RU

Королевська: Партією керуватиме Юля - з-за грат

04.11.2011, 17:05
Королевська: Партією керуватиме Юля - з-за грат - Фото
321db65de34207690be3d43b8c85b374.jpg

Одні її вважають наступницею лідера БЮТ, інші - відступницею. Політик розповіла про стосунки з Тимошенко і "масках-шоу" в компаніях сім'ї

Рядові вболівальники від політики вважають Наталію Королівську потенційною наступницею Юлії Тимошенко на посту глави Батьківщини. Знавці - політики й політологи - говорять про серйозний внутрішньопартійний конфлікт, в тому числі - про конфлікт Королевської з деякими представниками верхівки БЮТ. За даними джерел ЛІГАБізнесІнформ, нібито вже прийнято рішення, не без участі Олександра Турчинова, про те, що Королевська в список партії на майбутніх виборах Ради не потрапляє.

У свою чергу, народний депутат стверджує, що про рішення партії нічого не знає і з Турчиновим з приводу виборів не спілкувалася. Категорично заперечує вона і свої претензії на крісло Тимошенко. В інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ Королевська заявила, що її роль в партії - питання другорядне, тому що "Батьківщина - це Юля", яка навіть з-за грат буде особисто керувати політсилою.

"Рішення Печерського суду - вирок для опозиції"

- Хто виграв від вироку Тимошенко? Експерти називають як мінімум двох політиків: Янукович, який бачив у ній потенційного суперника, і Яценюк, у якого з'явилася можливість вийти в лідери опозиції...

- Помилково думати, що хтось може виграти від вироку Тимошенко. Це судове рішення насправді - вирок всій Україні: і владі, і опозиції, і громадянському суспільству.

На наступний день після вироку ми прокинулися в іншій країні. На всіх нас обрушилася страшна правда. Все стало чорно-білим, без напівтонів. Вирок, як лакмусовий папірець, виявив залежність суддів від влади, відсутність правил у політичній боротьбі. Справа Тимошенко - символ тисяч аналогічних справ. Ми припустили, що у нас в країні до цих пір судять за законами 1962 року, а вседозволеність і безкарність влади досягла неосяжних розмірів. Якщо так чинять з Тимошенко, Луценка, за долями яких стежить світ, то що можуть зробити зі звичайною людиною?

Влада намагається всіх тримати в страху: бізнесмени повинні боятися, що з них зроблять жебраків або злочинців, політики повинні боятися приймати рішення, адже будь-яке з них може закінчитися вироком. Страх охоплює і простих людей, які бачать, що у нас в країні можуть безкарно бити депутатів, саджати на нари найвідоміших політиків.

- Чому БЮТ виглядає таким безпорадним? Опозиція нічого не змогла протиставити суду над Тимошенко. Перша реакція на вирок була млявою, зараз активних дій теж немає.

- У серпні, коли Юлю тільки заарештували, опозиція створила Комітет опору диктатурі. У День Незалежності вдалося провести АвтоМайдан і Марш незгодних. Але ми розуміємо, що цього недостатньо. Рішення, прийняте за вказівкою згори Печерським судом, - це вирок і для нас теж. Тому працюємо над тим, щоб консолідувати людей, готових боротися.

- А далі: консолідуєте людей - і що?

- Нинішня влада розуміє мову або грошей, або сили. Але оскільки гроші вони всі у народу вже відібрали, а грошові потоки консолідували, залишається тільки сила. Воїни-афганці показали під Верховною Радою, як треба примушувати владу. Вони домоглися того, що депутати не тільки вийшли до них на переговори, але й відмовилися від планів урізати пільги. Боротися повинен кожен на своєму рівні.

Всі ілюзії розвіяні. Нові справи проти Тимошенко показали: тільки глобальна робота з примусу влади виконувати закон і незгода громадянського суспільства жити в такій країні може зупинити репресивну систему.

"Питання зміни лідера партії не обговорюється"

- Якщо Тимошенко не випустять після розгляду апеляції, в Батьківщині неминуче постане питання вибору нового лідера.

- Це питання навіть не обговорюється. Батьківщина - це Юля. Неважливо, де вона буде фізично знаходитися - у неї вистачить сил і можливостей керувати процесами і чітко вести лінію партії. Ніхто інший не зможе взяти на себе цю функцію.

- Тобто Тимошенко буде керувати партією з-за грат?

- А іншого варіанту немає.

- Чому? Можливими лідерами називають і Турчинова, і вас.

- Без Тимошенко це буде вже не Батьківщина.

- Це зайвий раз підтверджує, що Батьківщина - партія жорсткого лідерського типу.

- Ніхто і не сумнівався, що Батьківщина - партія лідерського типу. В Україні просто немає інших партій.

- Зараз у вас є можливість перейти до колегіального варіанту.

- Це ніким не обговорюється.

- Нещодавно нібито якесь анонімне джерело з вашого оточення заявило, що в листопаді ви презентуєте публіці свою партію.

- Про це говорять уже кілька років.

- Але тепер є можливість: навесні створили громадянський рух "Вперед", його можна переформатувати в партію.

- Ні партія, ні громадянський рух не формуються зверху. Перероджуватися - значить змінювати філософію. Я не переформатую громадянський рух під нову політичну силу.

- Власної партії, як ви кажете, не буде, при цьому ваша позиція в Батьківщині не зовсім зрозуміла. Не віриться, що людина, яка побудувала бізнес-імперію в Луганську, задовольниться середніми ролями в партії...

- Для мене особисто Батьківщина без Тимошенко - це зовсім інший формат. Я прийшла в Батьківщину тому, що дуже поважала Юлю. Ми пропрацювали разом п'ять років, двічі провели вибори до парламенту, пережили виключення "тушок" з фракції, пройшли випробування владою і опозицією, економічна криза... Після всього, що пройдено, таких людей, як Юлія Тимошенко, вважаєш рідними, розумієш з півслова і напівпогляду. І говорити про те, яку роль я займаю в Батьківщині, яке місце - це зараз другорядне.

Що стосується моєї бізнес-імперії, то її вже немає. П'ять років тому, ідучи в політику, я прийняла досить складне для себе рішення відійти від бізнесу. Складне, бо була успішним підприємцем, керувала величезним колективом. Але я вчасно зрозуміла, що неможливо поєднувати політику і бізнес. Кожний з цих напрямків вимагає повної самовіддачі, роботи по 20 годин на добу. Тому я перевернула цю сторінку і присвятила себе політиці.

- У вашого колеги Євгена Суслова виникли серйозні непорозуміння з владою - обшуки, кримінальна справа. На вашу адресу погрози лунають?

- За останні півтора роки в Луганську на всіх підприємствах, де я будь-коли працювала, з перевірками побували представники всіх мислимих і немислимих контролюючих органів. Моїх колишніх колег регулярно викликають до правоохоронних органів і намагаються накопати на мене хоч який-небудь компромат. Потім колишні співробітники дзвонять мені і говорять: "Ми вже навіть згадали, в якому одязі ти десять років тому на роботу приходила".

Моєму чоловікові теж довелося піти з українського бізнесу після того, як "маски-шоу" пройшли не тільки в його компаніях, але і на підприємствах, які були контрагентами і мали хоч якісь стосунки з бізнес-структурами нашої сім'ї. Ми розуміємо, що проводиться політика, спрямована на повне знищення опозиції. Тому сьогодні ні я, ні моя сім'я не мають ніякого бізнесу в Україну.

На жаль, багато моїх друзів були змушені виїхати з країни, тому що зрозуміли: тут не вийде не тільки розвивати бізнес, але навіть відчувати себе в безпеці. У Києві є хоч якась можливість підтримки з боку депутатів. Ми оперативно виїжджали в офіс до афганців, у Жені Суслова теж змогли організувати підтримку депутатів, швидко зв'язалися з Кардаковим (власник IT-компанії Інком, в офісі якої податкова міліція нещодавно провела обшуки, - ред.) І запропонували допомогу. А коли подібне відбувається де-небудь у Луганську, на околиці країни, у людей немає можливості оперативно надати розголосу, що трапилося і отримати хоч якийсь захист. Ми маємо справу з економічними репресіями за політичними ознаками - інших способів зберегти владу у правлячої партії не залишилося.

"Мало що пишуть в Інтернеті і на паркані"

- Дехто вважає вас ненадійною ланкою в БЮТ. Частково через те, що ваш брат - великий чиновник в Росії, може впливати на ваші рішення (до недавніх пір був заступником міністра регіонального розвитку РФ, - ред.).

- По-перше, Костянтин пішов з цієї роботи. По-друге, моя політична кар'єра стала причиною нашого з ним конфлікту. Брат завжди вважав мене успішним бізнесменом, ефективним керівником, говорив, що це - моє покликання. Але депутатом я стала потайки від нього. У нас в родині є традиція: за 15 хвилин до настання Нового року ми збираємося за столом і говоримо про те, що було недомовлено протягом року. Головна умова - у новому році це вже не обговорюється. Списки депутатів були затверджені в грудні 2005-го, і за кілька хвилин до Нового року я зізналася, що йду до Верховної Ради за списком БЮТ. Це було для нього повною несподіванкою. Для серйозної суперечки часу було мало, і тоді ми домовилися, що ніколи не будемо обговорювати його роботу і мою політичну діяльність. З тих пір ці теми для нас табу.

- Ще вас підозрюють у співпраці з регіоналами, зокрема, з першим віце-прем'єром Клюєвим.

- Що стосується чуток про мій перехід у Партію регіонів, які регулярно виникають, - це маячня. Тим не менше, мені зрозуміло, навіщо їх поширюють. У багатьох є бажання посіяти протиріччя всередині БЮТ, посварити спаяну команду.

- А Тимошенко вам вірить? Писали, що влітку вона вас назвала "іудою у спідниці".

- Мало що пишуть в Інтернеті і на паркані! Знаєте, я зустрічалася з Юлею буквально напередодні її арешту. Ми проговорили кілька годин. І я, і вона прекрасно розуміємо, що чим далі перебуваємо в опозиції, тим більше буде провокацій та агресії, тим сильніше у наших опонентів і всередині, і зовні буде бажання нас посварити. Я дуже вдячна Юлі як людині за те, що вона ніколи не давала мені приводу думати, що в неї до мене подвійне ставлення. Можливо, наші щирі, довірливі відносини і викликають час від часу потоки брехні і підлості. Все-таки в житті будь-якого політика небагато людей, які можуть чесно донести свою позицію, вступити у відкриту дискусію.

- До Тимошенко небагато хто мав доступ?

- Зараз до неї взагалі дуже небагато вхожі, з відомих обставин. Але в цілому, якщо говорити про не настільки віддалене минуле, думаю, і тоді до неї небагато були вхожих. І вже тим більше, не так багато жінок в політиці могли з нею ось так просто посидіти і поговорити про політику і про чоловіків у політиці.

Валерія КОНДРАТОВА
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини