RU

Лев Миримський: Крим втомився від донецьких і помаранчевих

07.03.2014, 15:33
Лев Миримський: Крим втомився від донецьких і помаранчевих - Фото
Лев Миримський (фото - Facebook)

Народний депутат Верховної Ради із Сімферополя - про революційну доцільність референдуму в автономії

Позафракційний народний депутат Верховної Ради, один з найбагатших людей у ​​Криму Лев Миримський, обраний до Верховної Ради України у мажоритарному окрузі Сімферополя, прокоментував для ЛІГАБізнесІнформ ситуацію на півострові: визнав одночасно владу  Турчинова і Аксьонова, з розумінням поставився до бажання частини кримчан стати росіянами і заявив, що Україна сьогодні живе за законами революції.

- Прокоментуйте оголошення кримського референдуму. Як вам формулювання кримських депутатів: спочатку включити Крим до складу Росії, а тільки потім провести референдум?

- Я передзвонював депутатам кримського парламенту. Поставив запитання, чому така форма? Вони кажуть, що, грубо кажучи, якщо Росія відмовиться приймати Крим, то і питання про референдум сам по собі відпадає. А якщо Росія погодиться, то питання виноситься на референдум. І за результатами рішення кримчан відбудеться або не відбудуться остаточне приєднання півострова до Росії. (Сьогодні в Держдумі РФ дали зрозуміт , що будуть розглядати це питання тільки після референдуму - ред.)

- Ви підтримуєте проведення референдуму в Криму з такого питання?

- Це рішення більшості в кримському парламенті. Питання, чи має право Крим проводити референдум, безсумнівно, спірне з правової точки зору. Хоча в конституційних повноваженнях АРК передбачено право проведення референдуму.

- Ви особисто підтримуєте референдум?


- Вважаю, що це доцільно. Кримчани ж раніше не хотіли радикальних заходів, вони хотіли розширити повноваження до Конституції Криму 1992 року. Їм набридло, що вся влада, включаючи силовиків, у нас то помаранчева, то "македонська" - макіївсько-донецька . Корінних кримчан будь-яка влада постійно намагалася торбити і напружувати, щоб вони приймали ті чи інші рішення. Рано чи пізно чаша терпіння повинна була переповнитися.

- Але жоден закон України, включаючи Конституцію, не припускає проведення кримського референдуму з питань конституційного-правового статусу. У ЦВК вже заявили, що не визнають його результатів.


- Вся Україна сьогодні живе не за правовими нормами, а за законом революційної доцільності. Дивіться, по всій країні захоплювали обласні адміністрації, під дулами автоматів затримували керівників регіонів, але ніхто не порушує проти революціонерів кримінальні справи і не кричить "Караул!".

А тепер, коли Верховна Рада Криму більшістю знімає макіївських - донецький уряд на чолі з Могильовим, Київ через суд відновлює макіївсько-донецьких. Ви ж проти них боролися ось щойно. Я цього не можу зрозуміти ні як людина, ніяк депутат, ні як кримчанин. І кримчани цього не можуть зрозуміти.

Я вважаю, що якщо Київ хоче домовитися з Кримом, то треба сідати за стіл і домовлятися, а коли порушуються кримінальні справи проти сьогоднішніх перших осіб Криму, то зникає навіть теоретична можливість компромісу.

- Ви особисто підтримуєте входження Криму до складу РФ на правах суб'єкта федерації?

- Я особисто вважаю, що ідеальний варіант для Криму - це повернення Конституції Криму 1992 року і існування півострова в складі України (відповідно до Конституції АРК, прийнятої 6 травня 1992 року і діючої до 1998-го, права автономії були значно ширше, ніж зараз: була посада президента Криму, передбачалося кримське громадянство, республіка мала право укладати від свого імені міжнародні договори, - ред.). Але прийму будь-який результат референдуму.

- Ви підтримуєте дії спікера парламенту АРК
Константинова?

- Я підтримую проведення референдуму. Його результати покажуть, чи підтримують кримчани політику керівництва автономії чи ні.

- Ви вірите, що референдум буде чесним?

- У мене немає причин в цьому сумніватися. Можу сказати, що не підтримую рішення кримських татар, які відмовилися брати участь у референдумі. Це помилка. Татари - це 14 % населення Криму, і вони можуть реально вплинути на те, щоб півострів залишився в межах України.

- Ви визнаєте нинішню українську владу легітимною?


- Я не з усіма їх діями згоден, але визнаю і Яценюка, і Турчинова. Беру участь у роботі Верховної Ради України та голосую приблизно за 80 % ініціатив нової влади. Якщо вже вони провели революцію і взяли владу, то тепер повинні брати на себе відповідальність за країну і наводити порядок.

- Ким ви вважаєте Сергія Аксьонова?

- Сергій Аксьонов - депутат кримського парламенту, який на законних підставах був обраний прем'єр-міністром Криму. І якби українська влада не ініціювала кримінальне переслідування своїх кримських колег, а домовлялася з ними, то питання про референдум і приєднання Криму до Росії навіть не виникло би.

- Ви підтримуєте політику Володимира Путіна щодо Криму і як ставитеся до того, що на території України знаходяться озброєні так звані "зелені чоловічки", які  погано приховують те, що вони російські військові?

- Це вам треба задати запитання Володимиру Володимировичу Путіну, а не мені. Я не можу і не хочу коментувати дії президента іншої країни.

- А ви не побоюєтеся, що з приєднанням Криму до Росії на півострові почнеться новий переділ активів за участю російського бізнесу?


- Я не бізнесмен - з 1994 року займаюся політичною діяльністю. Але не думаю, що повинен бути і буде якийсь переділ.

Читайте також: План Путіна: чим небезпечний референдум про приєднання Криму до Росії

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

<a href="http://liga.net/">Источник</a>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини