RU

Ландік: Могильов вирішив знищити мою сім'ю

19.10.2011, 15:21
Ландік: Могильов вирішив знищити мою сім'ю - Фото
e8d67ad7a2bf271da7fc962267cf888b.jpg

Я назвав ДАІ організованим злочинним угрупуванням, а Могильова його керівником, і почалося… Рома гуляє по Луганську? Мій син сидить у в'язниці, його мати - в психіатричній лікарні… Зброя і наркотики ще попереду, а може, взагалі ДТП зі смертельним виходом т

Останні півроку народного депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка переслідують великі неприємності. У березні особисто він став фигурантом гучного скандалу: посварився з луганськими даішниками, але пікантний нюанс сварки виплеснувся на сторінки видань і в телеефір. У липні головним героєм скандалу, що перетворився на довгий серіал, став син нардепа Роман, депутат Луганської міськради. Ландік-молодший підняв руку на дівчину в луганському ресторані, після чого був оголошений в розшук міліцією, яка проявила рідкісне завзяття, і опинився в СІЗО.

Народний депутат довго мовчав, не бажаючи коментувати біди, що звалилися на його голову і голову його сина. Але до цього моменту, як сам стверджує, його все "дістало". У відвертому та емоційному інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ політик відповів і за себе, і за сина. Він озвучив свою версію конфлікту мало не з усією українською міліцією і особисто з міністром Анатолієм Могильовим, розказав про обставини затримання сина в Краснодарі і поділився побоюваннями за своє життя. При цьому зазначив, що поки не знайшов підтримки у президента країни і не сподівається на захист з боку генпрокурора.

- Володимир Іванович, розкажіть про те, як ви бачите ситуацію.

- Ви спитаєте, чому я раніше мовчав, а зараз вирішив вийти? Тому що мене дістало. Інформація про те, що Рома гуляє по Луганську - це всі межі переходить. Я пропрацював все своє свідоме життя в системі виконання покарань. Як можна із СІЗО вийти? Це божевільний тільки вигадати може. Але як Геббельс говорив? Чим безглуздіша брехня, тим простіше в неї повірити. І ось цю безглузду брехню про його вихід із СІЗО наша дорога міліція виклала в Інтернеті. Мій син сидить у в'язниці. Його мати - в психіатричній лікарні. Я за місяць на сім кілограмів схуд.

- Ви звинувачуєте міліцію прямо?

- Я постійно борюся з ДАІ. З поборами на дорогах. Чому? На моєму окрузі живуть шахтарі, прості люди. Вони говорять: "Нам не цікаві всі програми, які ви в парламенті приймаєте. Пенсійна реформа по нас не сильно б'є. Нас дістали побори на дорогах!". Вони заробляють 5-10 тис.грн. під землею в жахливих умовах. І в день зарплати в місто приїжджає навіть донецька ДАІ, щоб здійснювати свої побори.

- Значить, шахтарі порушують, якщо їх ДАІ зупиняє…

- Ви можете проїхати по дорогах в нашій країні, не порушивши?

- Теоретично, так.

- Це, теоретично. А в Грузії були?

- Ні.

- В Грузії, як сказав Саакашвілі: їдуть, ями об'їжджають, на осьову наїжджають - не чіпаємо. Ударяться - самі розберуться. Чіпаємо за перевищення швидкості і за алкогольне сп'яніння. У нас же подивіться на дороги. В будь-якому випадку, переїжджаючи яму, ти перетинаєш осьову. Не там зупинишся. Знак поставлять "ремонт дороги". В суботу-неділю ніхто не ремонтує, а знак стоїть. Шахтарі сказали, що рейтинг партії влади не падає більше, ніж через побори на дорогах. Я це сказав в прямому ефірі 5 каналу. Назвав ДАІ "організованим злочинним угрупуванням". А Могильова її керівником. І почалося. В березні наїхали на мене.

- Заждіть, але ж тоді мова йшла про побиття співробітника ДАІ, про нецензурну лайку.

- Мій водій пальцем його не зачепив! Яке побиття, якщо приїхали журналісти, все зняли, його спитали, і він сказав, що його ніхто пальцем не чіпав. Наступного дня цей даішник пішов і сказав, що у нього струс мозку. Прокурор спитав: ти ж був чистий, чому ти брудний? Він відповів, що перед судмедекспертизою впав у багнюку.

- Припустімо. Але який зв'язок з вашим сином Романом?

- Але ж наїзди йдуть постійні!

- Але є відео. Він же не під керівництвом ДАІ побив дівчину.

- Звичайно. А є на відео, як йому розбивають голову, як він йде в туалет і змиває кров? Ви бачили це?

- Хто йому розбиває голову?

- Вона.

- Судячи з відео, все було по-іншому. Він перший вилив на неї рідину з склянки.

- Спочатку вона вилила! Як справа була. В його кума народилася донька. І кум на всі столи подав випити. Дівчата відмовилися. Багаті сильно. По 19 років, а їм горілку подають в ресторані, до речі. Хоча це не ресторан, це покер-клуб і працює як казіно. Ось і задумайтеся, хто його прикриває. Так ось. Він підійшов і вибачився за свого кума, який, можливо, створив їм якісь незручності. Натомість він отримав мати і виявився облитим.

- Ну, облили тебе - піди. Навіщо бити?

- Далі. Дівчина бере графин і б'є його в область скроні. Подивіться все відео - від початку до кінця. Вона його б'є в скроню. Потім його немає на відео. Камери стоять в туалеті. Він змиває кров. Парубок розриває сорочку, стирає йому кров. Викликає сам міліцію. Потаскались вони з нею. На ній переломів немає, синців немає. Є обопільно отримані легкі тілесні ушкодження з тимчасовим розладом. Але син після удару графином нічого не пам'ятав. Якщо ви мене б'єте першим, хто призвідник?

- Я дивився відео. Вона відбиватися почала пляшкою після того, як він почав розпускати руки.

- Ні. Вона сиділа. Потім встала і ударила його. Сім швів.

- Але перед цим...

- Ні! Подивіться відео ще раз. У мене є її свідчення. Вона на очній ставці визнає, що вона вдарила першою по голові, що вона була напідпитку. І у нього почалася неадекватна реакція. На відео видно, що всі сиділи, ніхто його не намагався тримати за руки. А чому?

- Можливо, просто боялися депутата міськради, вашого сина?

- Та хто його знав! Вона його не знала до цього моменту. Я в ресторані не був з часів перебудови. Вона вдарила першою. Він відповів. Вони через день прийшли в прокуратуру. Написали заяви, що не мають претензій один до одного. Я вам приклад наведу. Ви його обов'язково залиште. У нас в цей же час в Красному Лучі начальник ІВС вбиває свою дружину на очах однорічного сина, випускає її кишки по всій кімнаті. Про це знають ЗМІ? Чому міліція не крутить все це відео? Чому мого сина крутять кожний день, всі ЗМІ?

- Тому що він син народного депутата і депутат Луганської міськради.

- Обраний був сам по мажоритарному округу. Він в списках не був.

- Сам обрався?

- Він другий раз депутат.

- За які таланти?

- Приїжджайте на його округ, спитайте виборців, чи знають там такого. І все. Там, де людина ніколи не була і не працювала, її прізвище не пам'ятають. У нього була підтримка по місту найбільша. Звідки? Тому що в кожному дворі був, допоміг кожній бабусі. Через серце пропускав проблеми людей.

- З іншого боку, він начебто людину збив на дорозі. Так мої колеги стверджували.

- Це не ваші колеги. Його за це затримали, коли він в Краснодар приїхав. Знаєте процедуру подачі людини в базу Інтерполу? Вона не може бути реалізована за дві-три години. Йому ніхто не зачитав обвинувачення. Коли вони написали відмову від претензій, слідчий прокуратури сказав "до побачення". Рома вирішив з дружиною в Крим поїхати, відпочити. Йому сама міліція порадила: "Рома, не треба їхати в Крим. Їдь у Сочі. Підлікуйся, заспокой нерви". Він і поїхав. Спокійно перетнув кордон, спокійно доїхав до Краснодара. Зайшов, купив з паспортом телефонну картку. Потім підійшов до ДАІ, щоб дізнатися, як на Анапу виїхати. І його тут же арештували. В той же день було порушено справу. В той же день він був оголошений в розшук. В той же день виявився в Інтерполі. Адже є тато - народний депутат. Є мама, дружина. Подзвоніть нам, ми його знайдемо. Подзвоніть йому на телефон. Ніхто цього не зробив! Подача в Інтерпол - це довга процедура. Його привозять в ізолятор. І питають, а що з ним робити? В Росії хуліганство не є тяжким злочином. Луганська міліція висилає машину і пише: підозрюється у вбивстві, в розбої по відношенню до таксиста. Що він хотів украсти його Ланос, маючи свої машини. У правоохоронних органів є вислів: "горбатого до стінки не приставиш". Ось вони "ліплять горбатого". Його саджають в слідчий ізолятор. Наші говорять: ми хочемо його забрати. Заступник генпрокурора Занфіров підписує постанову. І що ви думаєте? Поїхав хтось? Внутрішні війська дали людей. А Могильов відмовив. Рому не забрали. Його два місяці катали по всіх в'язницях Російської Федерації. Тому що Україна не бере. Шість або сім тюрем він об'їхав. Ні передач йому ми не могли передати, ні одяг. Кожний день Могильов говорив, що він буде сидіти. Але в той же час в Біловодську Луганської області міліціонер саджає поле конопель, охороняє його. А коли туди заходять два наркомани, він їх вбиває і закопує. Його звільняють з формулюванням: за неправильне використання землі.

- Чому ви не розповіли це все президенту Януковичу, генпрокурору Пшонці?

- Я записався на прийом до Януковича. Вже місяць як. Він був зайнятий і не зміг мене прийняти. Тоді я написав скаргу в письмовому вигляді: глава Адміністрації Льовочкін відповів мені 7 числа, що моя заява направлена на розгляд в Генеральну прокуратуру. Я можу передбачити, що мені відповість Генпрокуратура: "Ваші факти не підтвердилися".

- З Могильовим намагалися говорити?

- Навіщо? Якщо він ненависть до Ландіка вирішив вилити на дітей. Знищити сім'ю. Я отримав дуже цікавий від нього дзвінок під час конфлікту з ДАІ. Я до нього прийшов і сказав: давайте розберемося, адже вашу людину ніхто пальцем не чіпав. У присутності нашого депутата він почав мені грубити. Могильов мені кричав: "Що ти тут вказуєш? Ти побив людину". Я спробував пояснити, що під'їжджав до свого офісу. І апріорі не міг їхати зі швидкістю 92 км/год. Там була величезна калюжа. Ми її переїжджали зі швидкістю 10 км/год. За 70 метрів від калюжі стояли співробітники ДАІ.

- Але є аудіозапис вашої розмови з начальником обласної ДАІ.

- Скажіть, чому народного депутата записували? За це ж треба відповідати. "Я вас, б…й, давити буду", - це змонтовано не моїм голосом.

- Ви цього не говорили?

- Звичайно, не говорив. Так ось. Могильова я особисто не знав. Я був в Криму, коли агітував за президента, зайшов в кабінет нині покійного Джарти (глави Радміну АРК, - ред.). Могильов там сидів, Джарти нас представив. Все. І ось, вже після цього конфлікту, дзвінок з його приймальні. Говорять: "Вам телефонує міністр". Чую його голос: "Ти у мене, братику, відповіси. Ти у мене хочеш командувати кадрами". Потім говорить, що я в Криму когось хотів вигнати. А справа в тому, що коли я був в Криму з агітаційними поїздками, мені перекривали дорогу, народному депутату. Я просив прибрати того сержанта ДАІ, який стояв на дорозі. Хоч тоді Могильов і не був міністром. Закінчив він телефонний дзвінок так: "Ми тебе, братику, тепер будемо дивитися. Слухати. І доля Гонгадзе тобі покажеться раєм!".

- Чому ви, знаючи це, не попередили сина: щоб він по злачних місцях не ходив, дівчат за волосся не тягав?

- Попереджав. Але якщо є переслідування, то завтра підкинуть наркотики, зброю.

- Але не було ж зброї і наркотиків, було побиття дівчини.

- Це ще попереду. Можливо, взагалі ДТП зі смертельним виходом трапиться.

- Ви натякаєте на замах на вас?

- Звичайно. Тому що моралі у Могильова немає.

Сергій ВИСОЦЬКИЙ
Фото - Олександр ПЕРЕВОЗНИК


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини