RU

Комендант Євромайдана: У нас два сценарії подальших дій

28.11.2013, 13:49
Комендант Євромайдана: У нас два сценарії подальших дій - Фото
Єгор Соболєв

Обидва варіанти, що розглядаються організаторами акції протесту проти зриву урядом асоціації України з ЄС, вимагають людей, але не грошей

Колишній журналіст, а тепер громадський активіст Єгор Соболєв розповів кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ про плани організаторів масової акції протесту в Києві. Основних сценаріїв два, але пов'язаних з ними питань ще більше, зазначив комендант Євромайдана.

- Що буде з Євромайданом після саміту у Вільнюсі - якщо президент Віктор Янукович не підпише угоду про асоціацію з ЄС? А він вже дав зрозуміти, що не підпише.

- Є два сценарії. Перший, який всім подобається - піти і вигнати його з кабінету на Банковій і з Межигір'я. Людей для цього вистачить. Людської енергії багато. Але такий сценарій означає жертви. У нас вчора була нарада організаторів Євромайдана, ми обговорювали цей варіант, він під великим питанням. Для того щоб це зробити, потрібні здібності і багато обладнання - щоб керувати великим вуличним натовпом.

- Це що, силовий переворот?

- "Беркут", який дуже добре підготовлений цією владою, безумовно, буде її захищати. Уникнути сутичок з "Беркутом" буде майже неможливо. Відповідно, такий сценарій означає створення чіткого плану.

- Хто автор такого сценарію, хто його просуває?

- Автор - сам Віктор Янукович і його політика. Але ідея прийшла в голову багатьом.

- Ви говорили, що сценаріїв два. Який другий?


- Другий сценарій - поширити Євромайдан по Україні. Це означає роботу кожного, хто повернеться з київського Євромайдана, у своєму дворі і на своїй вулиці. Це означає і створення загальних експертних суспільно-політичних груп, які будуть вести діалог з європейськими політиками і контролювати дії влади у сфері розвитку правосуддя, самоврядування і так далі. І, очевидно, це агітаційні тури по країні з роз'ясненнями, що сталося і що робити далі.

- Для кожного з цих сценаріїв потрібні люди і гроші. У вас є ці ресурси?

- Для обох сценаріїв потрібні люди. Гроші не потрібні, тому що ми зараз не витратили навіть половину з тієї суми, яку нам пожертвували, і це при тому, що у нас всього один ящик (для збору пожертвувань, встановлений під монументом Незалежності на Майдані, - ред. ) І один розрахунковий рахунок. Ми періодично робимо переоблік засобів. Станом на вечір вівторка, - вчорашній день ми ще не рахували, - ми зібрали приблизно 130 тисяч гривень, а витратили приблизно 60.

- Опозиція Євромайдан спонсорує?

- Ні, все робиться зусиллями людей, хоча я не виключаю, що і опозиційні депутати, я сам бачив, кладуть гроші в наш ящик для пожертвувань. Крім того, вчора одна з політичних партій двічі підвозила гарячу їжу.

- Який сценарій таки більш ймовірний - мирні Євромайдани по Україні або силові дії?

- Я не маю права цього говорити.

- Скільки людей буде задіяно?

- Для того, щоб захопити владу, безумовно, потрібні сотні тисяч людей і сотні кваліфікованих організаторів  оснащених зв'язком, досвідом і взаєморозумінням. Скільки людей вийде на Євромайдан (у дні Вільнюського саміту - 28-29 листопада , - ред.) - прогнозувати складно, але їх кількість мене завжди приємно дивує. Хто очікував, що збереться стільки?

- А якщо "Беркут" почне стріляти?

- Ось на всі ці питання ми зараз і шукаємо відповіді.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини