-міністр оборони - про кризу в Криму

Екс-голова СБУ, колишній прем'єр, міністр оборони та секретар РНБО України Євген Марчук

<a href="http://liga.net/">Источник</a>
брав активну участь у ліквідації сепаратистської кризи в Криму в 1992 році. У коментарі ЛІГАБізнесІнформ він пояснив, що відбувається на півострові і чому зволікання нової влади неприйнятно для державних інтересів країни:

"Військовий спецназ прибув з Севастополя на двох КАМАЗах, роззброїв охорону і зайняв кримські Верховну Раду і Раду міністрів. Загарбники заявили, що охоронятимуть кримський парламент і уряд. Зараз вони пропускають кримських депутатів в будівлю парламенту, готують кворум для відкриття сесії. За моїми даними, планується повернення до Конституції Криму 1992 року, формування "свого" уряду, а потім, найімовірніше, референдум... Ну і далі зрозуміло, що буде далі.

Верховна Рада України зараз катастрофічно зволікає. У залі звучать порожні і провокаційні заклики, замість прийняття рішення. Необхідно терміново призначити міністра оборони. На цю посаду планувалися недавній начальник Генштабу Володимир Замана або адмірал Кабаненко, але проти цього повстали ветерани-афганці, наполягаючи, щоб міністр був тільки від них. Зараз реальний "афганець" не повинен бути міністром оборони. Начальником Генштабу терміново необхідно призначити адмірала, знаючого Крим. Таким є Кабаненко, але пробивають Тенюха, його підтримує УДАР. Можна призначити і його, але робити це важливо дуже швидко, так як у Криму сидить не знятий начальник генштабу Ільїн - теж адмірал і колишній заступник командира бригади морської піхоти. Його Янукович призначив начальником генштабу для участі в забезпеченні надзвичайного стану в країні.

Для протидії збройним захопленням в Криму якраз і потрібні "Беркути", "Витязі", "Соколи", "Альфи" - щоб змити свою ганьбу. Але одних вже ні, а інші деморалізовані. Міністра оборони треба призначити позачергово - раніше всіх інших членів Кабміну. Нехай це буде навіть Куніцин, хоча це не найкращий варіант.

Для вирішення кримської проблеми крім міністра оборони, начальника Генштабу, треба терміново призначити представника президента в Криму, голову держадміністрації Севастополя, а також міністра закордонних справ (раніше був узгоджений Тарасюк). Треба терміново направити на півострів групу народних депутатів з повноваженнями від ВР для легітимізації присутності центральної влади та прийняття відповідних рішень. У Криму в ці дні реально від Верховної Ради працюють дві людини Рефат Чубаров і Андрій Сенченко (7 років був віце-прем'єром Криму ). Їх сміливість заслуговує захоплення. Але їх мало і вони не мають повноважень. Зараз у Крим вилітають Наливайченко і Аваков.

Згадайте російську поведінку під час тузлинської кризи. Я тоді був міністром оборони: все було дуже близько до стрільби і в одному інтерв'ю сказав, що тузлинська криза показала непередбачуваність російської політики по відношенню до України і потрібно зробити дуже серйозні висновки. Не зробили".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини